NIFT حیدرآباد دانش آموزان بگویید COVID-19 داستان از طریق Cheriyal هنر

این یک بصری خلاصه ای از این بیماری همه گیر. Saansha Mohla پوستر با پنج Cheriyal پانل توضیح می دهد که داستان COVID-19 — اقدامات احتیاطی می شود, نوع مردم آن را تحت تاثیر وحشت خرید و احتکار کارگران مهاجر در راه رفتن به خانه و اجساد در حال انتظار برای یک فضا در زمینه دفن/کوره های جسد سوزی.

Saansha Mohla’s poster

در جای دیگر در Chandni Kumari شارما پر جنب و جوش, حمل و نقل کردن کیسه Cheriyal هنر به تصویر می کشد شستن دست ها و پوشیدن ماسک به عنوان سلاح برای مبارزه با ویروس.

Saansha, Chandni و بیش از سی از همکلاسی های خود را بخشی از یک پروژه هنر و صنعت منحصر به فرد است که معرفی آنها به سنتی Cheriyal هنر است. بر اساس گزینه های محصول و مواد موجود در خانه, صفحه اصلی گروه ایجاد پوستر یک سازمان با تغییرات دستمال و sanitiser دارنده یک قاب عکس و یک تی شرت ورزشی Cheriyal هنر است.

مرکز خلاقیت

Conceptualised توسط استاد لاکشمی ردی از زندگی لوازم جانبی و بخش طراحی و با پشتیبانی فنی توسط استاديار KK ببو دو هفته ای کلاس های مجازی گروگان Cheriyal هنرمند Madhu Merugoju دیدم این جوانان قرار داده و خلاق کلاه. اسپانسر شده از طرف توسعه کمیسر صنایع دستی (DCH) دولت هند این پروژه که kickstarted در سال گذشته را سه فاز — تجربه عملی از مواد و جنبه های بصری از هنر و صنعت ساخت یک فیلم مستند و یک محصول نهایی طراحی شده است.

Cheriyal artist Madhu Merugoju

یادگیری به طور مستقیم از صنعتگران و اجرای کار صنعت در حضور خود در NIFT پردیس به طور منظم پدیده. جلسات Pembarthi هنر و صنعت فلز نیرمال نقاشی و Dokra فلز ریخته گری سازماندهی شده تا در حال حاضر. Laksmi ردی می گوید: “از آنجا که دانش آموزان در حال محدود در داخل خانه این فعالیت های خود را حفظ ذهن و دست به اشغال خلاقانه و با انگیزه بیش از حد.” او افاضه تئوری پشت این هنر و صنعت; توضیح تاریخی آن اهمیت ویژگی های خاص بصری عنصر سنت و استفاده و وجود در جامعه و همچنین اشکالاتی است.

Professor Lakshmi Reddy

استاد می گوید: “درک این مسائل کمک خواهد کرد که جوانان به اعمال این هنر و صنعت در زمینه COVID-19; هنگامی که داستان های اساطیری بودند روایت به صورت شفاهی و از طریق اسکرول نقاشی چرا آوردن وضعیت موجود در این هنر ، حتی یک شخص غیر روحانی به راحتی درک پیام در تصاویر مجازی.” او تنها آموزش به این گروه تصور کنید که وضعیت: اگر آنها به یک پوستر با عناصر بصری در آپارتمان خود پیچیده و یا مستعمره چگونه خواهد آنها طراحی آن ؟ همچنین دلسوز به صنعتگر به طوری که صنایع دستی عنصر به تصویر کشیده شده در این داستان می گوید و همچنین انتشار صنایع دستی برای کمک به امرار معاش از صنعتگران.

تمرکز بر Cheriyal

Madhu با صبر و حوصله به خود جلب کرد تصاویر توضیح تفاوت های ظریف از Cheriyal هنر و اهمیت پیرایش. این تیم همچنین دارای یک واژه خاص از قدردانی برای Madhu همسر Aruna که فعال و کمک در سازماندهی زوم جلسات.

Saansha که درو بدن مرده را در یک قاب در پوستر به یاد می آورد چالش است. “Cheriyal با استفاده از تعداد زیادی از پیرایش و از آن سخت بود برای نشان دادن مردم مرده این راه است. اما این نیز حقیقت سخت از این بیماری همه گیر و من می خواستم مردم باید در مورد آن می دانیم.”

Chandni Kumari Sharma’s Cheriyal art

Chandni Kumari شارما Cheriyal هنر | عکس های اعتباری: توسط آرایش

اهل بیهار Chandni استفاده می شود پدرش dhoti به رنگ Cheiryal و ایجاد یک کیسه حمل و نقل کردن. او در تساوی یک تضاد بین بیهار را مدهوبنی هنر و Cheriyal, “مدهوبنی هنر دارای یک پس زمینه زرد و رنگ هنرمندان تنها کریشنا در آن است. از سوی دیگر قرمز رنگ غالب در Cheriyal و ارقام را بیشتر تزئینات.”

Assistant professor KK Babu

وجود دارد برنامه به سند این پروژه در قالب یک کتاب و زیر DCH را تایید دانشجويان محصولات خواهد بود آپلود در سایت. “در اوایل صنعتگران استفاده می شود به کار با ما بنابراین ما می تواند حفظ آثار اصلی ایجاد شده توسط او. پس از این بود که یک کلاس مجازی ما برنامه ریزی برای به دست آوردن آن کار می کند از صنعتگر (Madhu) و آپلود آن بر روی وب سایت ما. کسانی که علاقه مند به خرید می توانید با او تماس بگیرید به طور مستقیم.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>