روسیه و ترکیه مشاجره بر سر سوریه عملیات

ترکیه و روسیه رد و بدل هشدارهای روز چهارشنبه پس از رئیس جمهور رجب طیب اردوغان تهدید یک “قریب الوقوع” عملیات در سوریه برای پایان دادن به رژیم وحشیانه حمله در آخرین شورشی تحت محاصره.

سوریه کمک کارگران به نام فوری برای آتش بس و کمک های بین المللی برای نزدیک به یک میلیون نفر در حال فرار از یورش رژیم در این کشور در شمال غربی استان ادلب — بزرگترین موج آوارگان و غیرنظامیان در نه سال جنگ است.

ترکیه یکی از حامیان برخی گروه های شورشی در ادلب شده است هل دادن برای تمدید آتش بس در مذاکرات با روسیه که پشت رژیم سوریه. آنکارا مشتاق به دیگری جلوگیری از سیل پناهندگان به خاک خود اضافه کردن به 3.7 میلیون سوری آن را در حال حاضر میزبان.

سوریه NGO داد گفت: آوارگان “فرار در جستجوی ایمنی تنها به مرگ از شرایط آب و هوایی شدید و کمبود منابع در دسترس”.

“ما صدها و هزاران نفر از مردم که در حال فرار… نه فقط از بمباران اما از عدم عایق از آب و عدم گرم. آن را احساس می کند مانند روز قیامت” Razan Saffour از سوریه خارج از کشور انجمن پزشکی گفت. این گروه گفت: در مجموع $336 میلیون شد مورد نیاز برای پایه آب و غذا و سرپناه.

‘هیچ نتیجه مورد نظر’

آقای اردوغان گفت: مذاکرات با مسکو بیش از گذشته دو هفته بود که تا کنون موفق به رسیدن به “نتیجه مطلوب” و هشدار داد که ترکیه خواهد راه اندازی یک حمله به سوریه مگر اینکه دمشق کشیده نیروهای خود را به عقب پایان ماه.

“یک عملیات در یمن قریب الوقوع است… ما در حال شمارش ما در حال ساخت ما هشدار نهایی” آقای اردوغان گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی.

به نام او برای نیروهای سوریه به عقب نشینی پشت ترکیه پایگاه های نظامی در ادلب که مجموعه تحت 2018 مقابله با روسیه طراحی شده برای نگه داشتن یک رژیم پیشبرد.

کرملین به سرعت در پاسخ به اردوغان تهدید و هشدار داد که هر گونه عملیات علیه نیروهای سوریه خواهد بود “بدترین سناریو”.

با ترکیه در حال حرکت تعداد زیادی از تقویت به ادلب در هفته های اخیر وزیر دفاع Hulusi Akar تاکید کرد که “از این سوال برای ما به برداشت ما از مشاهده پست”.

“اگر وجود دارد هر گونه حمله علیه آنها ما تلافی خواهد کرد در نوع” او به خبرنگاران در آنکارا.

در اوایل این هفته سازمان ملل متحد گفت: آواره بودند و عمدتا زنان و کودکان و هشدار داد که نوزادان در حال مرگ بودند از سرما به دلیل کمک های اردوگاه های کامل هستند.

سوریه سازمان های غیر دولتی به نام برای طرفین متخاصم اجازه می دهد تا دسترسی امن برای انسان دوستانه گروه و به صورت یک “کامل آتش بس و پایان دادن به نقض حقوق بشر”.

خشونت همچنان ادامه دارد

رژیم حمله به کشته شدن بیش از 400 غیر نظامی پس از آن آغاز شد در ماه دسامبر با توجه به ناظر حقوق بشر سوریه.

“خشونت در شمال غربی سوریه بی رویه است. امکانات بهداشتی و مدارس و مناطق مسکونی و مساجد و بازارهای شده اند آمار” سازمان ملل متحد و رئیس امور بشردوستانه و کمک های اضطراری, علامت Lowcock گفت: در اوایل این هفته.

مسکو بارها وتو قطعنامه شورای امنیت. رئیس سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه گفت که از حدود 550 امکانات بهداشتی در شمال غربی سوریه تنها حدود نیمی عملیاتی شد.

سوریه باید reconquered swathes از ادلب و retaken کلید M5 بزرگراه اتصال این کشور چهار تا از بزرگترین شهرستانها و همچنین تمام محیط اطراف حلب شهرستان برای اولین بار پس از سال 2012 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>