یکی در 10 تماس در سوء استفاده برای خط تلفن ساخته شده توسط کودکان: مطالعه

از هر 10 تماس های ساخته شده به تلفن اضطراری 1098 به گزارش سوء استفاده علیه کودکان یکی از بازماندگان به شدت به دنبال کمک با توجه به اطلاعات وارد شده توسط CHILDLINE هند بنیاد (CIF).

داده است برای 2018-2019 از CIF, آژانس گره تعیین شده توسط وزارت زنان و رشد کودک برای مدیریت CHILDLINE تلفنی 1098 — رایگان تلفن اورژانس خدمات برای کودکان نیاز به کمک. آن را نیز بزرگترین شبکه ای از سازمان های درگیر در حفاظت از کودکان است.

3 لاخ موارد

در سال گذشته تلفنی دریافت در مجموع 62 لاخ تلفنی که تبدیل شد به سه لاخ موارد است. بیشترین تعداد تماس های تلفنی ساخته شده بودند به دنبال مداخله برای سوء استفاده از موارد که در 53,696 یا 17 درصد از کل موارد. این دسته از شکایات شد و پس از آن مربوط به کار کودکان (13%) آموزش و پرورش (12 درصد) فراری (11%) و کودکان گم شده (11%) با توجه به جزئیات به طور انحصاری ارائه شده به هندو.

از مجموع 53,696 تماس های ساخته شده و مورد سوء استفاده علیه کودکان 6,278 تماس ساخته شده بودند توسط بازماندگان به دنبال مداخله فوری.

یک تجزیه و تحلیل از ماهیت سوء استفاده از کودکان رنج می برد و نشان می دهد که 37 درصد از شکایات در مورد ازدواج کودکان, 27% مورد سوء استفاده فیزیکی و 13 درصد مربوط به سوء استفاده جنسی. باقی مانده 23 درصد تشکیل عاطفی و بدنی داخلی و سایبری ،

همسایگان مجرمان

CHILDLINE نیز گردآوری داده ها به بررسی مشخصات معتادان است. این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که 35 درصد از کل 8,000 موارد سوء استفاده جنسی متعهد شدند با همسایگان 25 درصد توسط غریبه ها و 11 درصد توسط اعضای خانواده است. باقی مانده از 29 درصد از عاملان بودند دوستان و بستگان و معلمان سازمانی کارکنان کارکنان بیمارستان پلیس و گام به پدر و مادر است.

هشتاد و شش درصد از بازماندگان از سوء استفاده جنسی شد ،

کودکانی که تماس گرفته شده را ردیابی خط تلفن نیز به دنبال مداخله برای سلامت روحی و روانی و جسمی, سلامت, اعتیاد, خانواده, مسائل مربوط, در میان دیگران.

در 60 دقیقه

“پس از یک کودک یا بزرگسال مخاطبین ما خط تلفن ما رسیدن به ما شریک محلی که مخاطبین کودک نیاز به حمایت دارند. هدف ما این است که برای رسیدن به این کودک در مدت 60 دقیقه از دریافت یک تماس. کودک پس از آن نجات داده و بلافاصله به پناهگاه باز قرار می گیرد و قبل از اینکه کودک رفاه کمیته (CWC) در عرض 24 ساعت. ما سپس اقدام با توجه به جهت از CWC مانند یا پر کردن یک شاه و یا فرستادن کودک به یک بیمارستان یا یک مهد کودک موسسه. هدف نهایی ما این است که برای اتحاد دوباره کودک با خانواده در غیر این صورت ما اطمینان در دراز مدت توانبخشی” CHILDLINE هند بنیاد مدیر اجرایی Anjaiah Pandiri گفت هندو.

اکثریت زیادی از موارد (33%) درگیر فراهم کردن حمایت از کودکان و یا مجموعه های موجود و یا مورد مراجعه به CWC (12%). تنها 13 درصد از موارد مورد نیاز پلیس مداخله.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>