برای چند دهه, خواننده است تحت سلطه موسیقی صحنه است.آن زمان برای rasika متوجه باشید که موسیقی کلاسیک را می توان چشیده در اشکال دیگر بیش از حد. آن موقع که Sangeetha Ksheera Sagaram سالانه جشنواره موسیقی بزرگداشت 106 سالگرد نوازنده Uppalapati Ankaiah شروع با یک سری از کلام کنسرت.

پرداخت قصیده به اواخر Anakaiah موسیقی آغازی (او را به یاد بازی dolu و mridangam برای بسیاری از سال) جشنواره آغاز شده بود با یک nadaswaram کنسرت. جانباز nadaswaram artiste یک Purushottham با عنوان شب کنار Venugopal که در آن آنها ارائه یک طعم و مزه از denseness که این ابزار می تواند از نظر صدا.

با nadaswaram به عنوان یک ابزار است که بیشتر یا کمتر محدود به وقایع خصوصی و حضور آن در حال محدود در کنسرت مرحله آن قلب گرم شدن کره زمین به هنرمندان داده شده خود را به علت. این rasika رو به شنیدن یک پر جنب و جوش مجموعه ای از شماره های انجام شده با ذوق. هر چند آنها در زمان زمان برای آمدن به عنصر خود را (به خصوص در Thyagaraja را در روپیه Ganapathini و G N مانیان را Saraswathi Namostute) آنها ضربه بنفش پچ برای بقیه کنسرت.

Sonorous sounds Komanduri Anantha Sowrirajan, Komanduri Seshadri, Komanduri Venkata Krishna (violas); Vivekananda Suri; A Purushottham (third from left) By arrangement

صدا دار برای تلفن های موبایل Komanduri Anantha Sowrirajan, Komanduri Seshadri, Komanduri Venkata کریشنا (violas); Vivekananda سوری; یک Purushottham (سوم از چپ) با تنظیم

فراموش نشدنی تفسیر Raghuvamsa Sudham شد بهترین خود را در شب و هنرمندان از طریق Endaro Mahabhanuvulu, جهت یابی از طریق چالش های بازی یادداشت های پایین تر بر روی دستگاه بی دردسر. Chandana Charchitha‘s اثر شفا در درجه اول با توجه به سادگی در Mohana ragam شد ضرب چند برابر در nadaswaram. این RTP راه اندازی شد در کلینی ragam – تبادل موسیقی انرژی بین nadaswaram هنرمندان که در مقیاس های مختلف داد و آن را لمس منحصر به فرد. مختصر و در عین حال پر جنب و جوش موسیقی معابر در dolu توسط Nagaraju و Anjaneyulu ارائه ragam در یک نور جدید.

آن را عادلانه انتخاب است که نوازندگان بعد رفت جلوتر با اعداد است که در حافظه موسیقی از خبره ترین – یعنی Marugelara, انا Thavam Seithanai و Muddugare Yashoda. آنها به پایان رسید شب با یک تفسیر در آناندا Bhairavi ragam. این اتفاق نادر از یک کنسرت با یک وطنی ابزار در تمرکز در یک جشنواره موسیقی بود به خوبی استفاده شده توسط هنرمندان.

تمرکز بر روی veena

روز دوم برجسته veena کنسرت توسط Vivekananda سوری. شکل محبوب در موسیقی کلاسیک مدار شناخته شده بیشتر به عنوان یک سازمانده و کمتر به عنوان به خوبی انجام شاگرد کهنه Duddu Seetharamaiah او برگزار مخاطبان نوسان بیش از دو ساعت در چه بود احتمالا اول خود را کامل کنسرت برای به رسمیت شناخته سبها. او به ارمغان آورد نزدیک را فراموش سنت از شروع کنسرت با یک varnam به عنوان او Viriboni در Kedaragowla ragam.

Vivekananda Suri

Vivekananda سوری

لذت در Hamsadhvani ragam ترسیم شد در این نوازنده تفسیر از Raghunayaka بعد. Thyagaraja ملودی غنی از ترکیبات مانند Ksheera سگرا Sayana, Brova Bharama, Sambho Mahadeva شد به همان اندازه دستگیری در veena به عنوان جمعیت hummed به همراه خود شعر. که هنرمند اسیر جوهر از این ترکیب در طعم واقعی بدون آشکار تغییرات سلیقه ای ساخته شده تجربه گوش دادن خالص تر. چندین تغییرات در ترا Teeyaga Raada در Gowlipantu ragam شده است می تواند یک وظیفه دلهره آور به باز کردن در veena, اما این مجری همچنان شدت دستپاچه مورد چالش و آمد تا با یک تفسیر فوق العاده.

Swara راگا Sudha در Shankarabharanam ragam بود انتخاب خود را از آیتم های اصلی که او تا به حال قبل با شدید و استادانه درست شده ragalapana که ارائه متنوع بافت ragam intriguingly. این Yadukula Kambhoji ragam ترکیب Heccharikaga Ra یک کار منحصر به فرد و شناخته شده تر برای آن sahitya اما artiste عملکرد به قطعه نشان داد میزان ارزش موسیقی آن برخوردار است. نوجوان Kasturi Bhargav در ghatam نگهداری شناور جو از طریق این کنسرت همراه با mridangam همتای P Vidyasagar.

به یاد ماندنی viola کنسرت

روز سوم بیشتر بود یا کمتر قصیده به تطبیق پذیری در میان نوازندگان کلاسیک در این شهر است. شب ویژه یک ویولا کنسرت توسط دو نسل از Komanduri قبیله گرد هم آوردن کهنه Komanduri Seshadri و پسرانش Ananta Sowrirajan و Venkata کریشنا در همان مرحله. برجسته, خواننده, نوازنده Shyam کومار در kanjira و Srinivasa Gopalan برای قوی صف که خوشحال با طیف گسترده ای از اعداد است.

این mellowed شده تصفیه صدای ویولا می دهد یک نوازنده به شیر به niceties از یک ترکیب و یک ragam زیبایی. به آهستگی گام Kambhoji-ragam varnam کاسته مخاطبان به کنسرت خوب قبل از اجرا به هر طریقی همچنین قابلیت های خود را بر روی دستگاه از طریق روپیه ماها Ganapathi در Gowla ragam. پیچیدگی در ترکیب به تفسیر هیجان انگیز کیفیت – briskness تا حد زیادی نتیجه از reactiveness از mridangam و kanjira هنرمندان. Evvare Ramayya در Gangeyabhushani ragam, نادر, kriti که در آن تعداد کمی از swaraksharas نیز مطابقت sahitya (برای عبارت “nee ساری’) بود و به یاد ماندنی برای خود swarakalpana.

استادانه طرح از Dharmavati ragam از طریق Bhajana Seya Raada تا به حال یک اثر آرام بخش بر روی شنونده با ظریف رکوع از veteran به طور کامل مرتفع Shyam کومار پذیرای پاسخ. یک فوتی و فوری طرح Anandabhairavi ragam از طریق Syama Sastri را Mari Vere Gathi دنبال کرد و پس از آن آنها را انتخاب Nannu Palimpa در Mohana ragam برای خود قطعه اصلی.

تنگ کردن جنبه های مختلف از ragam و در آینده با بسیاری از جذاب swara الگوهای در یک تفسیر است که به طول انجامید حدود 45 دقیقه تنی avartanam بود مملو مذهبی شور. یک pensively تشکیل شده Deva Devam (توسط Narayana Theertha) در Sindhu Bhairavi ragam علاوه بر Annamacharya را Narayanathe Namo به پایان رسید شب باین موسیقی سعادت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی