این طاق در N. R. مستعمره — در کنار راما Mandira — است که در آن Ganakala Parishath طلایی جشن در واقع ، صف های طولانی نشت در جاده ها; این نشانه ای است که سالن اصلی پر است و مشتاق مخاطبان در تلاش است برای پیدا کردن فضایی که در آن صفحه نمایش بزرگ در حال بشاش رسیدگی. دهها داوطلبان بیمار در کار خود را از جمعیت مدیریت. پیدا کردن راه خود را از طریق جمعیت و در رسیدن به سالن رئيس جمهور از Parishath مشهور نوازنده R. K. Padmanabh نشسته در گوشه ای از صحنه بدقت گوش دادن به یک سخنرانی و تظاهرات. که جای خود را هر روز مشتاقانه جذب هر لحظه که آشکار بر روی صحنه است. سالن است chock-a-block شما استراق سمع – نوازندگان و خبره به طور یکسان – گفت که the16 روز مگا جشنواره شامل 50 کنسرت, 15 سخنرانی و بیشتر است در تاریخ همتراز با آنچه اتفاق می افتد در آکادمی موسیقی چنای. “ما باید در نقش یک مدل برای هر سبها آن است که آیا اعدام و یا پاداش” می گوید: R. K. Padmanabh رفتن به جزئیات در کنار هم قرار دادن این مگا جشنواره است. یک نویسنده چندین کتاب از جمله خاطرات Nenapinangaladindaاین نوازنده است که یک مثال درخشان از مؤمن در جامعه زندگی می کنند. “این فضا است و همه برای یکی, من فقط نمی بر این باورند در مرزهای از هر نوع – طبقه, طبقه یا مذهب. هیچ سلسله مراتب هدف از Parishath و زندگی من است برای انتشار و آموزش. Sangeeta جنانا vihinulaku, mokshamu galada…” او اعلام کرد. صحبت از کتاب خود Vipra Vikramaاو می گوید که کسی نمی تواند ادعا Brahminhood فقط با یک تولد آن چیزی است که می شود با عمل خود را. “یک تحت تملک او است که دوست دارد هر کس که باور من” می گوید: R. K. Padmanabh که ما برای حل و فصل یک مکالمه است.

Golden years (Clockwise) Vidwan M.Cheluvaraya Swamy, president of the 16th Musicians' Conference of the KGP being felicitated by Chiranjivi Singh, Secretary to the Departments of Information and Culture, January, 1986; Honnappa Bhagavatar, president of the Ganakala Parishat, I.M. Vitthalmurthy, Special Dy. Commissioner, M.P. Prakash, Minister, K.H. Srinivas, MLA, Dr. H.M.Nayak, Vice Chancellor of the Gulbarga University, Vidvan M. Cheluvarayaswamy, president of the conference, Vidvan Seshadri Gavai and Vidvan T.S.Tatachar (from left to right) seen at the inaugural function of the 16th Musicians' Conference; R.K. Padmanabha performed as part of the protest demanding improvement of roads in Arakalgud; singing at Rudrapatna on the banks of Cauvery Photos: Bhagya Prakash K. AND THE HINDU ARCHIVES

سال های طلایی (جهت عقربه های ساعت) Vidwan M. Cheluvaraya Swamy, رئيس جمهور از 16 نوازندگان کنفرانس KGP بودن روساي توسط Chiranjivi سینگ وزیر به ریاست های اطلاعات و فرهنگ ژانویه 1986; Honnappa Bhagavatar رئیس Ganakala Parishat I. M. Vitthalmurthy ویژه Dy. کمیسر M. P. Prakash, وزیر, K. H. Srinivas, MLA, Dr. H. M. نایاک معاون صدراعظم از گلبرگه دانشگاه Vidvan M. Cheluvarayaswamy رئيس جمهور از کنفرانس Vidvan Seshadri Gavai و Vidvan T. S. Tatachar (از چپ به راست) دیده می شود در مراسم تحلیف عملکرد 16 نوازندگان کنفرانس; R. K. Padmanabha انجام شده به عنوان بخشی از اعتراض و خواستار بهبود جاده ها در Arakalgud; آواز در Rudrapatna در بانک ها از Cauvery عکس: Bhagya Prakash K. و هندو ARCHIVES

در اینجا گزیده ای.

Ganakala Parishath تبدیل شده 50. این یک نقطه عطف بزرگ برای هر موسسه. اگر شما میخواهم این پنج دهه چگونه شما آن را انجام دهید ؟

این در واقع یک نقطه عطف بزرگ. Ganakala Parishath (GKP) آغاز شده و در دسامبر سال 1969. این اهمیت بیشتر است که آن آغاز شده توسط یک تیم از نوازندگان. یکی از رئیس اهداف برای شروع GKP است به ترجیح به هنرمندان کارناتاکا واقع شدهاست. همچنین تصور عمومی این است که موسیقی برای نخبگان مخاطبان است. اما ایده این بود که آن را به همه مردم رایج است.

این آئین نامه می گوید که 80 درصد از اعضای این کمیته باید به نوازندگان که باعث می شود آن را تنها نهاد در این کشور است که در حال اجرا توسط نوازندگان. اولین کنفرانس موسیقی برگزار شد و در سال 1970 با B. S. رجا Iyengar به عنوان رئیس جمهور. آن را به معرفی یک فرمت خاص برای اولین بار GKP سازماندهی ویژه سخنرانی و تظاهرات و غیره. تا آن زمان اعتقاد بر این بود که موسیقی است که برای عملکرد و صحبت در مورد آن در نظر گرفته نه بسیار. اما تحت رهبری musicologist B. V. K. بنارس این Parishath اهمیت چنین بحث. او به ارمغان آورد بزرگ هنرمندان S. Balachander M. S. Subbulaksmi لاکشمی شانکار, T. N. کریشنان ، B. R. Deodhar, Siddarama Jambaldinni… آن را بزرگ خط.

آنچه که باعث در بر داشت چنین سازمان ؟

اگر شما به یاد داشته باشید در آن سال به کانادا جنبش در اوج آن است. نویسنده Aa. Na. کریشنا رائو که او نیز در خط مقدم این جنبش ظاهرا گفت: “چه شما نوازندگان انجام شده است ؟ شما هرگز گرد هم می آیند. اگر شما از آن خواهد شد یک انقلاب است.” جای تعجب است که آنها گرد هم آمدند: A. Subba رائو, H. V. کریشنا Murthy, Anoor Ramakrishna, Honnappa Bhagavatar بنگلور Venkataram A. Veerabhadrayya B. V. K. Sahstri, H. P. Ramachar, Raja رائو, L. S. Sheshagiri رائو Tirumale Rangachar و V. N. رائو بودند پدران موسس.

Aa. Na. Kru دعوت شد برای اولین کنفرانس و چگونه شاد او بود! صدها نفر از نوازندگان از سراسر کارناتاکا آمده بود با هم برای یک علت نجیب. “این رویای من بود و من خیلی خوشحال به آن را ببینید متوجه شد و گفت:” وجد آمدیم نویسنده است. این موسسه هرگز از نظر مالی غنی اما سرشار از استعداد است.

Looking back, looking ahead

چه معنی آن را به شما به سر یک موسسه است که چنین بزرگ تاریخ ؟

ارتباط من با موسسه شروع می شود قبل از من آمد به آن را به طور رسمی. آن است که بخشی از حافظه هيجانی از هر نوازنده در دولت میراثی است که ما ارشد نوازندگان را ترک کرده اند برای ما. پس از آن یک نقش است که می آید با مسئولیت فوق العاده ای است. در سال 2001 من شد کارشناسان کمیته در سال 2002 من اعطا Ganakala Bhushana و در سال 2004 من ساخته شده بود رئیس جمهور.

من دیدگاه و اعتقاد شدید به عنوان رئیس جمهور است که به موسیقی به گوشه و گوشه ای از کارناتاکا. من گرفته اند این کنفرانس سالانه به مکان هایی مانند Ramanathapura, Nanjangud, Holenarasipur, Siddapur, Tumkur گدگ, بیجاپور و Belur. این کمیته همچنین اهداف مخاطبان از تمام گروه های سنی در حالی که از آن تنظیم وقایع آن است.

این نگرش کلی است که چه روستایی را درک ؟ ما آنها را نادیده گرفت و در نتیجه موفق به آموزش آنها. چرا باید کسی می دانم که پیچیدگیهای یک فرم ؟ آیا این کافی نیست که آنها موسیقی گوش و قلب است که لمس آن طنین? من اعتقاد دارم که هر چیزی که خشنود به گوش خواهد برد. آن بوده است Parishath هدف و معدن بیش از حد. من فکر می کنم آن شده است موفق اجرا تا کنون.

بسیاری از مکان های که شما ذکر مثلا گدگ, سیرسی و غیره هستند هندوستانی کمربند. چه نوع پذیرش را تا موسیقی داشته باشد ؟

شما خواهد شد شگفت زده سفر من به کل دولت حداقل ده بار قبل از کنفرانس سالیانه برگزار شد. من در بازدید از مدارس. من رفتم به Dharwad دانشگاه بیش از حد. ما دانشجويان و من مشغول گفتگو و معرفی می کنم تا موسیقی به آنها. من حتی آواز خواندن به آنها. زمانی که ما در سازمان کنفرانس سالانه در این مکان سالن بودند ، من تنفر از تفرقه – ما باید به همه انواع موسیقی است. وجود دارد یک مدرس sambar است و میسور sambarهر دو sambarنیست ؟ آنها ممکن است طعم های مختلف ، هر دو با هم شکل آنچه ما تماس بگیرید موسیقی کلاسیک هند است.

آیا شما دریافت بازخورد ؟

مقدار زیادی. کسی از Siddapura به من نوشت. فرد مراجعه کننده به خاموش کردن رادیو زمانی که موسیقی پخش شد اما پس از GKP کنفرانس او یک میل. وجود دارد بسیاری از این نمونه است.

Looking back, looking ahead

در واقع, شده است وجود دارد شکوه نمونه از رابطه بده و بستان بین نوازندگان افسانه ای تمرین هندوستانی و Carnatic. در واقع Ustad Abdul Karim Khan بحث با میسور Vasudevacharya و همچنین گفت که درس گرفته از Veena Dhanammal. او خود می پردازد ادای احترام به Carnatic سنت با ضبط Saveri و Kharaharapriya برای گرامافون.

کاملا. وجود دارد مقدار زیادی از نمونه است. G. N. Balasubramaniam و بده غلام علی خان Bhatkande استفاده می شود برای حضور در کنسرت, در موسیقی, آکادمی Palghat Raghu و آلا Rakha… وجود دارد بسیاری از جمله. است که پژمرده. در واقع در حال حاضر بهتر است. هندوستانی نوازندگان بودند کمی محافظه کار نگه داشته و ما در فاصله اما در حال حاضر ما در حال تعامل و انجام با هر یک از دیگر. ما با اغلب و تبادل افکار. Carnatic نوازندگان برای طولانی ترین زمان تا به حال حتی ملاقات Gangubai احمقانه, Pt. Jasraj یا Pt. Bhimsen Joshi. همه چیز تغییر کرده است.

از آنجا که ما در حال صحبت کردن از فعل و انفعالات یکی به سختی می بیند Carnatic نوازندگان حضور در هر یک از دیگر کنسرت. آن است که یک چشم نادر است.

GKP یک انحراف به آن پدیده است. من خیلی خوشحال هستم که بسیاری از نوازندگان در حال آمدن به اینجا. من رفته اند به دنبال هنرمندان و شخصا دعوت آنها. تحت شرایط طبیعی آنها باید خود به خود. اما به نحوی که اتفاق نمی افتد. درست است که ما سخاوتمندانه به اندازه کافی برای تشخیص کار خوب انجام می شود توسط بسیاری از. افتخار کار خود تعریف آن… درمان آنها را به خوبی. حداقل من در آن اعتقاد دارند. هر روز 2000 نفر در اینجا به نوبه خود نوازندگان و غیر نوازندگان. چرا ؟ چرا که آنها احساس خوش آمدید.

هنگامی که شما خود را در جشنواره به مناطق دور افتاده چه مخاطبان ترکیب ؟

همه نوع از مردم است. اجازه دهید من به شما بگویم این کسانی که جدی در مورد موسیقی هرگز بحث در مورد کاست. آنچه برای ما مهم است این است که هنر خود را می بینم الهه ساراسواتی در آنها, و من حتی سقوط در پای خود را بدون در نظر گرفتن آنها چه کسانی هستند و آنها از کجا آمده. مردم از همه طبقات و همه ادیان آمده است که چگونه آن را باید در دوره طبیعی از همه چیز.

شما شرکت کننده دیر به موسیقی است.

اوه, بله,, 1974. اما من بسیار شنیده ام. من می توانم استطاعت هیچ یک از امکانات مدرن و نه حتی هزینه. سفر من بود که پر از بدبختی بود یک درونگرا با یک. در شرایطی که از هدایت من ابداع خود من روش برای تقویت صدای من فرهنگ آن… و من در آن موفق.

هنگامی که من انجام artiste, من نمی خواهم به انکار هر کسی این فرصت را از گوش دادن و یا آموزش. من آموزش دیده اند هزاران نفر از دانش آموزان و من گرفته اند و نه از هر کسی. از آنجا که من خود از مد افتاده من از ترس هیچ. من نگران نیست اگر آنها را به تماس با من برای یک کنسرت یا نه. من نمی خواهد کلمات گوشت چرخ کرده. فقط روز دیگر به من گفت که کانادا و وزیر فرهنگ و ارشاد هیچ فرهنگ در همه. مردم می توانند آن را به او. حداقل این است که بدانید چگونه به درمان یک هنرمند. من هرگز بی مزه. من در زیر این چتر از افسانه ها به عنوان Tyagarja می گوید: “Endaro Mahanubhavulu”. هنگامی که شما بخشی از یک سنت بزرگ, چرا هر کسی که از ترس?

Looking back, looking ahead

کتاب خود را Nenapina Angaladinda خیره کننده سند از جامعه زندگی می کنند. وجود دارد این موسیقیدان به نام R. V. Srikantaiah در کتاب خود که پیاده روی و مذاکرات موسیقی او می میرد.

پدرش Venkatarayaru شد R. R. Keshavamurthy گورو. Srikantaiah شد ارومیه در چنای دانشگاه. او مانند یک ذهن روشن اما از دست حواس خود را در اواخر سال از عمر خود را. او آمد به روستا. جوان و احمقانه است که ما به سنگ پرانی به سوی او. او را به آواز خواندن. روز درگذشت او, آنها تا به حال ساخته شده او را به دراز کشیدن بر روی سنگ منبر در خارج از خانه خود را. او برای نفس نفس نفس زدن اما هنوز هم آواز راما Bhakti Samrajyam.که بعد آن را تفریحی برای من است اما در حال حاضر آن را می سازد من گریه. آنچه مردم! حتی Chowdaiah. او بود که خدا به من استفاده می شود به صبر بی وقفه برای گرفتن یک نگاه اجمالی از او. Devendrappa دیگری بود پدیداری سخاوتمندانه نوازنده – او تغذیه بسیاری از پسران جوان و آموزش آنها موسیقی است. آنها الهام بخش افرادی که به شکل زندگی من است.

امروز فراوانی وجود دارد استعداد. اما ما در حال تولید نیست افسانه است.

هیچ زمینه تولید legends. که با شکوه دوره آن به پایان رسیده است. ما حتی نباید مقایسه آن با هر چیزی. موسیقی فوق العاده افزایش یافته, جدید, جهت, جدید, رویدادهایی است که طبیعت در حال حاضر.

اما یکی از چیزهایی که من می خواهم به می گویند: آیا آنچه شما می خواهید, اما ترک سنت به تنهایی. نمی رشوه دادن با آن است. چرا ما باید فیوز قرآن با Bhagavadgita? یا Gurugranth صاحب با رامایانا? آنها تمام متون توسط خود آنها نمی نیاز به حمایت آنها می تواند ایستادن خود را. بنابراین اجازه دهید سعی کنید برای صرفه جویی در سنت بهتر است سمت چپ به تنهایی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی