نپال تصویب نقشه جدید از جمله Lipulekh, Kalapani, Limpiyadhura میان مرز ردیف با هند

نپال کابینه تایید شده جدید در نقشه سیاسی نشان Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura تحت قلمرو خود در میان اختلاف مرزی با هند است.

این حرکت اعلام شده توسط وزیر خارجه Pradeep Kumar Gyawali آمد هفته پس از او گفت که تلاش شد به حل و فصل مسئله مرز با هند از طریق یک ابتکار دیپلماتیک.

نپال حاکم نپال و حزب کمونیست نمایندگان مجلس نیز مطرح یک قطعنامه در پارلمان خواستار بازگشت از نپال را در خاک در Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh.

این Lipulekh تصویب مراتب غربی در نزدیکی نقطه Kalapani یک منطقه مرزی مورد مناقشه بین نپال و هند است. هر دو کشور هند و نپال ادعا Kalapani به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک خود – هند به عنوان بخشی از Uttarakhand را Pithoragarh منطقه و نپال به عنوان بخشی از Dharchula منطقه.

 

Gyawali گفت که نقشه رسمی نپال به زودی ساخته شده توسط وزارت مدیریت زمین.

تصمیم شورای وزیران به انتشار نقشه نپال در 7 استان 77 مناطق و 753 سطح محلی و بخش اداری از جمله Limpiyadhura, Lipulekh و Kalapani او در توییتر نوشت در روز دوشنبه.

Gyawali هفته گذشته با احضار سفیر هند Vinay موهان melissa sweet و تحویل دیپلماتیک توجه به او در اعتراض به ساخت و ساز از یک کلید جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand.

هند گفته است که به تازگی افتتاح بخش جاده در Pithoragarh منطقه در Uttarakhand نهفته است به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال وزیر اقتصاد و سخنگوی دولت Yuvaraj Khatiwada روز دوشنبه گفت که کابینه به ریاست نخست وزیر K. P. Sharma Oli را تایید کرده است جدید در نقشه سیاسی کشور است.

آن را ارائه شده توسط وزیر برای مدیریت زمین Padma کردن یدلایمخیرات aryal در جلسه کابینه برای حمایت در محل اقامت رسمی نخست وزیر Oli در Baluwatar در اینجا در روز دوشنبه.

 

دولت گفت به زودی آن را به کشتزارهای جدید نقشه سیاسی است که شامل سرزمین های یک جانبه نگه داشته شده توسط هند در آن طرف مرز.

وزیر فرهنگ و گردشگری و هواپیمایی Yogesh Bhattarai گفت که کابینه تصمیم خواهد شد نوشته شده در حروف طلایی.

اما ارشد نپال و حزب کمونیست و عضو حزب کمونیست نپال کمیته دائمی گانش شاه گفت: حرکت جدید ممکن است به تشدید تنش های غیر ضروری بین نپال و هند در زمانی که کشور در حال مبارزه با کروناویروس.

“نپال دولت باید به زودی شروع یک گفت و گو با هند برای حل و فصل این موضوع از طریق سیاسی و دیپلماتیک حرکت می کند,” او گفت:.

نقشه جدید شامل 335-متر زمین منطقه از جمله Limpiyadhura در خاک نپال.

نقشه جدید کشیده شد و بر اساس Sugauli پیمان از سال 1816 امضا شده بین نپال و سپس هند بریتانیا دولت و سایر اسناد و مدارک مربوطه که نشان می دهد Limpiyadhura از جایی که کالی رودخانه سرچشمه گرفته است و نپال در مرز با هند در کاتماندو پست به نقل از یک مقام رسمی در وزارت اصلاحات ارضی و مدیریت عنوان کرد و گفت.

رئیس جمهور Bidhya Bhandari پرداختن مجلس در هفته گذشته تصریح کرد که Limpiyadhura, Kalapani و Lipulekh متعلق به نپال و مناسب اقدامات دیپلماتیک خواهد بود به تصویب رسید و به حل و فصل مسائل موجود با هند است.

هند و نپال در یک ردیف پس از سمتی جدید صادر نقشه سیاسی ترکیب Kalapani و Lipulekh در آن طرف مرز در ماه اکتبر سال گذشته است. تنش بیشتر تشدید هند پس از افتتاح جاده لینک اتصال کایلاش Mansarovar مقدس, سایت زیارت واقع در تبت چین است که از طریق سرزمین های متعلق به نپال.

80 کیلومتر جاده جدید افتتاح توسط وزیر دفاع Rajnath Singh اوایل این ماه است که انتظار می رود برای کمک به زائران بازدید کایلاش-Mansarovar در تبت در چین به عنوان آن است که حدود 90 کیلومتر از Lipulekh منتقل می کند. “جاده ای به شرح زیر موجود از قبل مسیر استفاده شده توسط زائران از کایلاش Mansarovar Yatra” سخنگوی وزارت امور خارجی Anurag Srivastava گفت: در دهلی نو به تازگی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر