سایه از یک رنگ

در مرحله دوم از او حرفه موسیقی آرون Dravid گورو Kishori Amonkar یاران برخی از اصول اساسی از جیپور gharana که در آن او تا به حال آموزش از دوران کودکی است. در میان چیزهای دیگر او د-تأکید خاص ساختار ریتمیک که elaborations دنبال در جیپور سبک Hindustani classical آوازی موسیقی.

Dinkar Panshikar را معلم Nivruttibua Sarnaik اگر چه نه به عنوان به خوبی شناخته شده به عنوان Amonkar نیز در نظر گرفته شده توسط بسیاری از در جیپور gharana به عنوان یک ماوریک. اما در مقابل با Amonkar, Sarnaik که او نیز یک tabla, بازیکن حاوی این جیپور سبک آوازی با حتی بیشتر پیچیده الگوهای ریتمیک قرض گرفته شده از ساز کوبه ای می گذرد ،

عالی شارحان

Dravid, 76 و Panshikar, 84 هستند امروز احتمالا قدیمی ترین مدافعان از جیپور gharana تاسیس توسط Alladiya خان (1855-1946). به ضرر دوستداران موسیقی آنها را به عنوان به طور گسترده ای ارائه شده و شنیده می شود به عنوان آنها باید. این واقعیت در علاوه بر این به موسیقی خود را عمق و ارتباط نزدیک با تجارت بودند که متضاد iconoclasts آنها را انتخاب عالی برای نمایندگی جیپور gharana در یک جلسه مربوط به اجرای برنامه ها و مصاحبه ها.

سازماندهی شده توسط Suranjan اعتماد جلسه در محل Sahayog Mandir در قهوهای مایل به زرد (غرب) در تاریخ 1 فوریه. هر خواننده انجام دو ragas و سپس جواب داد: مجموعه ای از سوالات. برنامه جذب حدود صد نفر از جمله حدود نیم دوجین نوازندگان و بسیاری از دانش آموزان موسیقی.

این دومین برنامه در سازمان gharana سری. یکی از اولین که صورت گرفت یک سال قبل از آن با تمرکز بر گوالیور gharana نمایشگاه Sharad Sathe و قیدار Bodas. زمان که جلسه خوش شانس بود چرا که Sathe که آموخته بیش از 30 سال از گوالیور غول Sharadchandra Arolkar و یک انبار از دانش گذشت سه ماه بعد در اواسط 80s.

ایستاده از هم جدا

این جیپور خوانندگان دوقلو اجرای زیبایی آورده کردن مشترکات در سبک خود را به عنوان به خوبی به عنوان عناصر است که مجموعه آنها را جدا کنید. در زمانی که حتی دانش آموزان از موسیقی اجازه دهید به تنهایی شنوندگان را به طور کامل درک اهمیت gharana مبتنی بر موسیقی این خوانندگان نشان داده است که یک نفر می تواند پایبند به سنت هسته اصول و در عین حال آن را وسیع تر و فردی است.

“موسیقی می تواند در نظر گرفته کلاسیک تنها تا آنجا که به پیروی از نظم و انضباط خاص gharana” گفت: Panshikar در این مصاحبه در Marathi که به دنبال رسیتال. “یکی باید یاد بگیرند که در یک gharana برای مدت زمان طولانی قبل از کاوش در سبک های دیگر.”

صبح آغاز شد و با Dravid رندر فوق العاده حسینی تودیع نادر و پیچیده راگا. او سنگ آن را نه در vilambit (آهسته) شانزده-ضرب و شتم, نوجوانان, طالع است که استاندارد در جیپور renditions اما در کمتر رایج چهارده-ضرب و شتم ادا Chautaal. او به دنبال این است با یک گوهر Sukhiya قرائتی از جیپور gharana وزارت خزانه داری از نادر ragas. سنگین و پیچیده خود را elaborations نشان داد علامت Amonkar اول سنتی فاز و همچنین تاثیر مادر و گورو Mogubai Kurdikar که اغلب تدریس Dravid زمانی که Amonkar بود در تور است.

Mogubai نفوذ طبیعی است چرا که Dravid مجذوب شد با موسیقی او به عنوان یک دختر و پسر به خصوص در توصیف قدرت او gamak taans. او در ابتدا می خواستم از او یاد بگیرند اما از آنجا که او در حال حاضر به دست او کامل با دیگر دانش آموزان داخلی و مسئولیت های او به کارگردانی او را به دختر خود.

Panshikar دو renditions از Nat Bhairav و Yamani قرائتی بودند ثروتمند و خوش زبان. Panshikar بیشتر دراماتیک بیان موسیقی از Dravid با استفاده از بم در دوره به منظور ارتقاء خود را renditions در یک شیوه ای است که معمولا دیده می شود با Kirana gharana خوانندگان. به عنوان انتظار می رود او ارائه برخی منظم الگو taans—کسانی که سریع معابر یادداشت—پیشگام توسط گورو.

مجسمه سازی راگا

این مصاحبه از حدود نیم ساعت هر شد فقط ظهر. Dravid که صحبت اول ذکر شده از ویژگی های بارز جیپور gharana. ملودی و ریتم در حال نزدیک محدود است; “aakaar” و بویژه “aa” اساسی روش پیچیدگی اگر چه دیگر gharanas همچنین استفاده از آن; singers حجاری یک راگا با حرکت به آرامی در سراسر اکتاو; آنها ایجاد الگوهای معمولی توسط هدف قرار دادن هر یک توجه داشته باشید از یک عبارت از توجه داشته باشید در بالا.

هر دو نوازندگان گفت: مهم تشخیص علامت از یک gharana بود و راه که در آن کلمات از یک ترکیب در حال توزیع در سراسر ریتمیک چرخه یا avartan. Panshikar گفت: gharana ناپسند استفاده از sargams و teehais (الگوهای ملودیک است که در حال تکرار سه بار قبل از ورود در سام و یا ضرب و شتم).

در حالی که آنها بر اهمیت بودن ریشه در یک gharana آنها صحبت می کرد در برابر سفتی و جزمیت. “تغییر اجتناب ناپذیر است” گفت: Panshikar. “یکی باید حرکت با بار. شما را به مخاطبان لذت بردن از موسیقی خود را.”

“در هر gharana موسیقی آواز مجزا و شیوه ای زیبا” گفت: Dravid. “از ديدگاه خوانندگان و شنوندگان این ارائه می دهد انواع. آن است که کاملا خوب به ترکیب عناصر دیگر gharanas به موسیقی خود را.”

Dravid اشاره به نمونه ای از Bhimsen جوشی که جذب برخی از جیپور عناصر به Kirana سبک Panshikar نشان داد که Nivruttibua کرده روی لئامت دادن با Kirana gharana را سوائی Gandharva قبل از آموزش زیر جیپور gharana بنیانگذار Alladiya خان.

موسیقی به عنوان یک اولویت

مصاحبه ها به مخاطبان نه تنها بینش جیپور gharana بلکه یک نگاه اجمالی از نوازندگان شخصیت و ارزش ها. پرسید: چگونه او پژوهشگر موسیقی با پرواز شرکت حرفه ای Dravid گفت: یکی نیاز “آتش سوزی در حلقه” به دلیل تعقیب او از موسیقی است به وضوح نام زیادی نظم و انضباط و فداکاری. “من نمی تواند به فیلم ها و احزاب است. من نمی معاشرت,” او گفت:.

متفکرانه و سلیقه انجام شده تقریبا سه ساعت برنامه را به همراه داشت, با کیفیت بالا موسیقی و بینش. آکوستیک که اغلب یک مشکل نیز خوب است. برگزارکنندگان باید, اما فکر می کنم در مورد در حال اجرا و رسیدگی در زبان هندی به جای مراتی به خصوص از آنجا که آنها نوار ویدئویی جلسات و ارسال آنها را بر روی یوتیوب. بخش بزرگی از موسیقی هندوستانی شنوندگان دانش آموزان و نوازندگان پس از همه نیست بومی مراتی-بلندگو را بهره مندی از حکمت از برخی از بهترین های ما آموزش دیده نوازندگان.

برای اطلاعات بیشتر در Gharana سری و حوادث آینده را ببینید suranjantrust.org

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>