Saroj خان: طراح رقص که رقصید گذشته سقف شیشه ای

در بیش از چهار دهه زندگی حرفه ای Saroj خان نه تنها شکست سقف شیشه ای در یک منطقه تحت سلطه مردان در Hindi سینما بلکه رو نسل از بازیگران زن به ویژه از طریق او, جاذب, رقص, حرکت, با, بازیگران, Madhuri Dixit و شايد بودن دو تا از بهترین نمونه است. از طریق آهنگ های مانند “حوا Hawaai’ و ‘Ek Do Teen’ خانم Dixit و اواخر شايد یافت بی سابقه شهرت با تشکر از خان خاطره انگیز choreography بود که در یک بار سنتی و مدرن عامیانه و معاصر است.

خان 71 درگذشت روز جمعه در پی ایست قلبی. پذیرفته شد و به Bandra گورو ناناک بیمارستان بیمارستان در ژوئن 27 بعد از او گله و شکایت از مشکلات با تنفس. اجباری COVID-19 تست انجام شده در بیمارستان نشان داد که یک نتیجه منفی. مراسم تشییع جنازه او برگزار شد در روز جمعه در یک گورستان در Malad.

همچنین به عنوان خوانده شده | بهترین Saroj خان: از ‘Ek Do Teen’ به ‘Dola Re Dola’ و ‘Barso Re’

کار راه خود را تا

متولد در سال 1948 به پدر و مادر که مهاجرت از پاکستان در طول پارتیشن خان آغاز کار او به عنوان یک کودک هنرمند در سن سه سالگی و بعد از آن تبدیل به یک “پس زمینه رقصنده” سایه حرکت از بازیگران سرب. او راه خود را به بالا و تبدیل به اولین زن رئیس طراح رقص هندی سینما ارائه برخی از بزرگترین بازدید از 1980s و 1990s مانند “صرف Hathon اصلی’, ‘Choli Ke Peeche’ و ‘Dhak Dhak Karne نمایش’. خان و خانم Dixit همکاری در چندین آهنگ از جمله ‘Dola Re Dola’ که خان برنده اولین جایزه ملی بهترین طراحی رقص.

“من ویران شده ام” خانم Dixit نوشت: در Instagram. “Sarojجی بخشی از سفر من از آغاز. او به من آموخت که بسیاری نه فقط در مورد رقص اما خیلی بیشتر است.”

خان طراحی برخی از شناخته شده ترین بازیگران از جمله Amitabh Bachchan, Shah Rukh Khan, Hema Malini, Akshay Kumar و آیشواریا و از روی علاقه شناخته شده به عنوان “استادji“. او برنده سه جایزه ملی برای بهترین طراحی رقص از جمله برای آهنگ مثل ‘Yeh Ishq Hai” در Jab We Met. آهنگ ضرب گلوله کشته شد در Manali با استفاده از محلی Himachali زنان به عنوان “مقدمه” رقصنده.

‘بهتر از هر کسی’

“آنچه که من به یاد داشته باشید که زمانی که کل عکسبرداری از ‘Yeh Ishq Hai’ رو بیش از او رقصید انفرادی برای ما که حافظه من قصد دارم به او: پوشیدن هاوایی chappal و انجام رقص بهتر از هر کسی می تواند تصور کرده اند انجام می دهند” گفت: Imtiaz Ali مدیر Jab We Met. “او به ارمغان آورد یک هنر خاص به سبک, رقص, در سینما بود که هر دو معاصر و طبقه بالا.”

جانباز طراح رقص بود و به طور گسترده ای شناخته شده برای بالا بردن معنی شعر از طریق او ، او نه تنها بر احساسات ترانه اما همچنین کمک به خصلت از شخصیت های اصلی. “من یک مدیر تازه وارد و او محترم طراح رقص. او تا به حال یک حس مهربانی. من می توانم به او بگویید همه چیز در مورد روایت و هیچ چیز او اعتراض کرد و او البته این روایت را به این آهنگ. او می دانست که او تا به حال به چیزی خاص در سینما” به یاد می آورد و آقای علی.

در آخرین مرحله از زندگی حرفه ای اش خان در نظر گرفته چندین رقص واقعیت را نشان می دهد تحکیم با عنوان “استادji“. او آخرین طراحی ‘Tabaah Hogaye’ به صورت Kalank (2019) بازیگران خانم Dixit یک بازیگر مترادف با خان زیرک حرکت و خاطره انگیز عبارات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>