“Dil-e-nadan tujhe hua kya hai, یکhir است dard کی dava kya hai?” بخواند kathak رقصنده و بنیانگذار صوفی Kathak بنیاد رهبری manjari Chaturvedi بیش از یک تماس تلفنی در یک اهسته بعد از ظهر. با صدای آرام و دیوانه وار شور و شوق برای Mirza Ghalib شعر رقصنده بازسازی فضای Ghalib نوشتن که همچنان طنین انداز 150 سال پس از مرگ. Chaturvedi با همکاری آویو یادگیری مشتاق است که در حفاظت از Ghalib تند و تلخ نثر در یک شب از رقص و آواز در رویال اپرا هاوس. از طریق تاریخی داستان در مورد شورش سال 1857 مغول Durbar و خود را عاشقانه افسانه اردو و فارسی شاعر جدایی ناپذیر رقم در درک هند سکولار ارزش.

افسانه نواب Jaan و Mirza Ghalib, در مورد دامداری عاشقانه بین شاعر و tawaif رقصنده در دادگاه خود را. زن شخصیت برجسته در نامه های متعدد به قلم Ghalib اما همیشه بی نام باقی مانده. بیش از چند دهه هویت این زن مرموز شده است به کاوش در چند فیلم و نمایشنامه از جمله گلزار 1988 درام تلویزیونی سری درباره نویسنده مشهور.

“من باور دارم که نواب Jaan مسئول popularising Ghalib, از معاشقه خود را به طور گسترده ای انجام شده و خوانده شده در مورد. از طریق این کنسرت من می خواهم برای ردیابی خلاق رابطه وجود دارد که بین یک مجری و یک شاعر و نه تنها تمرکز بر روی جنبه های الهه شعر و موسیقی,” توضیح می دهد که Chaturvedi. در حالی که Chaturvedi, خواهد Nawaab Jaan بازیگر Ekant کال از سرینگر را در آغوش شخصیت Ghalib. جدا از ‘Dil-e-nadan‘, renditions از ‘Nukta-cheen ai gham-e-dil‘ نیز از ویژگی های در 90 دقیقه تئاتر رقص, تولید, است که دومین صحنه عملکرد پس از اولین نمایش در بنگلور در ماه نوامبر سال گذشته است.

گمنام هنرمندان

Chaturvedi انجام تحقیقات گسترده برای افسانه نواب Jaan و Mirza Ghalib پس از دو و نیم سال به عنوان بخشی از او نه ساله, فاحشه پروژه. دومی اثری سفر زنان, هنرمندان بودند که هرگز با توجه به شناخت آنها سزاوار بودند و اغلب نوشته شده است-به عنوان naachne wallis. “چرا باید این زنان باقی می ماند که نامش ذکر نشده? این واقعیت است که آنها الهام گرفته از هنر بدیهی است که بدان معنی است که آنها به ارزش بیش از generic عنوان” سهام Chaturvedi. در اخیر نشان می دهد با عنوان ‘Begums و Baijis بالیوود,’ رقصنده روشن را فراموش زن مدافعان سینمای هند از طریق داستان Jaddan بای, مختار بیگم, جهان آرا Kajjan و ضبط کردهاند. “آنها اغلب برابر با فحشا و کروشه به عنوان صرف هنرمندان به جای هنرمندان” در آيات و روايات رقصنده.

Chaturvedi می داند چه تبعیض می تواند احساس کرد و دریافت کننده آن را در ماه ژانویه این سال است. مجری می گوید که او قوالی عملکرد “عمدا” متوقف میدوی توسط مقامات در طول شام به میزبانی تا مجمع سخنران برای یک کنفرانس مشترک المنافع پارلمانی انجمن. “من شنیده ام این مقامات که از کنار و گفت: – ‘yahan قوالی ناهی chalegi‘ (قوالی را نمی توان در اینجا)” او می گوید. این ادعا رد شده است توسط دولت مدیریت فرهنگی.

Chaturvedi می گوید که او شده است در پایان دریافت سکوت کامل از مقامات وزارت امور خارجه ، این هنرمند زندگی در امید اگر ضعف او به عنوان این است که با همبستگی گسترده به بار داستان ویروسی رفت. “این عجیب و غریب هستند اما من حدس می زنم ما همه ما پیدا کردن راه خود را به مقاومت در برابر سیاست تفرقه” او ادعا میکند.

افسانه نواب Jaan و Mirza Ghalib: شب شعر و رقصفوریه 8, 7 p. m. در رویال اپرا هاوس. جزئیات بیشتر در www.insider.in

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی