چهار | تلاقی چهار قدرت و دو دریا

موازی تمرینات در اقیانوس هند و آرام در این هفته از جمله ورزش سه جانبه بین ایالات متحده و استرالیا و ژاپن در دریای فیلیپین و هند و دریایی ایالات متحده در اقیانوس هند باید سوخت حدس و گمان است که مربوط به چهار گوش (چهار) تمرینات راه اندازی خواهد شد به زودی بین چهار نیروی دریایی.

همه چشم ها در تصمیم دهلی نو برای قبول استرالیا درخواست شده است که در انتظار به مدت چهار سال در حال حاضر به عضویت سالانه مالابار تمرینات با هند و ایالات متحده آمریکا و ژاپن است. این تصمیم شده است یکی از آسان داده شده چین مخالفت شدید به militarisation از یک ائتلاف دیده می شود به عنوان یک شمارنده به ادعای خود در اقیانوس آرام و تاخت و تاز در اقیانوس هند. هند نیز با احتیاط از پیوستن به هر ورزش است که می تواند به عنوان یک اتحاد چیزی در امور خارجی وزیر S. Jaishankar گفت: این هفته به هند را “هرگز” بخشی از.

در سال 2018 در شانگری-لا Dialogue نخست وزیر نارندرا مودی گفت که هند می بیند هند و اقیانوس آرام به عنوان یک “مفهوم جغرافیایی” و نه یک “استراتژی یا یک باشگاه محدود اعضا”. همچنین هند تنها کشور در چهار که سهام یک زمین مرز با چین و militarisation از چهار نمی خواهد کمک به هند در مقابله با این تهدید. چهارم بر خلاف ایالات متحده و ژاپن و استرالیا که با پیمانهای نظامی هند است که یک عضو دیگر استراتژیک مرجع تخصصی مانند سازمان همکاری های شانگهای با چین و روسیه و آسیای مرکزی BRICS و ریک که به نظر می رسد در اهداف متقابل با چهار داد.

چین عامل

حتی بسیاری ادعا می کنند که حرکت های اخیر چین از جمله آن پرخاشگری در دریای چین جنوبی و تجاوزات و درگیری در سراسر خط کنترل واقعی (LAC) ممکن است در واقع می توان نقطه اوج است که باعث می شود هند را غوطه هل دادن کشور از چهار گروه امنیتی به نام چهار به صورت کوتاه, به یک نظامی در آغوش که مكيدند برای امنیت منطقه ای و جهانی.

جالب اینجاست که چهار که امروز شامل چنین سخت و آهسته گام بحث در اصل متولد شده در یک لحظه: از این بحران که به دنبال سونامی در دسامبر 2004. در روز فاجعه هند بسیج چشمگیر ناوگان و نشان به جهان است که این امر نه فقط مدیریت خود را نجات تلاش در تامیل نادو و Andaman and Nicobar islands اما همچنین می تواند کمک به آن دریایی همسایه: سریلانکا مالدیو و اندونزی است.

در تمام حدود 32 هندی کشتی و 5,500 نیروهای فشار به هند تلاش های بین المللی. انسانی و امداد رسانی تلاش هماهنگ بود در چند هفته آینده با سه نفر دیگر از نیروی دریایی قدرت های درگیر در تلاش برای نجات: آمریکا, استرالیا و ژاپن است. سپس خارجه, وزیر Shyam ساران صحبت هر روز به همتایان خود در مورد آنچه که مورد نیاز بعدی. در نهایت این “چهار” تلاش تحویل داده شد به سازمان ملل متحد, اما این ایده از هند و اقیانوس آرام به عنوان یک بزرگتر دریایی راهبردی جامعه و چهار به عنوان یک ابزار موثر در آن کاشته شده است در ذهن هر چهار عضو است.

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که ترویج این ایده از یک “قوس رفاه و آزادی” آورده است که چهار کشور به هم نزدیک شد مبارک به توسعه مفهوم و نخست وزیر مانموهان سینگ مورد بحث آن را با او در طول اجلاس سران در دسامبر 2006. در سال 2007 زمانی که سالانه هند-آمریکا مالابار ” تمرینات برگزار شد در هند و اقیانوس آرام اول اوکیناوا و چند ماه بعد خاموش ویساکاپاتنام آنها شامل ژاپن و استرالیا و سنگاپور. تمرینات و استراتژیک هماهنگی در چه آقای آبه بود به نام “تلاقی دو دریا” لرزاند پکن و مسکو نامیده می شوند که در آن تلاش برای ساخت “یک آسیایی, ناتو”.

چین نیروی دریایی تا به حال نه در زمان دستخوش عظیم آن نوسازی رانندگی به سمت آب آبی نیروی دریایی (آن را فقط به سفارش آن هواپیمابر لیائونینگدر سال 2012) و تلاش توسط چهار کشور به وضوح انگیزه ای برای تسریع این روند است. اما در آن زمان چین demarches به چهار کشور پرداخت می شود. بر خلاف در حال حاضر محبوب افسانه هاو روایات قومی آن را هند است که لغو این “چهار” تمرینات در سال 2008: ایالات متحده که در تلاش بود برای به دست آوردن چین حمایت در شش شمالی و کره جنوبی و مرطوب شور و شوق برای چهار وزرای امور خارجه دیدار و, Kevin Rudd, دولت استرالیا پس از تمرین. چهار کنار گذاشته شد برای دهه آینده.

در سال 2017 چهار بازگشت و در حال حاضر به نام چهار 2.0 همزمان با تجدید نظر در واشنگتن ارزیابی چالش از چین و مشابه reassessments در دهلی نو و توکیو و کانبرا. در ماه نوامبر سال 2017 تنها چند ماه پس از Doklam ایستادگی کردن بین ارتش هند و PLA مقامات چهار کشور ملاقات کرد در مانیل برای ‘هند-استرالیا-ژاپن-آمریکا برای گفت و گو. نام جدید چهار بود و بی ضرر در تلاش برای برطرف کردن این تصور این بود که یک “باند بالا” و آنها حتی موضوع مشترک, بیانیه مشترک. در واقع تفاوت در گروه رفت و عمیق تر و در حالی که هند تعریف “Indo-Pacific” منطقه از آفریقا و ساحل غربی ایالات متحده آمریکا محدود آن به سواحل هند (در سال 2020 آمریکا در تراز وسط قرار دارد تعریف آن با هند).

جایگزین به BRI

جلسات بعدی بسته اند بسیاری از شکاف آنها و در چهار گروه به ملاقات يکبار پس از بحث در مورد “اتصال, توسعه پایدار, مبارزه با تروریسم, غیر-تکثير و دریایی و امنیت سایبری با توجه به ترویج صلح و ثبات و رفاه در به طور فزاینده ای در درون متصل هند و اقیانوس آرام منطقه”. تاکید بر اتصال دیده است چهار چالش چین در دیگر حوزه: یک تلاش هماهنگ شده به ارائه منابع مالی و پایدار جایگزین به چین کمربند و جاده ابتکار (BRI) که باعث شده است تا بسیاری از کشورها برای گرفتن وام و قبول زیرساخت مناقصه از پکن است.

مقابله هنوز رتبهدهی نشده است ساخته شده است پیشرفت های زیادی اما هر یک از این چهار کشور است هماهنگی پاسخ خود را در پروژه های زیربنایی در حوزه نفوذ از جمله هند و استرالیا تلاش در جزایر اقیانوس آرام و هند-ایالات متحده هماهنگی در جنوب آسیا و اقیانوس هند و هند-ژاپن تلاش های مشترک برای توسعه پروژه های در سریلانکا بنگلادش و میانمار. نظامی جنبه از چهار نیز افزایش یافته است: هند تقویت نیروی دریایی خود روابط با هر یک از دیگر چهار کشور وجود داشته است و بیشتر تعاملات رسمی و غیر رسمی در این مقام سیاسی و نظامی سطح.

در نهایت این سوال بیش از این گام بعدی در چهار — آیا هند دعوت استرالیا به بعد مالابار تمرینات یا نه خواهد بود ثانویه به چه هند توسعه خود را در چشم انداز استراتژیک به خصوص با توجه به ایستادگی کردن با چین است. هند بازگشت به سنتی مواضع عدم تعهد جلب چین را متحد روسیه در تلاش خود را برای مدیریت تهدید از پکن ؟ خواهد شد و یا هند به دنبال “چند تراز” دعوت میانه قدرت مانند اتحادیه اروپا, انگلستان, فرانسه و روسیه و شرکای مانند برزیل و امارات متحده عربی و آفریقای جنوبی به سوی اقیانوس هند و آرام استراتژی ؟ یا هند البته دروغ در نزدیک ائتلاف با چین دشمنان و کشیده به انتخاب آن گوشه در جنگ سرد جدید است که در حال توسعه بین ایالات متحده و چین ؟ هند حرکت می کند با چهار خواهد بود و از نزدیک به تماشای آنها به عنوان خرس معنا بیشتر از همیشه قبل از در مسیر آن را به درک استراتژیک خود را در آینده.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>