سریلانکا به خروج از شرکت حمایت سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر قطعنامه ای در جنایات جنگی

سری لنکایی, نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa روز چهارشنبه گفت که دولت او را برداشت و از شرکت حمایت سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر قطعنامه ای در پاسخگویی به جنایات جنگی است.

بیانیه خود آمد روز پس از ایالات متحده آمریکا اعمال محدودیت های مسافرتی در ارتش ستوان ژنرال Shavendra سیلوا و فوری اعضای خانواده بیش از اتهام نقض فاحش حقوق بشر در طول مرحله نهایی این جزیره در کشور جنگ های داخلی در سال 2009.

“دولت ما تصمیم گرفته است برای خروج از روند شرکت حمایت در رابطه با قطعنامه 30/1” آقای Rajapaksa در بیانیه ای گفت.

قطعنامه 30/1 در ارتقاء در آشتی در سریلانکا با همکاری و حمایت در سال 2015 و پس از آن در عراق دولت است.

آقای Rajapaksa متهم سلف خود از خیانت به جزیره نیروهای امنیتی با حمایت شرکت از این قطعنامه است.

“این است که به دلیل خیانت تاریخی است که کشورهای دیگر قادر به نام اعضای نیروهای مسلح ما به عنوان ناقضان حقوق بشر گفت:” آقای Rajapaksa بود که رئیس جمهور و فرمانده کل قوا که سریلانکا راه اندازی توهین آمیز به سرکوب ببرهای تامیل در سال 2009.

2015 رزولوشن شد بر اساس UNHRC گزارش شده بود که متهم به عراق نیروهای نقض حقوق بشر آقای Rajapaksa بیانیه گفت.

سریلانکا حاکم و احزاب مخالف را به شدت به مخالفت با ایالات متحده حرکت می کند به اعمال ممنوعیت سفر در Lt. ژنرال سیلوا گفت: آمریکا تصمیم گرفت بر اساس به طور مستقل اطلاعات تایید نشده.

وزیر امور خارجه دینش Gunawardena هفته گذشته گفت که سرهنگ ژنرال سیلوا تنها انجام یک جنگ در برابر تعیین شده گروه تروریستی بود که ببرهای تامیل.

سرهنگ ژنرال سیلوا منصوب شد به عنوان سریلانکا فرمانده ارتش در سال گذشته و قبلا ریاست ارتش 58 بخش در نبرد نهایی در برابر آزادی Tigers of Tamil Eelam (LTTE) شورشیان جنگ های داخلی در سال 2009.

سازمان ملل متحد حقوق بدن قطعنامه به حال متهم آقای سیلوا تیپ ارتکاب نقض حقوق در مرحله نهایی این نبرد به پایان رسید که در آوریل 2009. هر دو دولت و نیروهای نظامی و ببرهای تامیل متهم به نقض حقوق بشر. سری لانکا ارتش را رد کرده است به اتهام نقض حقوق.

قطعنامه 30/1 خواستار تحقیقات مستقل خارجی با قضات و دادستان برای بررسی جنایات جنگی نماید.

با توجه به یک گزارش سازمان ملل متحد برخی 45,000 تامیل غیر نظامیان کشته شدند, در آخرین ماه های جنگ به تنهایی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>