دبیرکل ناتو هشدار از راه سخت به صلح افغانستان به خشونت soars

غرب نیروهای خود را تنها ترک افغانستان اگر طالبان خوب را در تعهد خود را برای کاهش خونریزی سر از ناتو هشدار داد چهارشنبه به حملات افزایش است.

این شبه نظامیان ramped تا خشونت علیه نیروهای افغان پس از امضای قرارداد با واشنگتن در آخر هفته, ریخته گری شک بیش از مذاکرات صلح میان کابل و طالبان با توجه به شروع در مارس 10.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت که “طولانی و سخت” راهی به سوی صلح باقی مانده اما هشدار داد که طالبان که اگر آنها reneged در این توافقنامه نیروهای خارجی را ترک نخواهد کرد.

“این یک وضعیت بسیار دشوار است و طالبان باید افتخار تعهد خود را. ما نیاز به کاهش خشونت” استولتنبرگ به خبرگزاری فرانسه گفت در یک مصاحبه در زاگرب, جایی که او با حضور در نشست اتحادیه اروپا و وزرای دفاع.

“ما فقط می توانیم ارائه ما طرف معامله اگر طالبان خود را تحویل طرف مقابله.”

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به تبلیغ این قرارداد به امضا رسید و در دوحه به عنوان یک راه برای پایان خونین 18 سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان است.

اما یک شبه طالبان و کشته شدن دست کم 20 سرباز افغان و پلیس در یک رشته حملات در آخرین نقض جزئی بس.

تحت شرایط این قرارداد آمریکا و دیگر نیروهای خارجی را ترک افغانستان ظرف 14 ماه موضوع را به طالبان امنیت را تضمین و تعهد توسط طالبان برای مذاکره با دولت از رئیس جمهور اشرف غنی.

‘هیچ جایگزینی

ناتو که 16,000-آموزش قوی و پشتیبانی از ماموریت در افغانستان به مدت طولانی اصرار داشت آن را ترک زمانی که شرایط به سمت راست — به ویژه که تروریست ها نمی تواند با استفاده از این کشور به عنوان یک سکوی پرشی برای حملات در خارج از کشور.

“توافقنامه ای که امضا شد در روز شنبه بود و اولین گام مهم اما این تنها گام اول گفت:” استولتنبرگ که به عنوان نخست وزیر نروژ با ارسال نیروهای نظامی به افغانستان پس از حمله آمریکایی ها که سرنگونی رژیم طالبان در سال 2001 است.

“جاده ای به سوی صلح خواهد بود طولانی و سخت است و ما باید آماده برای نا امیدی.”

“در همان زمان هیچ جایگزین وجود دارد. تنها راه به یک راه حل مسالمت آمیز مذاکره است توافق و به صحبت با طالبان است.”

با یک انتخابات آینده در ماه نوامبر تهمت مشتاق است تا به تعهد برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ اما ناظران می گویند به نظر می رسد طالبان هنوز متقاعد به آمدن به میز مذاکره با کابل.

به سختی سه روز پس از امضای بخشی از توافق آتش بس طالبان اعلام کرد که از سرگیری حملات خود را علیه دولت افغانستان و نیروهای.

در نشانه ای از قصد آنها از شبه نظامیان سوار حملات 30 در 15 کشور 34 ولایت در فضایی از 24 ساعت با توجه به افغان وزارت کشور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>