درس در کاخ فتنه

یک شرکت تئاتر از بنگلور به ارمغان می آورد به بمبئی مجلل کمدي Girish Karnad نهایی اپوس عبور به Talikota. این بازی برای اولین بار منتشر شده در کانادا به عنوان Raakshasa Tangadi توسط ناشران کل کانادا در سال 2018 است و دیده می شود چندگانه محصولات در کانادا پس از. آکسفورد نسخه در زبان انگلیسی, ترجمه نمایشنامه نویس خود را در ماه مه منتشر شد در سال گذشته کمتر از دو هفته قبل از عبور خود را. در مقدمه Karnad نوشت: از Arjun Sajnani را برنامه ریزی برتر جهان از بازی گرفتن غرور در همکاران که در هیئت مدیره با امضای “آنچه بیشتر می تواند یک نمایشنامه نویس بپرسم؟”

در ماه اکتبر سال گذشته در گاندی Jayanti بینایی و صدا هنرهای نمایشی پرچم خاموش باز اجرا از تولید خود را از عبور به Talikota در بنگلور را Chowdiah سالن یادبود. Sajnani قبلا به کارگردانی Karnad کلاسیک مانند بالی Tughlaq و آتش و باران که از او اقتباس شده برای صفحه نمایش بزرگ در سال 2002 به عنوان آگنی Varshaشامل آمیتا باچان به عنوان ایندرا. این نهایی چاقو در یک Karnad بازی است که در نتیجه هر دو بازگشت به خانه و بیعت برای مدیر. این بازی را در انتظار بمبئی اجرا در می آید در پاشنه آن صحنه در پونا در Saarang جشنواره تئاتر در ماه فوریه.

تاریخی درس

مجموعه ای در 1565 بازی معاملات با سقوط امپراتوری Vijayanagara به عنوان گردان چهار دکن sultanates اشک دور در آن پهلوها. این پاراگراف از نسخه انگلیسی آمده است: “خطوط سیاسی از جنوب هند [بودند] اساسا تغییر [با] ثروتمند و مرفه Vijayanagara, غارت, نابود, و رها. آن را دروغ خالی از سکنه برای قرن ها شناخته شده پس از آن تنها به عنوان “خرابه های همپی’.” بیش از میدان جنگ مجموعه قطعات این بازی بر توطئه سیاسی. در مرکز آن است Vijayanagara دولتمرد علیه Ramaraya بود که نه از خون سلطنتی اما هنوز “مطلق فرمانروای امپراتوری بدون اینکه پذیرفته شده به عنوان سر آن است.” Karnad بیدار شد به “غم انگیز ابعاد این شکل استثنایی” توسط نوشتههای Kirtinath Kurtkoti و ریچارد M ایتون.

تضاد Talikota است که اغلب قیری با جمعی برس توسط مورخان — Karnad باعث می شود آن را در مورد گرسنگی برای قدرت Ramaraya را کور غرور و ژئو استراتژی سیاسی در بخشی از سلاطین دکن یک کنفدراسیون به رهبری علی عادل شاه من از بیجاپور. در مقدمه Karnad صحبت می کند از سه رویدادی است که ایستادگی در تاریخ دکن در گذشته هزاره. از این او در حال حاضر نوشته شده است داستان-danda در Lingayat انقلاب و رویاهای تیپو سلطان در شاه میسور آخرین بن بست در برابر انگلیسی ها. عبور به Talikota بود تلاش خود را برای درک سوم — چگونه Vijayanagara “با وجود اینکه یکی از قدرتمند ترین بناهای نظامی از سن آن سقوط یک شبه پس از یک نبرد است.”

عینک بزرگ

Sajnani forgrounds بازی خود را در برابر چشمگیر افت عمودی پانل که در آن مجلل نقوش — کاخ فضای داخلی باروها از قلعه جنگ تشکل — ها پیش بینی شده است. طراحی توسط Arun ساغر بخشی از یک روند هندی مرحله عینک که متکی جارو دیجیتال پانورامای که در بسیاری از موارد که در آن طعم ملاقات تابع مشیت اجازه می دهد تا استفاده از, مینیمالیستی, محیط کلی en scène بدون از دست دادن در یک همهجانبه عظمت است که تقریبا سینمایی (اگر چه نتایج حاصل کرده اند که اغلب آمار-و-دست در بمبئی مرحله).

بازیگران سی و عجیب و غریب بازیگران شامل Ashok Mandanna به عنوان Ramaraya در حال حاضر هشتاد ساله در زمان بازی حوادث Shashank Purushotham به عنوان سلطان بیجاپور و Viveck جیانت شاه (بازگشت به مرحله پس از 14 سال وقفه) به حسین نظام شاه سلطان اهمدنگر. آن خواهد بود جالب است ببینید که آیا نمایندگی از شخصیت های مسلمان در این بازی ‘دیگران’ آنها را در شیوه ای تاریخی حماسه (بر روی صفحه نمایش حداقل) انجام شده است از اواخر سال. Karnad خود middle-of-the-road رویکرد در تبيين اخلاق از بازی تنظیمات متکی بر تعادل تفسیر می کند که kow-دو به یک آنها و ما ” روایت.

عبور به Talikota از 13-15 مارس در Jamshed Bhabha تئاتر NCPA; ببینید bookmyshow.com برای اطلاعات بیشتر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>