سریلانکا CID توقیف روزنامه نگار لپ تاپ بیش سوئیس ربودن ادعا

یک سری لنکایی روزنامه نگار متصل به نیویورک تایمز گفت: پلیس به تازگی به خانه اش حمله کردند و کشف و ضبط لپ تاپ خود را در ارتباط با اتهام ربودن یک سفارت سوئیس کارمند در کلمبو در ماه نوامبر گذشته.

روز دوشنبه Dharisha ، یک خبرنگار نیویورک تایمز و سردبیر سابق امور خارجه-اجرای یکشنبه ناظرتوییتی بیانیه ای گفت: CID حمله کردند و خانه اش در ژوئن 9.

“پنج CID مقامات وارد محل اقامت من در کلمبو با یک حکم به جستجو در خانه. افسران جستجو در تمام خانه از جمله اتاق خواب و میز و فضای کاری من… کامپیوتر من پیدا شده بود کشف و ضبط و مهر و موم شده,” او گفت:, و اضافه کرد که پیش از این انجین به دست آمده او تلفن تماس سوابق و بدون حکم دادگاه. “به عنوان یک روزنامه نگار من وحشت زده شد در قرار گرفتن در معرض عمومی از سوابق تلفن است که می تواند به طور جدی به مخاطره می اندازد و سازش منابع و اطلاعات تماس پس از آن در حال حاضر و در آینده” او گفت:.

در ماه نوامبر سال 2019 سوئیس کارمند سفارت گفت که او ربوده شده از نظر جنسی مورد آزار و اذیت و تهدید توسط مردان ناشناس. اتهام حمایت سفارت سوئیس برانگیخته و یک ردیف دیپلماتیک بین برن و کلمبو با هر دو ساخت متناقض آمریکا گفت: حادثه ای که سریلانکا کمیسیون حقوق بشر نامیده می شوند “عمیقا نگران”.

پلیس پیشتر متهم خانم ، داشتن ارتباط با سفارت کارمند که دستگیر شد و پس از آن به قید وثیقه پس از دولت این اتهام که او تا به حال “ساخته” ربودن ادعا می کنند.

روزنامه نگار ترک کشور پس از نوامبر سال 2019 انتخابات که در آن رئیس جمهور Gotabaya امن توجهی دستور.

در ماه دسامبر سال گذشته رئیس Rajapaksa گفته است که سفارت کارمند باید “اجبار توسط برخی از اشخاص علاقه مند” را “بی احترامی” به او و دولت او.

روز دوشنبه کلمبو رئیس دادرس دستور دولت تحلیلگران به بررسی اینکه آیا هر گونه تغییرات ساخته شده بود به خانم ، را کشف و ضبط لپ تاپ بعد از وکیل او ساخته شده است یک نرم افزار به دادگاه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>