پاکستان نمی خواهند امنیت هر نقش هند در افغانستان

وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفت: پاکستان نمی خواهند امنیت هر نقش هند در افغانستان را به عنوان او را متهم به دهلی نو از ایفای نقش یک “اسپویلر” در این کشور جنگ زده با توجه به گزارش رسانه ها.

پس از ماه ها مذاکرات آمریکا و طالبان امضا عطفی در مذاکرات صلح در قطر دوحه روز شنبه به طور موثر طراحی پرده در ایالات متحده 18-سال جنگ در افغانستان از سال 2001.

پرداختن به مجلس سنا روز چهارشنبه آقای قریشی گفت که پاکستان نه خواسته هر گونه امنیت نقش هند در افغانستان و نه می خواهد حضور نظامی سازمان — القاعده و داعش در این کشور محصور در خشکی این کشور گزارش شده است.

وزیر امور خارجه گفت: بالا خانه است که هند همیشه نقش یک اسپویلر این گزارش گفت:.

وجود دارد اخلال گران در گذشته و حتی امروز در داخل و خارج افغانستان است که می خواهند برای رسیدن به اهداف خود,” قریشی گفت.

هند شده است یک کلید ذینفعان در افغانستان به عنوان آن در حال حاضر حدود 2 میلیارد دالر در بازسازی افغانستان جنگ زده کشور است.

هند نگهداری شده است که مراقبت باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که هر گونه روند صلح نمی شود به هر “ungoverned فضاهای” که در آن تروریست ها و پراکسی می تواند نقل مکان.

پیش از مذاکرات صلح هند منتقل به ما که فشار بر پاکستان برای سرکوب شبکه های تروریستی فعال در خاک آن باید نگه داشته شود تا هر چند اسلام آباد همکاری برای صلح و آرامش در افغانستان بسیار مهم است.

آقای قریشی در روز یکشنبه همچنین هشدار داد که “اخلال گران” می توانید سعی کنید برای خرابکاری در روند صلح در افغانستان است.

او همچنین گفت که پاکستان می خواست به حل و فصل همه مسائل را با افغانستان به صورت دوطرفه.

تکرار کرد که پاکستان هرگز بخشی از مذاکرات صلح و نقش آنها بوده است و همیشه خواهد بود که از یک تسهیل کننده گفت: پاکستان نمی تواند تضمین کند و یا مسئولیت به صلح در افغانستان است.

“این یک مسئولیت مشترک و همه [ذینفعان] باید به نقش خود را بازی. وجود دارد بسیاری از قدرت و منافع و انگیزه [درگیر] او گفت:.

او گفت که آزمون واقعی افغانستان رهبری آغاز می شود در حال حاضر به عنوان مردم افغانستان صلح می خواهند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید