پاکستان مطلع جهانی ترور تامین مالی ناظر Financial Action Task Force (FATF) که مسعود ازهر بنیانگذار ترور و برگ جیش-e-محمد (JeM) و خانواده اش “گم شده است.”

الازهر به عنوان تروریستی تعیین شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد 1267 کمیته آوریل 1 2019.

پاکستان ادعا کرده است که تنها 16 U. N. تعیین شده تروریست ها در پاکستان که از آن به “هفت مرده است.” از نه که زنده هستند و هفت تا به حال اعمال شده به U. N. برای معافیت از مالی و محدودیت های مسافرتی. آنها عبارتند از: Lashkar-e-Taiba (اجازه) رئیس حافظ سعید اجازه سرمایه داران و اعضای حاجی محمد اشرف Zafar Iqbal, Hafiz Abdul Salam Bhuttavi, یحیی محمد مجاهد و عارف Qasmani و القاعده سرمایه Abdul Rehman. این محدودیت شامل انجماد از حساب های بانکی است.

پاکستان گفته است که به عنوان بسیاری از 5,500 حساب های بانکی افراد و اعضای گروه های ذکر شده توسط U. N. کمیته های یخ زده بودند اما افزود که “این افراد اجازه داده شد تا کار برای دستمزد” مگر اینکه دستگیر شده در پرونده های جنایی. پاکستان ادعا کرده است که آن را به حال زمانی 222 محکومیت تروریست داران اما بسیاری زندانی شدند تنها چند روز یک منبع گفت.

FATF بررسی و پاکستان مورد

FATF در حال حاضر بررسی و پاکستان در مورد برای دیدن اگر آن را برآورده استانداردهای جهانی و معیارهای برای مبارزه با ترور تامین مالی است. FATF در حال حاضر ریاست چین است.

زمانی که پاکستان در واکنش به اقدام آغاز در برابر U. N. تعیین شده تروریست ها بود به دنبال در یک جلسه در ماه اکتبر گذشته آن را “ادامه داد: به دولت است که مسعود ازهر و خانواده اش گم شد” این منبع گفت. آن را نمی تواند توضیح دهد که چرا تامین مالی تروریستی تحقیقات نمی شد راه اندازی در مقابل الازهر 26/11 بمبئی حمله متفکر Zaki-ur-Rehman Lakhvi یا حقانی رهبری, این منبع اضافه شده است.

JeM تا به حال مسئولیت این پولوما حمله تروریستی در 14 فوریه سال گذشته که در آن 40 CRPF پرسنل کشته شدند در یک خودرو بمب گذاری. پس از این یک اردوگاه آموزشی اجرا شده توسط آن در Balakot در پاکستان بود و آمار در یک اعتصاب دقیق توسط نیروی هوایی هند در فوریه 26. در مارس 5, پاکستان, وزارت کشور ادعا کرد که 44 نفر از اعضای سازمان ممنوع از جمله الازهر را حمد و برادرش عبد Raoof گرفته شد به “پیشگیری بازداشت.”

پاکستان اعلام کرده است که آن را دستگیر کرده است 38 منطقه فرماندهان مختلف ترور لباس اما هیچ یک از آنها تعیین شده توسط U. N. بدن. سعید محکوم شد به پنج و نیم سال در ترور اتهامات مالی توسط یک دادگاه لاهور در فوریه 12, اولین بار او شده است به طور رسمی محکوم به ارتکاب جرم. مورد ثبت شده بود در ماه جولای سال 2019.

در آخرین FATF جلسه برگزار شده در ماه ژانویه در پکن پاکستان قابل درک است که پاک حدود 14 از 27 خاص counter-terror اهداف تعیین شده توسط FATF به فرار بودن قرار داده شده در “لیست سیاه.” نهایی مجمع عمومی نشست گروه قرار است به زودی در پاریس روز شنبه به بعد. عوارض جانبی لیست توسط FATF حاکی از آن است که این امر می تواند دشوار برای پاکستان برای دریافت کمک از صندوق بین المللی پول بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی و اتحادیه اروپا است.

پاکستان نیز ادعا کرد که آن را دریافت کرده است اطلاعات از توییتر ستاد بر اساس آن تاسیس شده است که بلوچ ارتش آزادی در حال برنامه ریزی حمله به چینی کنسولگری در کراچی در روز 23 نوامبر سال 2018 است. “پاکستان اعلام کرد که مشخصات توییتر ادعا کرد که مسئولیت این حمله را متعلق به یک فرد مشخص به عنوان Raees بلوچ مستقر در افغانستان است. همچنین گفت که او با دریافت حدود 1 میلیون روپیه پاکستان از یک Dinesh Kumar در امارات متحده عربی و حمله هماهنگ بود توسط یک ‘RB’,” این منبع گفت.

در لیست خاکستری

پاکستان قرار داده شد در لیست خاکستری توسط گروه کاری اقدامات مالی در ژوئن 2018 و با توجه به طرح اقدام به تکمیل آن توسط اکتبر 2019 یا در خطر قرار می گیرد در لیست سیاه با ایران و کره شمالی. پاکستان قرار داده شد در لیست خاکستری در فوریه 2012 و حذف شد از آن در ماه فوریه 2015 پس از آن تصویب یک طرح اقدام ملی (NAP) به مقابله با تروریسم پس از عامل کشتار دانش آموزان در پیشاور در دسامبر 2014. آن قرار داده شد تحت محدودیت های شدید در 2008-2012.

FATF است دولتی بدن تاسیس در سال 1989 برای مبارزه با پول شویی تامین مالی تروریسم و سایر تهدیدات مرتبط به یکپارچگی سیستم مالی بین المللی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی