Saroj خان: این choregrapher که شکست سقف شیشه ای

در بیش از چهار دهه زندگی حرفه ای Saroj خان نه تنها شکست سقف شیشه ای در یک گروه تحت سلطه مردان در Hindi سینما بلکه رو نسل از بازیگران زن به ویژه از طریق او, جاذب, رقص حرکت می کند. بازیگران, Madhuri Dixit و شايد دو تا از بهترین نمونه است. از طریق آهنگ های مانند”حوا Hawaai‘ و ‘Ek Do Teen’, Dixit و شايد یافت بی سابقه شهرت با تشکر از خان خاطره انگیز choreography بود که در یک بار سنتی و مدرن عامیانه و معاصر است.

خان 71 درگذشت روز جمعه صبح به دلیل ایست قلبی در Bandra گورو ناناک بیمارستان. او بستری در بیمارستان روز شنبه گذشته پس از او گله و شکایت از مسائل تنفس. اجباری COVID-19 تست انجام شده در بیمارستان نشان داد که یک نتیجه منفی. مراسم تشییع جنازه او برگزار شد در روز جمعه در کوره های جسد سوزی در Malad.

همچنین به عنوان خوانده شده | بهترین Saroj خان: از ‘Ek Do Teen’ به ‘Dola Re Dola’ و ‘Barso Re’

متولد در سال 1948 به پدر و مادر که مهاجرت از پاکستان در طول پارتیشن خان آغاز کار او به عنوان یک کودک هنرمند در سن سه سالگی و بعد از آن تبدیل به یک ‘پس زمینه’ رقاص سایه حرکت از بازیگران سرب. او راه خود را به بالا و تبدیل به اولین زن رئیس طراح رقص هندی سینما ارائه برخی از بزرگترین بازدید از 80s و 90s مانند”صرف Hathon اصلی‘ و ‘Choli Ke Peeche‘ و ‘Dhak Dhak Karne نمایش‘. خان و Dixit همکاری در چندین آهنگ از جمله ‘Dola Re Dola‘, برای او که برنده جایزه ملی بهترین طراحی رقص. “من ویران شده ام” نوشت: Dixit در Instagram. “Sarojji بخشی از سفر من از آغاز. او به من آموخت که بسیاری نه فقط در مورد رقص اما خیلی بیشتر است.”

خان طراحی برخی از شناخته شده ترین بازیگران مانند Amitabh Bachchan, Shah Rukh Khan, Hema Malini, Akshay Kumar و آیشواریا و از روی علاقه به عنوان شناخته شده ‘masterji’. او برنده سه جایزه ملی برای بهترین طراحی رقص از جمله برای آهنگ مثل ‘Yeh Ishq Hai” در Jab We Met. آهنگ ضرب گلوله کشته شد در Manali با استفاده از محلی Himachali زنان به عنوان ‘پس زمینه’ رقصنده. “آنچه که من به یاد داشته باشید که زمانی که کل عکسبرداری از ‘Yeh Ishq Hai‘ رو بیش از او رقصید انفرادی برای ما که حافظه من قصد دارم به او: پوشیدن Hawai chappal و انجام رقص بهتر از هر کسی می تواند تصور کرده اند انجام می دهند” گفت: Imtiaz Ali مدیر Jab We Met. “او به ارمغان آورد یک هنر خاص به سبک, رقص, در سینما بود که هر دو معاصر و بالا-کلاس رقص.”

جانباز طراح رقص بود و به طور گسترده ای شناخته شده برای بالا بردن معنی شعر از طریق او ، او نه تنها بر احساسات ترانه اما همچنین کمک به خصلت از شخصیت های اصلی. “من یک مدیر تازه وارد و او محترم طراح رقص. او تا به حال یک حس مهربانی. من می توانم به او بگویید همه چیز در مورد روایت و هیچ چیز او اعتراض کرد و او البته این روایت را به این آهنگ. او می دانست که او تا به حال به چیزی خاص در سینما” گفت: علی.

در آخرین مرحله از زندگی حرفه ای اش خان در نظر گرفته رقص های مختلف واقعیت را نشان می دهد تحکیم با عنوان ‘masterji’. او آخرین طراحی ‘Tabaah Hogaye‘ در Kalank (2019) بازیگران Dixit یک بازیگر مترادف با خان زیرک حرکت و خاطره انگیز عبارات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>