لایه های به حاشیه رانده

ماه تابستان مشغول به خصوص برای هنرمند جامعه است. بهار مجموعه در آن زمان برای Ramanavami موسیقی فصل است و زمان تعطیلات – جهان فرهنگ شلوغ است با فعالیت و بخش عمده ای از این درآمد برای یک هنرمند می آید از این زمان از سال است. COVID 19 جهانی همه گیر, اما, انداخت همه چیز به طور کامل از دنده: وضعیت پیش بینی نشده و بی سابقه آن در جهان بسته بدون هشدار. این هنرمندان مصون نیست این در واقع آنها در میان کسانی که بدترین آسیب دیده. آنها از دست داده اند و معیشت. بسیاری از آنها که حتی در دولت رادار PDS یا Aadhaar هستند رو به بدترین دوران زندگی خود با قرار دادن یک وعده غذا در بشقاب دشوار شده است. سالن بسته شده, کنسرت ها اتفاق می افتد نه در معابد و کلیساها و تمام فضاهای مذهبی باید درها بدون ایجاد کرد نمایشگاه, هیچ, جشنواره, جنبش محدود شده در اثر هر جاده یک deadend. بسیاری از هنرمندان نیز پایان دادن به زندگی خود را.

Layers of marginalization

Sumanasa بنیاد با Carnatic خواننده T. M. کریشنا به عنوان رئیس آن رانندگی نیروهای فنر به عمل تقریبا بلافاصله. خواستار آن Covid-19 هنرمندان صندوق بنیاد پشتیبانی از هنرمندان آرایش bharatnatyam رقصنده ابزار سازان نور و صدا تکنسین yakshagana و talamaddale هنرمندان منطقه ای تئاتر عامیانه هنرمندان و حتی پشت صحنه خدمه. ابتکار عمل است که هر دو جمعیت با بودجه و پشتیبانی توسط Sumanasa بنیاد یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال 2004 تاسیس شد. این بنیاد در آن نوبت بیش از یک دهه و نیم انجام کارهای مختلف. از آن حمایت کرده است جوان و با استعداد دانش آموزان توسعه نیافته در مناطق روستایی است. این Shabda پروژه با هدف ایجاد یک آرشیو آنلاین از هند هنرهای نمایشی. Kalaachaara Marumalarchi اعتماد تشکیل شد در سال 2005 با هدف به ارمغان بیاورد هنرهای نمایشی به معابد جنوب هند و حفظ فرهنگ غنی و میراث فرهنگی.

آغاز مارس سال 2020 Sumanasa بنیاد ارائه شده است با لينک مستقيم نقد و انتقالات به هنرمندان. آنها راه اندازی یک کمپین crowdfunding در وب سایت خود را به جمع آوری کمک های مالی. T. M. کریشنا که راه اندازی یک Covid-19 هنرمندان صندوق آغاز شده کل فرآیند با افزایش بودجه کنسرت در مارس 29. این بسته در کنسرت با ویولن Akkarai Subhalakshmi, mridangam بازیکن B. Sivaraman و ghatam بازیکن N. Guruprasad مطرح تومان. 9 lakhs شد و دانه صندوق برای پروژه. تمرکز در ابتدا در هنرمندان جنوب هند, اما در حال حاضر توسعه یافته به هنرمندان در دهلی نو, Bihar, West Bengal, مگالایا مادها پرادش و راجستان. آنها کمک کرده اند نزدیک به 2000 هنرمندان بالا بردن بیش از 60 روپیه لاخ. پایه و اساس است به خصوص نگران است که جامعه بزرگ از نوازندگان که باقی می ماند به طور کامل از اقتصاد دیجیتال و در حال مبارزه برای تحقق نیازهای اساسی.

مصاحبه با T. M. کریشنا.

شما گرفته ام در یک ماموت وظیفه. چگونه شما در مورد شناسایی هنرمندان از آنجایی که در حال حاضر آن را فراتر از Tamilnadu و تبدیل به یک پان هندی, پروژه ؟

مشکل این است که ماموت. در اطراف ما پنج نفر از Sumanasa بنیاد شروع به برقراری تماس به انجام, هنرمندان, در مناطق روستایی, Tamil Nadu. ما در تماس با impresarios دولتي سازمانها و فعالان شاغل در حوزه فرهنگ برای پیدا کردن چگونه ما می تواند حمایت از هنرمندان. ما شروع به دریافت پشتیبانی از محله های مختلف و به زودی ما شروع به گرفتن کمک از سازمان ها در سراسر هند است. این بنیاد در حال حاضر شبکه ای در سراسر 17 متحده در هند. ما شروع با تامیل نادو اما در طول چند ماه گذشته مشغول به کار در 17 متحده در سراسر هند است. برای نزدیک به 2000 هنرمندان از طریق انتقالات بانکی ما شده اند قادر به اشتراک گذاشتن تومان. 3500 – 4000. این است که مبلغ بسیار کمی است اما امید ما این است که حداقل یک ماه لوازم مراقبت گرفته شده است.

وجود دارد تنها در این حد است که ما می توانید انجام دهید به عنوان کوچک, تعاونی. در حالت ایده آل, دولت باید به این. این هنرمندان نیاز به یک NREGA نوع از برنامه است که تضمین کار و درآمد از طریق سال به عنوان بزرگ ترین هنرمندان زندگی می کنند زیر خط فقر. بسیار وجود دارد که دولت می تواند انجام دهد. آنها می توانید آن را از طریق اجرای, فرصت های آموزش در مدارس و دانشگاه های, سخنرانی, تظاهرات… مقدار زیادی می تواند انجام شود. با انجام همه این کار شما نه تنها اطمینان امرار معاش بلکه جوانی از سر گرفتن این هنر. بسیار مهم است به سبب احترام و کرامت بر آنها. ما باید شروع به بحث و گفتگو با دوستان است که می تواند کمک به ما پیشنهاد توسعه با استفاده از NREGA به عنوان پایه و اساس است.

شما بوده ام در تماس با بسیاری از هنرمندان. آنها چه گفت ؟ چه چشم انداز شما از آینده ؟

وجود دارد نمرات از حاشیه نشینی در کار است. اول از همه این است که یک وضعیت غیر معمول حتی برای نوازندگان ممتاز. آنها ممکن است بزرگ ساخته شده اما مفهوم فقر است هرگز به ذهن خود را قبل از. آن را حتی بیشتر پیچیده به دلیل اجتماعی ممتاز قادر به درخواست. بسیاری از افرادی که به آنها نیاز دارید و نمی خواهید به درخواست برای کمک به دلیل تاثیر آن بر هویت خود را. آنها می گویند آن است که دشوار است اما ما می توانید مدیریت. ایده حاشیه رانده است هدف قرار دادن آنها را برای اولین بار.

غیر تحت تملک Carnatic نوازندگان همواره با آن مواجه مفهوم فقر است. این nadaswaram یا thavil هنرمند است که بیشتر یا کمتر زندگی با فقر در همه زمان ها. کمی پول آنها را از معابد و یا درگیری های اجتماعی دیگر. هنگامی که شما در حرکت به دور از موسیقی که وضعیت بدتر شده است. فقر یک وضعیت موجود برای بسیاری از آیا Covid اتفاق افتاده یا نه.

بنابراین هر مکالمه متفاوت است. هر مکالمه در معرض مختلف نیاز های عاطفی متفاوت دولت و افراد مختلف. اشتراکات ناامنی است. فقیرترین آنها را که بدست آورده فقط به اندازه کافی برای یک وعده غذایی شکایت در مورد عدم اقتصاد و عدم توانایی برای به اشتراک گذاشتن هنر خود را. این نوازندگان حرکت نمی کند با هنر خود را مانند قبل است. آنها هیچ مخاطبان است. COVID است و تشدید آنچه در حال حاضر وجود دارد به عنوان بخشی از تعهد اجتماعی و فرهنگی از سلسله مراتب.

وجود دارد دوقلو فشار در محل کار. یکی این است که جزر و مد در طول این بحران اقتصادی و به باقی می ماند در قلمرو. به عنوان یک نتیجه از فضای دیجیتال آب گرفتگی است. افکار خود را در فضای دیجیتال?

ما عاشق راه حل های سریع و فن آوری ما فکر می کنم پاسخ است. اما این موذی تر از فضای واقعی. دستکاری و الگوریتم های تصمیم گیری آنچه شما می بینید و چگونه می بینید. فضای دیجیتال است که همه مرموز بسیاری از آنچه اتفاق می افتد نهان است. آن را ایجاد یک حس کاذب از برابری. برای مثال شما باید دسترسی به یوتیوب و روستایی نیز دسترسی به یوتیوب. پس از آن در تلاش است به شما بگویم که شما و روستایی با هم برابر هستند!

اما چه کسی است که اشغال فضای دیجیتال? بالیوود, ستاره های هندوستانی و Carnatic نوازندگان و خوانندگان پاپ. شما هم نیاز به جرم کشیدن یا کلاس بکشید. این دو تعیین شده است که خمیدگی فضای دیجیتال است. چگونه است که هر گونه متفاوت از افتراقی اجتماعی ، دیجیتال تضمین می کند که تنها قطعا مردم را به استفاده از استفاده از آن.

همچنین بسیاری از اشکال هنر در جهان هستند تو رفتگی در دیوار. در بحث پس از بحث آنها می گویند هنر نیاز به دوباره اختراع آن را به گسترش و غیره و غیره. کل این بحث است که اتفاق می افتد بر اساس سه اشکال هنر است. فراتر از آنها وجود دارد هیچ هنر در جهان است ؟ ترین اشکال هنر خاص جغرافیایی و اجتماعی زمان واقعی حضور. به طور مداوم به دنیای هنر است که آنها به تقلید از یک درصد است که محبوب است و کاملا غیر دموکراتیک. این متفاوت از یک درصد از افرادی که بیش از بافت اجتماعی این کشور و در حال گفتن بقیه به مانند آنها باشد. دیجیتال تحرک زیبایی است سیستم طبقه و اشغال اجتماعی تلفن همراه; من هم یکی از شرکت کنندگان.

در این گروه وجود دارد که کل نیاز به نظر می رسد به طور مداوم مربوطه. به عبارت ساده مطالب است که در حال گود در فضای دیجیتال بد است. آن است که خنده دار و مزخرف است. می آید از ناامنی حتی در درون نخبگان. هر روز شما باید برای قرار دادن یک آهنگ یا چیزی می گویند آن است که تبدیل شدن به یک تقلید مسخره امیز. این اتفاق می افتد هر دو در هندوستانی و موسیقی.

دیجیتال مخاطبان است مخاطبان خود را به مخاطبان خود است فیزیکی و واقعی است. آنچه که شما در حال گفتن بقیه جامعه هنری است به دریافت دیجیتال مخاطبان است. ما بر این باوریم که دیجیتال جدید نوش دارو. نه در همه. ما باید نه انجام دور.

اما در سطح جهان وجود دارد بزرگ است و این بودجه به صورت دیجیتال. می توانید از ما باقی می ماند در سطح جهانی مربوطه و آگاهی از مشکلات این رسانه? پس از فن آوری است که به طرز وحشیانه ای غیر دموکراتیک آن می تواند به نوبه خود prekshaka به veekshaka یک منفعل و مصرف کننده است.

هنگامی که ما صحبت می کنند از متوسط دیجیتال ما باید درک کنند که آن را در حال حاضر اتفاق می افتد در غیر فضای دیجیتال. آنچه را که در پلت فرم های دیجیتال است که تنها یک فرمت از آن است. فضای دیجیتال است و نه بد و نه خوب است. چگونه ما را به استفاده از آن مهم است. ما نیاز به گفتگو در واقعیت این اتفاق نمی تواند در فضای دیجیتال است. هر کس می گوید بسیاری وجود دارد و رسانه های اجتماعی ، آن است که اتفاق می افتد به دلیل وجود رسانه های اجتماعی آن است که اتفاق می افتد چرا که مردم با استفاده از رسانه های اجتماعی استفاده از آن برای سوء استفاده با اثربخشی بیشتر. اگر شما به تفنگ به یک پلیس که در حال lathi, طبیعت سوء استفاده از تغییرات. هنگامی که شما یک فضا تنها به عنوان یک الگوی مصرف آن دهکدهای از دست داد روح خود را. زمانی که من تغییر پویایی این کنسرت بسیاری از مخاطبان من گفت: من تا به حال هیچ کسب و کار به آن را انجام دهد پس آنها پرداخت می شود به گوش دادن به من. زمانی که هنر می شود معاملاتي آن خود را از دست داده آگاهی اجتماعی.

شما پشتیبانی گسترده برای بسیاری از طریق Sumanasa. هنرمندان باید به دنبال بر شما که بانی خیر.

من بسیار ناراحت کننده زمانی که آنها تماس بگیرید به من تشکر می کنم. آن را ثابت می کند چگونه احساس خود را از به حاشیه رانده است و چگونه آن را بیشتر برقرار قدرت من. من سعی می کنم با استفاده از زبان های مختلف, مساوی زبان من از صحبت های. آن را دشوار است به تغییر این چیزها مگر ما تغییر سیاست و سیاست. این چنین پیچیده ظروف سرباز یا مسافر. من اصلا جواب درست.

***

کسانی که مایل به کمک به Sumanasa بنیاد جزئیات اینجا هستید.

ذینفع نام SumanasaFoundation

شعبه

شماره 82 Dr Radhakrishnan Salai, Mylapore چنای 600004

تلفن

044 – 28306800

شماره حساب های بانکی

911010012570386

نوع حساب

پس انداز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>