هیچ مدرکی برای تایید عید پاک مهاجم را فرار به هند: لانکا پلیس

سری لنکایی پلیس در روز پنج شنبه گفت که آنها را “شواهد” به تایید گزارش های رسانه ها که همسر یکی از عید پاک انتحاری ممکن است فرار کرده اند به هند برای جلوگیری از بازداشت.

سخنگوی پلیس Jaliya Senaratne ساخته شده است این نظرات در حالی که در پاسخ به سوالات مطرح شده در گزارش های رسانه ها که ریاست کمیسیون تحقیق در 2019 یکشنبه عید پاک بمب گذاری گفته شد که Pulasthini content marketing نام مستعار سارا از بمب افکن Achchi Mohammdu Mohammadu Hasthun حال فرار به هند از طریق دریا در ماه سپتامبر گذشته است.

“ما بازداشت دو نفر…اما ما نه دریافت هر گونه شواهد قابل قبول است که فرد در حال فرار از کشور” آقای Senaratne گفت.

در تاریخ 21 آوریل 2019 نه بمب گذاران انتحاری متعلق به محلی گروه های افراطی ملی Thawheed جماعت (NTJ) وابسته به داعش انجام یک سری از انفجار است که پاره از طریق سه کلیسا و به عنوان بسیاری از هتل های لوکس در سریلانکا کشته شدن 258 نفر از جمله 11 سرخپوستان و مجروح شدن بیش از 500 در عید پاک یکشنبه. Hasthun خود را منفجر کرد و در سنت سباستین کلیسا در نگمبو.

سری لنکایی, بازداشت بیش از 200 مظنون در ارتباط با بمب گذاری.

رئیس بازرس Arjuna Maheenkanda گفت: ریاست کمیسیون تحقیق (PCoI) که کسی که کمک به او را به فرار دستگیر شده بود.

آقای Maheenkanda گفت که در ماه اکتبر 2019 او اختصاص داده بود به بررسی حملات انجام شده توسط NTJ.

او گفت: PCoI که در جولای 6, 2020, او موفق به دریافت یک نکته از یک خبرچین که سارا بود که در NTJ مخفیگاه که بلافاصله پس از این حمله فرار کرده بود و مخفی شده بود در Mankadu در شرق شهر بتیکلا.

همچنین بخوانید: سریلانکا انفجار عید پاک متفکر مرتبط به دولت اسلامی موارد در هند: NIA

“هنگامی که ما در بتیکلا ما ملاقات شخص دیگری که تا به حال دیده اند که به اعتقاد او سارا بود. این خبرچین گفت که او تا به حال دیده یک تاکسی پارک شده در کنار بتیکلا-کلمونی جاده اصلی نزدیک ساحل, جاده, Mankadu منطقه 3 هستم در سپتامبر 2019.

“او احساس مشکوک و آهسته. سپس او را دیدم سارا و دو مرد دیگر راه رفتن به سمت جاده اصلی. وجود دارد یک خیابان نور وجود دارد و این است که چگونه خبرچین آنها را دیدم. این خبرچین زندگی کرده بود در نزدیکی سارا خانه برای مدت زمان طولانی. او را دیدم که او را به صندلی عقب تاکسی پارک شده در نزدیکی جاده” آقای Maheenkenda گفت: PCoI.

آقای Maheenkanda گفت که وجود اطلاعات بود که سارا تا به حال فرار به هند و توسط قایق از مننر منطقه است. شوهر سارا عمه و برادر خود بود و به او کمک کرد تا فرار کنند.

“یکی از متهمان در حال حاضر در بازداشت است. شخص دیگر رفته خارج از کشور. تحقیقات همچنین نشان داد که یک فرد در مننر منطقه به او کمک کرد تا فرار” افسر گفت.

انفجار هدفمند کلیسای سنت آنتونی در کلمبو سنت سباستین کلیسا در غرب شهر ساحلی از نگمبو و یک کلیسا در شرق شهر بتیکلا که یکشنبه عید پاک توده در حال پیشرفت بود.

سه انفجار گزارش شده از سه هتل پنج ستاره- به Shangri-La, دارچین بزرگ و Kingsbury در کلمبو.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>