‘نادر آثار باستانی’ نمایشگاه در کلکته با هدف الهام بخش ترس

ردیابی بیش از یک قرن از تکامل تکنولوژی, شورای ملی موزه علوم (NCSM) به سومین نمایشگاه بیش از 15 آثار باستانی با عنوان ” نادر آثار باستانی در این شهر که شامل وینیل گرامافون دیسک استفاده می شود برای ضبط یک رندر از اشعار و آهنگ ها توسط رابیندرانات تاگور.

آن را در سال 1932 که تاگور ضبط کرده شعر ‘Jokhon گردی babar موتور boro‘ و آهنگ ‘Tobu monerekho‘ در جورج نیومن دیسک ضبط ماشین آلات وارد شده از آلمان است.

‘اولین از نوع خود’

“این مصنوع یکی از اولین از نوع خود ماشین آلات وارداتی از آلمان با Hindusthan موسیقی محصولات محدود است. این تجهیزات که در اختیار این شرکت اهدا شد به Birla صنعتی فن آوری موزه (BITM) در سال 1970” Rajib Nath, متصدی این نمایشگاه گفت. آقای Nath اشاره کرد که حتی پس از تقریبا هشت دهه, بی عیب و نقص, ارائه, از صدای برنده جایزه نوبل در دیسک بازی را از طریق یک HMV گرامافون در این نمایشگاه به خود جلب کرد بسیاری از بازدید کنندگان.

نمایشگاه دیگر عبارتند از یک دست اداره 16 mm فیلم پروژکتور ساخته شده توسط کیستون شرکت ، بوستون ایالات متحده در 1940s یک برجسته اسلاید بیننده تولیدی در پاریس بین 1900-1908 فراهم می کند که بیننده با نمای سه بعدی از تصاویر.

Jayanata Sengupta, منشی و متصدی یادبود ویکتوریا هال که افتتاح این نمایشگاه در هفته گذشته گفت که تکنولوژی بسیار فراگیر در زندگی انسان است که مردم آن را برای اعطا. “این نمایشگاه تلاش شده است به جای تکنولوژی در یک متن تاریخی بوده است. اغلب ما تمایل به چشم پوشی تکامل از تکنولوژی اطراف ما” آقای Sengupta گفت.

قدیمی ترین گوشی های

از دیگر آثار باستانی بر روی صفحه نمایش در این نمایشگاه که سازمان در BITM کلکته شامل برخی از قدیمی ترین تلفن مانند بل الکترومغناطیسی تلفن; دیوار نوع CB (رایج باتری) تلفن با انفصال گوشی و پایه نوع CB, تلفن, تمام قدمت آن به اوایل قرن 20 و ماشین حساب مکانیکی از 1960s. برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت که تقریبا همه این آثار باستانی در حال هیبت الهام بخش مردم فکر می کنم که چنین فن آوری بالا دستگاه تنها چند دهه یا قرن پیش.

“این فن آوری مبتنی بر اشیاء است که به ما بگویید که در مورد تکامل از چه تکنولوژی صدا و تصویر تکامل یافته اند بیش از نه تنها دهه اما در قرن. از آنجا که بسیاری از بازدید کنندگان به BITM دانش آموزان به غیر از تولید هیبت این نمایشگاه را تلقین حس کنجکاوی در میان آنها به عنوان” آقای Nath گفت.

NCSM که می آید تحت وزارت فرهنگ هدف popularise علم در میان توده های مردم و 27 مراکز علمی سراسر کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>