نپال مجلس مجلس به اتفاق آرا تصویب لایحه ترسیم نقشه سیاسی

مجلس نپال پارلمان در روز شنبه به اتفاق آرا به تصویب رسید تاریخی دوم متمم قانون اساسی لایحه تضمین قانونی برای به روز رسانی نقشه سیاسی نپال که شامل هند سرزمین در Pithoragarh منطقه.

این رای گیری پس از روز طولانی بحث و گفتگو است که همچنین شامل مائوئیست رهبر Prachanda ستایش برای نپال و حزب کمونیست که او گفته است معکوس قرن دیپلماتیک تحقیر شد.

حرکت تصویب شد از طریق رای صدای زیر است که همه اعضای مجلس نمایندگان (Pratinidhi سبها) به امضای فردی به این لایحه که تکمیل روند رای گیری. این رای گیری نشان داد همه اعضای Pratinidhi سبها رای دادند به نفع حرکت منتقل شده توسط دولت از نخست وزیر K P Sharma Oli.

همچنین بخوانید: نپال جداول برای اصلاح نقشه جدید به عنوان شکاف با Madhesis دوباره ظاهر می شود

در پاسخ به نمایش داده شد رسانه ها در عبور از اصلاح قانون اساسی لایحه اصلاح قانون آرم نپال توسط مجلس نمایندگان نپال رسمی سخنگوی MEA Anurag Srivastava گفت: “ما باید اشاره کرد که مجلس نمایندگان نپال با تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای تغییر نقشه نپال شامل بخش هایی از سرزمین های هندی. ما در حال حاضر موضع ما روشن بر این موضوع است.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی.”

پس از این متمم منطقه Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh واقع در حال حاضر در Pithoragarh منطقه Uttarakhand خواهد بود بخشی از نقشه نپال خواهد شد که شامل ملی نپال آرم. “من می شنوم با اعلام دوم متمم قانون اساسی تصویب با اکثریت دو-سوم” اعلام کرد: Agni Sapkota بلندگو از Pratidhi سبها در میان جشن.

بلافاصله پس از عبور از این لایحه نپال مقامات ارشد شروع به ارسال پیام های رسانه های اجتماعی که نشان داد دیپلماتیک زاویه اختلاف ارضی. “مجلس نمایندگان (Pratinidhi سبها) به اتفاق آرا به تصویب متمم قانون اساسی, لایحه هموار کردن راه برای انطباق به روز رسانی سیاسی-اداری نقشه در ملی نشان” گفت: وزیر امور خارجه Pradeep Gyawali که به هم متصل شده و یک تصویر از ملی نشان نشان دادن نقشه جدید که شامل هند سرزمین.

همچنین بخوانید: نپال مجلس روی نقشه جدید در ژوئن 13 به عنوان Madhesi حزب ارائه می دهد پشتیبانی

نتیجه گیری جلسه شاهد پرشور سخنرانی توسط اعضای پارلمان. مهم ترین مداخله از روز آمد از Pushpa کمال Dahal “Prachanda” که در توصیف این روز را به عنوان یک لحظه تاریخی برای نپال. “ما در حال کار برای اطمینان از تمامیت ارضی حاکمیت ملی و آزادی مردم ما است. پادشاهان نپال از دست داد سرزمین ما اما امروز ما جمهوری خواهان بازگرداندن آن گفت:” آقای Prachanda به عنوان نمایندگان مجلس تحسین. به اتفاق آرا رای گیری شد و امکان عبور از حمایت تضمین شده توسط Mr Oli دولت.

آقای Oli را حزب کمونیست نپال (NCP) دارای 174 نفر بود که تقویت شده توسط حمایت از مخالفان اصلی کنگره نپال که تمدید آن بلوک 63 نفر از نمایندگان مجلس برای حمایت از اصلاح. این Madhesi نمایندگان مجلس نیز حمایت گسترده به حرکت می کند که هموار راه را برای به اتفاق آرا تصویب نقشه جدید. وزارت امور خارجی است و در عین حال برای پاسخ به دوم متمم قانون اساسی.

همچنین بخوانید: پیش از نپال رای در نقشه جدید ژنرال. Naravane مذاکرات از روابط قوی

نپال رونمایی از نقشه جدید در مارس 20 پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح Darchula-Lipulekh لینک road, on May 8. نپال قبلا به شدت اعتراض کردند زمانی که به روز رسانی های هندی, نقشه منتشر شده در ماه نوامبر سال گذشته نشان داد این منطقه به عنوان بخشی از Uttarakhand. نپال ادعای حق به منطقه و می گوید هند اجازه داده شد به ایستگاه سربازان وجود دارد در 1950s و دهلی نو حاضر به حذف کردن نیروها از منطقه بوده است. نپال وزیر قانون و امور پارلمانی شیوا مایا Tumbahangphe مطرح اصلاح لایحه در مارس 31 و لازم ماه بحث طولانی شد سریع ردیابی به عنوان انتظار می رود. در طول مناظره نخست وزیر K P Sharma Oli وزیر خارجه Gyawali نپالی رهبر کنگره شعر بهادر Deuba و Madhesi رهبران مانند Mahanta Thakur و راجندرا Mahato خطاب به خانه.

دیپلماتیک خرید اینترنتی از اختلاف ارضی با احتمال جدی گفت: سابق وزیر امور خارجه و نپال مفسر رامش Nath Pande هشدار داد که از روزهای سختی را پیش رو برای نپال-هند ارتباط و همچنین برای جنوب آسیا منطقه است. “در حال حاضر هند و نپال از مرز مذاکرات تمام خواهد شد پیچیده تر به عنوان دبیر حق ندارد به مذاکره در مورد مفاد قانون اساسی ما” گفت: آقای Pandey توضیح داد که اختلاف ارضی از Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh نمی تواند حل دیالوگ رهبری خارجی دبیر یا ارشد به عنوان نمایندگان این مناقشه در حال حاضر بخشی از نپال قانون اساسی و تخیل است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

دیدگاهتان را بنویسید