در موسیقی سفر به ایندور Gharana

Gleaming ماه کامل با شکوه باروها از Ahilya قلعه و آب های آرام از Narmada تماشا به عنوان راما Sundar Ranganathan به آرامی هم پاشید جوهر ایندور Gharana در رودخانه مقدس در جشنواره Maheshwar, Madhya Pradesh در اوایل این سال است. به عنوان swars و taans تکرار از طریق دالان های طولانی از قلعه حیاط شما متوجه است که شکوه paramparik sangeet بهترین تجربه نه داخل مطبوع سالن اجتماعات اما در میراث فضاهای.

پس از این کنسرت بیش از یک دنج شام در زیر یک درخت بزرگ در Labboo کافه خارج دروازه دوی Ahilyabai Holkar کاخ وجود دارد یک بحث شدید میان دوستداران موسیقی مورد استاد امیر خان بنیانگذار ایندور Gharana و بی نظیر خود ، برخی از ایندور ساکنان rued که این مسیر شکستن خواننده میراث نشده بود جشن به اندازه کافی. “هر چند بسیاری از نوازندگان بودند که تحت تاثیر موسیقی او جذابیت و درخواست تجدید نظر تعداد بسیار کمی از اعتراف است. خانه اش در ایندور باید تبدیل به یک بنای یادبود” گفت: یک. “باید وجود داشته باشد یک آکادمی آموزش اختصاص داده شده به gharana است.” “هیچ کس می تواند هم بزنید روح او را دوست دارم. ما نیاز به ایجاد جهان آگاه تر از خود سهم” آنها اضافه شده است. این کنسرت نه تنها افروخت خاطرات خوشی را به ارمغان آورد به تمرکز بر اهمیت سبک سنتی در حفظ هویت موسیقی کلاسیک است که در حال حاضر اغلب در کنار متنوع اما گاهی نامربوط ژانرهای.

Ustad Amir Khan

Ustad Amir Khan

استاد امیر خان می تواند نامیده می شود یک karmavadi sangeetkarکه نگه داشته و از انجام آنچه که به اعتقاد او در بي پروا از واکنش ها و اظهارات. او گفت: به یک مرد از چند کلمه که منعکس شده خود را بی عجله آواز تقریبا وام dhrupad مانند سرعت به khyal. دقیق خود را راگا پیچیدگی مناسب خود را غنی و خاطره انگیز صدا. صحبت کردن نقطه خود را متمایز راگا پیشرفت بود Merukhand تکنیک را تحت تاثیر قرار Kirana gharana بزرگ, Ustad Abdul وحید خان. مکث او در خوانندگی tehraav, اجازه شنوندگان تجربه احساسات ساخت موسیقی خود را بی سر و صدا و غور و تعمق.

پس از او در سال های شکل گیری او یک فکر و روشنفکر نوازنده بود که با الهام از افسانه ها متفاوت است و gayaki. او ترجیح ظرافت انجام نگرفته و خویشتن داری بیش تزئینات که به هنجار ، با وجود اینکه یک khandaani و gharanedaar نوازنده استاد امیر خان مشتاق در حال توسعه سبک خود را. پدرش Shahmir خان sarangi و veena بازیکن از Bhindibazaar gharana که خدمت در دادگاه از Holkars از ایندور. او پدر بزرگ Changay خان, یک خواننده در دادگاه بهادر شاه ظفر.

استاد امیر خان تشکیل شده چندین khyals و taranas اما تا به حال هیچ تردیدی در مورد اینکه در ارتباط با سینما. او خواند در فیلم هایی مانند Baiju Bawra, Jhanak Jhanak Payal Baje و Gooj Uthi Shehnai.

Pt Tejpal Singh

راما Sundar Ranganathan یک شاگرد Pt. Tejpal سینگ (از Singh Bandhu شهرت) که آموزش دیده تحت بی نظیر استاد نوشت و دو کتاب در استثنایی خود gayaki. راما مذاکرات در مورد آنچه در آن به معنی بخشی از یک موسیقی میراث به تخصص از ایندور gharana و آنچه باید انجام شود به این سنت رو به جلو است.

“زمانی که من شروع به آموزش در موسیقی که همراه با یک gharana هرگز در ذهن است. تنها پس از من شروع به یادگیری از Vidushi Shanti شارما استثنایی خواننده با مهر بی تردید ایندور gharana بود من کشیده شده به سمت شدید و به سمت داخل به دنبال سبک gharana شناخته شده است. شاگرد Pt. Amarnath او به من آموخت که برای پنج سال قبل او را نابهنگام می گوید:” راما.

الهام گرفته از ویژگی های این مکمل او نزدیک Pt. Tejpal Singh, قدیمی ترین بازمانده شاگرد از استاد امیر خان. مایل به رفتن به هر طول به اشتراک گذاشتن دانش خود او از مربیان خود را دستچین دانش آموزان با دقت. پس از راما رفت و تحت سرپرستی او را به رهبری او را به ایندور gharana. یکی از مقادیر موسیقی او imbibed از او گورو sakshi bhavaتوانایی نگاه به موسیقی خود را (در خود ) صدق و صفا و تمرین با صداقت.

توضیح تخصص از gharana راما می گوید که آن رفت و در برابر هنجار توسط کاهش پایین vilambit به ati vilambit به منظور خارج کردن این مراقبه با کیفیت. “ژومرا طلا یکی از 17 taals که امیر Khusrau بود گفت: به اختراع معرفی شد در کنسرت آواز. این Merukhand آورده بود به استفاده و شعر فارسی در بر داشت راه خود را به taranas آواز توسط استاد امیر خان.”

از بنیانگذاران gharanas شد به طور مداوم درگیر در آموزش خود shagirds و آماده سازی آنها برای گرفتن ایده های خود را و کار رو به جلو است. “یک gharana می توانید پذیرش تنها زمانی که آن را قادر به زنده ماندن حداقل سه نسل. ما متعلق به سوم. من مایل به انجام بیشتر برای به نمایش گذاشتن gharana محبوب ترکیبات مانند ‘Jai ماتا vilamb تاج د’ در Hamsdhwani یا taranas در Megh, Suha و تنه زدن. من همچنین می خواهم به انجام بیشتر کارگاه های آموزشی مورد بحث و نشان دادن جنبه های gharana. من مستقر در دهلی اما قلب من می تپد برای ایندور.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>