غرور ماه: Google doodle جشن LGBTQ+ فعال حقوق مارشا P. Johnson

گوگل دودل در روز سه شنبه جشن LGBTQ+ و فعال حقوق کشیدن ملکه مارشا P. Johnson, همه لبخند و ورزشی او یاد گل و بلبل روسری. دودل بود و نشان داده شده توسط لس آنجلس مبتنی بر مهمان هنرمند راب Gilliam.

در این روز در سال 2019 که مارشا بود و پس از مرگ مفتخر به عنوان یک grand marshal از شهر نیویورک غرور مارس. ژوئن جشن گرفته است به عنوان غرور ماه در آمریکا به مناسبت سالگرد شورشهای استون وال که صورت گرفت بین دگرباشان جنسی, جامعه, رهبری کشیدن ملکه مارشا P. جانسون و پلیس در شهر نیویورک در سال 1969. مارشا همچنین عضو موسس گی, جبهه آزادی و از بنیانگذاران خیابان جامه عمل انقلابی فعال است.

 

دنیا در 24 اوت سال 1945 به عنوان مالکوم مایکلز در نیوجرسی, Marsha به نیویورک نقل مکان زمانی که 17. او از نظر قانونی تغییر نام او به مارشا P. جانسون که در آن P گفته بود برای “پرداخت آن هیچ ذهن” یک عبارت او استفاده می شود زمانی که سوال در مورد جنسیت خود.

در 30 ژوئن 2019 شهر نیویورک همچنین اعلام کرد قصد دارد به راست مجسمه مارشا و دوست نزدیک او سیلویا ریورا خواهد شد که یکی از اولین بناهای تاریخی به افتخار نما مردم است.

در تصاویر: 50 سال پس از شورشهای استون وال

بنیانگذار و مدیر اجرایی مارشا P. Johnson موسسه گفت: در دودل صفحه: “برای مدت طولانی, Marsha تاریخ تنها شده منادی جامعه تجاوز. امروز دودل کمک خواهد کرد که آموزش داستان او به بسیاری از سراسر جهان و در مورد کار شده است که در طول تاریخ نادیده گرفته شده و اغلب به عمد از سمت چپ از کتاب های تاریخ. امروز ابله از Marsha به یاد مردم که سیاه و تجاوز+ تاریخچه بزرگتر از فقط یک ماه آن چیزی است که به افتخار هر روز.”

“به عنوان عجیب و غریب یک فرد از رنگ من مدیون مارشا بسیار است. او کاتالیزور برای ما آزادی نیروی محرکه این جنبش است که توجه بسیاری از ما حقوق و آزادی که ما قبلا حتی نمی تواند از خواب. مارشا ایجاد یک فضا برای ما در جامعه غربی از طریق توانمند سازی شجاعت و امتناع به سکوت می شود گفت:” راب گیلیام این ابله هنرمند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *