SC حاضر به بررسی decriminalisation از زنا

دادگاه عالی حاضر به نقد و بررسی آن 2018 قضاوت که decriminalised زنا.

پنج قاضی بررسی نیمکت رهبری توسط رئیس دادگستری هند Sharad A. Bobde تایید سپتامبر 2018 اساسی نیمکت که تا به حال زده زنا از قانون مجازات اسلامی کتاب.

سرمقاله | جرم: در دیوان عالی کشور حکم زنا

“ما باید به دقت از طریق بررسی دادخواست و متصل مقالات ثبت ميكنند. ما نمی پیدا کردن هر زمین و آنچه برای سرگرم کردن همان. نقد و بررسی دادخواست ها بر این اساس رد” نقد و بررسی دادگاه گفت: در مدت زمانی کوتاه به تازگی.

اصلی قضاوت بود توسط یک قانون اساسی نیمکت رهبری و سپس رئیس دادگستری Dipak Misra که در بر داشت که بخش 497 (زنا) از قانون مجازات اسلامی نمی تواند “فرمان” ازدواج باقی می ماند وفادار به یکدیگر برای ترس از مجازات مجازات است.

دو نفر ممکن است بخشی اگر یکی از بازی, اما به ضمیمه جنایت برای خیانت است که بیش از حد عدالت Misra تا به حال مشاهده شده را جداگانه در نظر.

عدالت Misra جایگزین شد رئیس دادگستری Bobde در بررسی نیمکت در حالی که چهار دیگر قضات در اصل نیمکت — R. F. نریمان, A. M. Khanwilkar D. Y. Chandrachud و صنعت Malhotra — در ادامه به بررسی مشخصه.

اصلی قضاوت در سال 2018 شد بر اساس حکم دادخواست ثبت کرالا ساکن یوسف, درخشش, نمایندگی مدافع Kaleeswaram راج.

دادگاه تا به حال استدلال که وجود دارد هیچ داده ای و آنچه به پشتیبانی ادعا می کند که لغو زنا به عنوان یک جرم و جنایت را در “هرج و مرج در اخلاق جنسی” و یا افزایش طلاق است.

بخش 497 رفتار یک زن به عنوان کالا از شوهرش نیمکت برگزار شده بود.

زنا جرم نیست اگر cuckolded شوهر connives و یا رضایت خود را خارج از زناشویی امر است. بخش 497 رفتار یک زن به شوهرش “chattel”. ارائه بازتاب اجتماعی تسلط مردان شایع 150 سال پیش.

“شوهر است نه استاد… اعلامیه باید نوشته شود از این تاریخی برداشت” و سپس رئیس دادگستری Misra تا به حال مشاهده شده است.

نیمکت نیز برگزار می شود که بخش 198 (2) از CrPC که به cuckolded شوهر حق منحصر به فرد برای تعقیب همسر خود را عاشق بود آشکار و خودسرانه است.

زنا با این حال می تواند یک زمین مدنی درمان مانند انحلال ازدواج 2018 حکم گفته بود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>