عربستان مقامات یمن اعلام آتش بس میان همه گیر

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در مبارزه با ایران حمایت شورشیان حوثی در یمن چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای خود را آغاز آتش بس در روز پنجشنبه شروع یک مرحله است که می تواند راه را هموار برای اولین بار مستقیم مذاکرات صلح بین دو طرف شده اند که در جنگ برای بیش از پنج سال است.

در بیانیه ای انجام شده توسط عربستان سعودی رسمی دولت news agency, یک نظامی عربستان سخنگوی سرهنگ ترکی al-ملکی گفت که آتش بس را طی دو هفته اخیر است که آن را می آید در پاسخ به U. N. تماس برای توقف خصومت میان coronavirus بیماری همه گیر.

او گفت که این آتش بس می تواند تمدید شود به هموار کردن راه برای همه طرفین به بحث در مورد طرح های پیشنهادی مراحل و مکانیزم پایدار برای آتش بس در یمن … جامع برای راه حل سیاسی در یمن است.

هیچ واکنش فوری از جزر و یا ایران در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت به این ائتلاف در بیانیه ای.

در عرض چند ساعت از اعلام ساکنان در رقابت یمن در استان مأرب گفت: یک مظنون به حوثی ها موشک زده امنیتی ساختمان در مرکز شهرستان. وجود دارد هیچ ادعای فوری مسئولیت و یا گزارش از تلفات.

وزیر presiderntial مشاور Abdel-Malek al-Mekhlafi سرزنش حوثیها گفت در توییتر که این حمله نشان می دهد شورشیان “در حال دامن زدن به جنگ و نه صلح است.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ که برای آتش بس در تمام جهانی درگیری در 23 مارس برای مقابله با ویروس ها و به طور خاص به نام دو روز بعد برای توقف در یمن استقبال می کنند گفت: این می تواند کمک به پیشبرد تلاش های صلح به عنوان به خوبی به عنوان پاسخ این کشور به COVID-19 بیماری همه گیر.

او خواست یمن دولت که مورد حمایت عربستان و حوثی ها در یمن به دنبال از طریق تعهد خود را بلافاصله متوقف و پرورش در پاسخ به او, مارس 25 درخواست و به تعامل با یکدیگر بدون پیش شرط در مذاکرات تسهیل U. N. فرستاده ویژه یمن مارتین گریفیتس.

تنها از طریق گفت و گو خواهد طرفین قادر به توافق بر سر ساز و کاری برای حفظ یک ملت گسترده آتش بس انسانی و اقتصادی اعتماد سازی اقدامات برای کاهش درد و رنج مردم یمن و از سرگیری روند سیاسی برای رسیدن به یک راه حل جامع برای پایان دادن به درگیری اشاره به این حادثه تلخ در بیانیه ای گفت.

آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت: اوایل این ماه که دو طرف درگیر در 11 کشور در حال پاسخ مثبت به درخواست تجدید نظر خود را به صورت جهانی آتش بس برای مقابله با ویروس است. اشاره به این حادثه تلخ گفت: پس از آن که جهان در برابر یک دشمن مشترک — COVID-19 که نمی مراقبت در مورد ملیت و یا قومیت جناح یا ایمان.

سنگین جنگ در یمن بین ائتلاف-حمایت نیروهای دولتی و حوثیها کشته شدن بیش از 270 نفر از 10 روز گذشته مقامات دولتی و رهبران قبیله ای گفت.

دو طرف در حال مبارزه برای کلید مرز استان جوف و نفت خیز مرکزی استان مأرب. مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به کوتاهی رسانه ها در حالی که رهبران قبیله ای آیا می خواهید به نقل نام از ترس از اقدامات تلافی جویانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید