ناسا توقف این اسپیتزر تلسکوپ فضایی یکی از بزرگترین رصدخانه که به بررسی جهان با تشخیص کیهانی تابش مادون قرمز برای بیش از 16 سال آژانس فضایی آمریکا در بیانیه ای گفت.

اسپیتزر به راه انداخته شد در سال 2003 مورد مطالعه برخی از کهکشان های دور تا کنون شناسایی شده با نور از برخی از اجسام کیهانی سفر برای میلیاردها سال برای رسیدن به تلسکوپ ناسا گفت.

“اسپیتزر به ما آموخت که چگونه مهم نور مادون قرمز است که برای درک جهان ما هر دو در همسایگی کیهانی و به عنوان دور به عنوان دور ترین کهکشان ها” گفت: پل هرتز مدیر فیزیک نجومی ناسا ستاد.

“پیشرفت های ما را در سراسر بسیاری از مناطق در فیزیک نجومی در آینده خواهد بود چرا که از اسپیتزر فوق العاده ای میراث” آقای هرتز اضافه شده است.

با تشخیص نور مادون قرمز با طول موج اعم از حدود 700 nanometres — بیش از حد کوچک برای دیدن با چشم غیر مسلح — به حدود یک میلیمتر اسپیتزر می تواند به ستاره شناسان پرده حضور کیهانی اشخاص که بیش از حد سرد به تابش زیاد نور مرئی از جمله سیارات خارج از منظومه شمسی ما و سرد ماده موجود در فضای بین ستاره های آژانس فضایی آمریکا اشاره کرد.

اسپیتزر های ناسا ستاره شناسان گفت: همچنین دریافتند که قبلا کشف نشده حلقه های اطراف زحل تشکیل شده از ذرات گرد و غبار پراکنده است که قابل مشاهده در نور رصدخانه نمی بینم.

“این بسیار شگفت انگیز است هنگامی که شما ذخیره کردن همه چیز را که اسپیتزر انجام داده است در طول عمر خود از تشخیص سیارات در منظومه شمسی ما بزرگتر از کشش اتومبیل کالسکهای به یادگیری در مورد برخی از دور ترین کهکشان ما می دانیم گفت:” مایکل ورنر اسپیتزر پروژه دانشمند.

به گفته ناسا, ماموریت اصلی برنامه ریزان انتظار نیست اسپیتزر به کار برای 16-به علاوه سال است.

“آن را در برنامه به اسپیتزر عامل خیلی دور از زمین تا تیم تا به حال برای انطباق سال پس از سال به حفظ این فضاپیما عامل گفت:” جوزف شکار اسپیتزر مدیر پروژه.

“اما من فکر می کنم که غلبه بر چالش داده است مردم حس غرور و افتخار در این ماموریت است. این ماموریت با شما باقی می ماند” آقای هانت گفت.

در طول سال 2016 ناسا ارشد فرایند بررسی آژانس گفته بود آنها تصمیم به اسپیتزر ماموریت بود که در ابتدا برنامه ریزی شده برای سال 2018 در انتظار راه اندازی James Webb Space Telescope (JWST) که همچنین انجام مادون قرمز در نجوم است.

اما به عنوان راه اندازی JWST به تعویق افتاد که اسپیتزر ماموریت خود اعطا شد پنجمین و آخرین فرمت به پایان رسید که در روز پنج شنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی