دیدار با زن تیم ملی که روشن ویتنام انفجار بمب

دو ریزه اندام زنان در دنده محافظ راه رفتن به آرامی پایین میدان خالی در ویتنام حمل زیادی فلزیاب که کلیک و whirrs جستجو برای انفجار مهمات.

پزشک و افسر ایمنی Nguyen Thi هکتار شبکه نظارت او هم تیمی های “مین دختران” به عنوان آنها شناخته شده آماده به منفجر کردن یک بمب خوشه ای در پشت سمت چپ از جنگ با ایالات متحده است که در سال 1975 به پایان رسید.

این یکی از بسیاری از زیر خاک در Quang Tri, استان شمالی مرکزی ویتنام است.

هنگامی که این تیم آماده به منفجر خانم Lan هشدار به مردم برای روشن شدن این منطقه است. یک آژیر خاموش می رود و سپس یک earthshattering بوم.

خانم Lan بخشی از یک زن مواد منفجره در اختیار تیم کار تحت پروژه تمدید (بازگرداندن محیط زیست و خنثی سازی اثر جنگ) — برای کمک به بازسازی بیش از 60 ، 000 هکتار (150,000 هکتار) از زمین های کشاورزی.

این منطقه یکی از مهمترین و به شدت بمباران کردند از جنگ و وزارت دفاع تخمین می زند که 10 درصد از 80 میلیون تن مهمات استفاده شده توسط U. S army در ویتنام موفق به منفجر کردن بر روی تاثیر است.

برای خانم Lan بودن بخشی از 16-عضو تیم دارای یک معنی خاص.

در سن 12 مادر ها از دست هر دو پا و یک دست با توجه به انفجار مهمات (UXO), در حالی که بازی در حیاط جلو.

او صرف بیشتر از زندگی خود را در یک صندلی چرخدار اما هنوز هم مطرح است ، خانم Lan برادر کوچکترش با این نسخهها کار به عنوان یک deminer در دیگر تجدید تیم.

“زمانی که من در نگاه بچه ها در حال بازی در حیاط جلویی آن مرا به یاد مادرم و من استفاده می شود به گریه در سکوت داخل” خانم Lan می گوید.

“کار من در حال حاضر من را قادر می سازد به یک زندگی پایدار و بچه ها قادر به بازی در اطراف من در Quang Tri خاک و سراسر ویتنام بیش از حد.”

در Quang Tri به تنهایی وجود داشته اند بیش از 8,500 تلفات از حوادث مربوط به UXO.

نزدیک به یک سوم از قربانیان کودکان هستند که به اشتباه به دور توپ تنیس به اندازه بمب های خوشه ای چیزی برای بازی کردن با.

EOD تیم از جمله خانم شبکه کمک کرده اند روشن بیش از 5600 هکتار (14,000 هکتار).

ماین پاکی کار خسته کننده و خطرناک است. کار در زیر آفتاب سوزان و درجه حرارت است که می تواند رسیدن به 42 درجه سانتیگراد (108 درجه فارنهایت) به این معنی است که پوسته قهوهای مایل به زرد مهم نیست که چقدر از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند.

“این یک افتخار به پوشیدن یونیفرم پروژه روزمره بنابراین حتی اگر ما قادر به پوشیدن و یا یک لباس زیبا مانند هر کس دیگری همه ما احساس افتخار از ته قلب ما می گوید:” خانم Lan.

خانم Lan نیز قدردانی رفاقت که این مین از مین سهم دختران مشغول به کار در چنین شرایط خطرناک.

هنوز هم وجود دارد بسیاری از مواد منفجره پاک می شود. در ماه اوت سال 2018 بیش از 1,400 موارد پیدا شده اند در یک زیرزمینی کش. اما Quang Tri تا به حال هیچ حوادث سال گذشته است. برنامه این است که برای روشن شدن این استان از انفجار مهمات تا سال 2025.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>