اقلیت تحت حمله به تظاهرات عمران خان هل ‘تحمل’ پاکستان

این سختی بوده است در ماه برای اقلیت های مذهبی در پاکستان و ناظران هشدار می دهند حتی سخت تر از بار پیش به عنوان نخست وزیر عمران خان vacillates بین تلاش برای ایجاد یک کثرت گرا ملت و محافظه کار اسلام ،

یک مسیحی بود به ضرب گلوله کشته چون او اجاره ای در اسلام محله در شمال غربی شهر پیشاور نه چندان دور از مرز با افغانستان است. یکی دیگر از مسیحی,, کشیش, Haroon صادق Cheeda همسرش و 12 ساله بودند مورد ضرب و شتم خود را مسلمان همسایه در شرق پنجاب و گفت: به ترک روستای خود را. مهاجمان فریاد زد “شما کافران”.

یک سیاستمدار مخالف متهم شده بود در این هفته با توهین به مقدسات پس از اعلام همه ادیان با هم برابر بودند. یک مقام ارشد سیاسی شکل متحد با دولت و حمایت از افراط گرایان اسلامی را متوقف ساخت و ساز از یک معبد هندو در پایتخت اسلام آباد.

تحلیلگران و فعالان سرزنش افزایش حملات بر غیر قطعی آقای خان. آنها می گویند او موعظه یک چشم انداز از تحمل پاکستان که در آن اقلیت های مذهبی رشد به عنوان معادل در میان قریب به اتفاق اکثریت مسلمان. آنها می گویند که در همان زمان او cedes قدرت به افراطی اسلامی روحانیون رکوع به خواسته های خود را و تبدیل به آنها را برای نهایی می گویند حتی در امور دولت است.

“عمران خان بدون شک می خواهد تحمل بیشتری پاکستان می خواهد بیشتر اقامت برای اقلیت اما مشکل این است که او nullifies همه از این با توانمند سازی عناصر افراطی به طوری که به نظر می رسد آنها دیکته می تواند به دولت گفت:” زاهد حسین, تحلیلگر و نویسنده دو کتاب که در مسیر ستیزه جویی در منطقه است.

تلفن و پیام های متنی سمت چپ با آقای خان سخنگوی نمی شد و بلافاصله بازگشت.

سخنگوی آقای خان امور دینی وزارت عمران صدیقی, رد شکایت که اقلیت باید دلیلی برای نگران. او گفت: در هر دین وجود دارد “تهاجمی” روحانیون اما نه پاکستان و نه نخست وزیر شد و بی جهت تحت فشار توسط آنها.

خان امتیازات

هنوز هم آقای خان لیست امتیازات به رادیکال مذهبی طولانی است.

زمانی که کروناویروس اولین بار به عنوان یک تهدید آقای خان حاضر به تعطیل یک جمع ده ها هزار نفر از مبلغان اسلامی از سراسر جهان است. آن نیست تا زمانی که آنها رسیده بود پاکستان است که او از آن دستور لغو شود.

زمانی که عربستان سعودی خود را بسته مساجد و تاریخی تصمیم به لغو اسلامی زیارت حج به مؤمنان در خارج از مرزهای خود پاکستان حاضر به نزدیک آن مسجد پس از مذهبی روحانیون عهد را به خیابان.

آقای خان تا به حال شده است در بیش از چند ماه زمانی که او buckled به افراط گرایان و اخراج اقلیت احمدی مسلمان خود را از کمیسیون اقتصادی با وجود ستارگان مدارک.

زمانی که سیاسی خود را متحد و رئیس پنجاب استانی مجلس پرویز الهی را محکوم ساخت و ساز از یک معبد هندو در پایتخت به عنوان مخالف با اسلام آقای خان تبدیل به شورای اسلامی ایدئولوژی به آن اجازه تصمیم می گیرید اگر پول می تواند مورد استفاده برای ساخت و ساز خود را. او وعده داده بود $600,000 برای ساخت و ساز خود را.

آقای خان نیست اولین سیاستمدار به راه رفتن مذهبی tightrope در پاکستان است. پی در پی نظامی و منتخب دولت باید buckled به فشار افراط گرایان اسلامی که منتقدان می گویند ایجاد وحشت در روستاها با توانایی خود را به مهیجی اوباش به خیابان. “این ترس از استقرار به عنوان به آنچه که آنها می توانید انجام دهید. آنها می تواند باعث ضرب وشتم در سراسر پاکستان” فعال حقوق بشر گفت: Tahira عبدالله.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>