به یاد سام Walsalam نوازنده و معلم که تاسیس Trivandrum مردان کر و Trivandrum کرال جامعه

راه پله های باریک منجر به تراس. چند گلدان کف دست در طول کاهگلی محوطه به ارمغان آورد در بوی سبز و کاهش کلی sombreness از محل. دکور بسیار نیست برای نوشتن صفحه اصلی درباره اما در عین حال وجود دارد برخی از محیط. دیواره در یک طرف نور تیره و تار در طریق بزرگ نه چیز عجیب و غریب تار عنکبوت مانند سایه های ساخته شده از نی باریک از نیشکر. برخی از تلاش در پارتیشن بندی فضای ساخته شده برای شستشو حوضه آشپزخانه و مالک/صندوقدار ،

واقع در قلب شهرستان در اسپنسر اتصال در تریواندروم این اتاق در بالای پله ها یک thattukada (البته غربی در یک حس) از انواع ایستاده در بالای یک ساختمان کوچک در مرز مقابل گوشه ای از ترکیب قهوه خانه هندی از سال گذشته شهرت. آن ثابت می شود یک پناهگاه برای جوانان دهه 70 و 80 از جمله برخی از به طور منظم در قهوه خانه که می تواند نشستن در اینجا دست نخورده برای ساعت ها بحث های مورد علاقه خود را گروههای راک و یا اجتماعی و مسائل سیاسی.

اما پشت بام رستوران بود که امد و شد زیاد تنها این جوان راک اند رول علاقه مندان است. آن را به مشتریان مسن تر بیش از حد — دوستداران موسیقی از سبک های مختلف; دوستان از مالک که عاشق موسیقی کلاسیک غربی. برای سام Walsalam که مالک نام مستعار آفتابی عمو یا عنان او به عنوان شناخته شده به دوستان زد این رستوران تنها برای به دست آوردن یک زندگی.

Sam Walsalam with the Trivandrum Men's Chorus in 1957.

داشتن فارغ التحصیل از دانشگاه کرالا انجام می شود و تخصص بیشتر تحت, جنگ, آموزش های فنی طرح در دانشکده مهندسی Trivandrum در سال 1942 او با راه آهن در اوایل بیست سالگی خود. او همه را جذب عشق به موسیقی به ارمغان آورد او را به خانه خود را در شهر به دنبال شور و شوق خود را — موسیقی کلاسیک غربی! رستوران در زمان مراقبت از نیازهای خود را و آن را به او زمان و آزادی به تمرکز بر روی موسیقی, الهه شعر و موسیقی است که او پرورش در قلب و روح خود را و او را نگه داشته تا گذشته خود دوچرخه سوار به گروه کر عمل در سن 82.

خانواده از نوازندگان

سام متولد شد در خانواده ای از نوازندگان. پدر بزرگ او بود مشهور Malayalam واعظ, شاعر, آهنگساز و نوازنده موسی (موسی) Walsalam Sasthriar, (1847-1916) تشکیل شده که بسیاری از مسیحی مذهبی آهنگ ها که هنوز آواز در کلیساها در کرالا امروز به غیر از چند کلاسیک Carnatic ترکیب در زبان سانسکریت.

Sam Walsalam

نوه او ارث برده موسیقی ژن و به حدی او را نابغه موسیقی. J جان (1894-1959) یکی از نوه های یک آهنگساز, ترانه سرا, بسیار تحسین ارگ و رهبر گروه کر که آموخته تونیک solfa نماد از Ms بخواهد اولین ارگ از Mateer یادبود کلیسا. به عنوان پدر بزرگ خود خواند جان خواهد آن را بنویسید تونيک solfa. او همچنین نوشت: یک شماره فوق العاده ویژه چهار بخش ترتیبات به طور انحصاری برای مردان صدای تصویب شد توسط سام Walsalam برای Trivandrum مردان کر.

ریچی Walsalam یکی دیگر از نوه بود رهبر گروه کر از کلیساهای مختلف از جمله بیت المقدس Marthoma کلیسا و کلیسای مسیح علاوه بر تاسیس و انجام موسی Walsalam Shastriar گروه کر.

سام Walsalam متولد شد و در 21 مارس 1915. هر چند او همیشه لذت بردم از موسیقی آن موسیقی کلاسیک غربی است که به نظر می رسید به جریان از طریق رگ خود را. در اوایل بیست سالگی خود او پیوست و سنگ در بانوی Papworth را در گروه کر به عنوان اولین تنور در حالی که همچنین چیدن تکنیک های اجرای گروه کر و آموزش صدای. او به زودی با استقبال کلیسای مسیح به عنوان رهبر گروه کر و موقعیت او را حفظ کرده و تا پایان عمر خود را.

او در ادامه به دو کر — Trivandrum مردان کر و Trivandrum کرال جامعه و آموزش آنها را به آواز خواندن سرودهای مسیحی و spirituals کریسمس پایکوبی پرداخته و یا شور و شوق هفته آهنگ ها و سبک کلاسیک ترانه های عامیانه. او ادامه داد: به عنوان اولین تنور یا بالای تنور در حالی که انجام در همان زمان با مردان همصدا تا آخرین کنسرت صدای خود را (اغلب در محدوده آواز از sopranist) مجزا قابل شنیدن بیش از دیگران است. کر بودند زندگی خود را. در آن روز هنگامی که کربن نسخه را شامل ساخت نسخه با استفاده از کاغذ کاربن او استفاده می شود به صرف وقت آزاد خود را به نوشتن (و طراحی) چند صدها ورق چهار بخش موسیقی با کارکنان نماد یا تونیک solfa. او می چرخه تمام راه را به YWCA یا YMCA یا بخواهد خوابگاه برای انجام زندگی خود را با ماموریت تولید موسیقی خوب.

Sam Walsalam

با مقدار دنیوی و ثروت و به رخ کشیدن او خوش شانس بود برای پیدا کردن حمایت در دکتر مریم Poonen Lukose, متخصص زنان, متخصص زنان و اولین زن جراح عمومی در هند که داده او را مادام العمر اجازه برای انجام تمرین گروه کر یک بار در هفته و کنسرت رایگان در YWCA سالن. نگه داشتن خود را کر رفتن قوی بود اما یک چالش به دلیل اعضا را در دستیابی به شغل و یا تحصیلات و همچنین به دلیل سام تعصب و غیرت برای رسیدن به کمال که به معنای کنسرت اتفاق می افتد به ندرت به عنوان سه تا چهار بار در سال! به عنوان سوزان فیلیپ یک گروه کر عضو reminisced حتی کوچک بریده بریده نفس کشیدن از نفس ربوده پنهانی در یک بار نمی فرار تیز خود را گوش!

آفتابی عمو صدای کلمات خود را, موسیقی و تصویر از او قوز کردن یا هل دادن دوچرخه خود را تا شیب موزه جاده تا چند روز قبل از عبور خود را باقی می ماند برای همیشه در قلب همه اعضای گروه کر و دوستداران موسیقی ویژه مدعوین به کنسرت های خود را. آنها به یاد داشته باشید از روی علاقه شنیدن این گونه از موسیقی کلاسیک و یا برخی از بحث در رادیو بود که همیشه گوش به BBC در حالی که در حال عبور خود را فروتن یک اتاق اقامت در بالای یک گاراژ در محل اتصال منجر به صخره خانه در Nanthancode در کرالا شهرستان پایتخت.

او سرانجام در نوامبر 21, 1997.

در یاد, یک انتخاب او کرال موسیقی آپلود شده در یوتیوب. زنده ضبط شده توسط بنت تامپسون برادرزاده اش در برخی از کنسرت های خود را در YWCA چند دهه پیش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>