فیلیپین روزنامه نگار منتقد Duterte اتهام افترا

جانباز فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa که در سایت قرار داده است رئیس جمهور رودریگو Duterte تحت سخت موشکافی شد و به جرم افترا در روز دوشنبه و چهره به شش سال زندان در یک حکم به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک ضربه به آزادی رسانه ها.

خانم Ressa مدیر اجرایی Rappler (www.rappler.com) و سابق سی ان ان روزنامه نگار متهم شد با “سایبر افترا” بیش از یک 2012 مقاله ای که مرتبط با یک تاجر به فعالیت های غیر قانونی.

پس از حکم خانم Ressa قول نمی توان سکوت کرد و قوه قضائیه از تبدیل شدن به همدستی در یک کمپین برای سرکوب آزادی مطبوعات در کشور جنوب شرق آسیا.

“ما در پرتگاه اگر ما سقوط بیش از ما دیگر یک دموکراسی,” او گفت.

تصمیم سوخت نگرانی حقوق بشر در یک کشور که در آن آقای Duterte جنگ با مواد مخدر را ترک کرده است هزاران نفر مرده و او به تازگی تمدید یک تهدید به کشتن فروشندگان مواد مخدر با وجود محکومیت در یک گزارش سازمان ملل متحد. او به زودی انتظار می رود به ثبت نام در ضد تروریسم قانون مخالفان خود ترس می تواند هدف آنها را که او می گوید: نیاز است برای مبارزه با افراط گرایی است.

به شوک بسیاری از فروشندگان پیشرو و تلویزیون ABS-CBN پارسیان بود که مورد انتقاد آقای Duterte مجبور به توقف پخش در ماه گذشته پس از آن مجوز منقضی شده است.

در معلق کردن حکم علیه خانم Ressa, 56, دوگانه آمریکا-شهروند فیلیپینی, قاضی Rainelda Estacio-Montesa گفت: ورزش از آزادی “باید و باید مورد استفاده قرار گیرد با توجه به به آزادی دیگران”.

خانم Ressa رو تا شش سال در زندان ، قاضی گفت.

Reynaldo سانتوس سابق Rappler محقق و نویسنده نیز مقصر شناخته شود. هر دوی آنها به قید وثیقه در انتظار تجدید نظر شود.

سخنگوی ریاست جمهوری هری رقو گفت: آقای Duterte پشتیبانی از آزادی بیان و آن را یک دولت قبلی که تحت فشار قرار دادند برای “سایبر افترا” قانون است. آقای Duterte هرگز در زمینه مورد تهمت علیه یک روزنامه نگار او اضافه شده است.

وکیل حقوق بشر امل کلونی بخشی از یک تیم حقوقی به نمایندگی از خانم Ressa به نام اعتقاد “توهین به حاکمیت قانون”.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر