سریلانکا عید پاک بمب گذاری پروب در مراحل نهایی می گویند پلیس

سریلانکا پروب به مارس 2019 عید پاک ترور بمب گذاری است که در آن “مراحل نهایی” مقامات گفته اند در حالی که بالا بردن سوء ظن است که انتحاری بودجه توسط “دو خارجی لباس”.

این کلمبو جرم بخش بخش تحقیقات جنایی (CID) و تروریسم Investigation Department (سه بار در روز) که در حال بررسی حملات تابستان گذشته بازداشت شده اند که بیش از 200 مظنون پس از.

همچنین بخوانید: سریلانکا کلیسای کاتولیک بخشد عید پاک بمب افکن

هماهنگ انفجار بمب در سه هتل لوکس در کلمبو و سه کلیسا در کلمبو در نزدیکی نگمبو و شرقی شهرستان بتیکلا بودند مرگبارترین حملات در سریلانکا بعد از جنگ دهه ادعا 279 زندگی می کند.

آنچه باقی می ماند به توان در حال انجام پروب سخنگوی پلیس سرپرست ارشد پلیس (SSP) Jaliya Senaratne گفت: محققان با تمرکز بر مالی شبکه های اتصال انتحاری.

“ما باید برای ردیابی جریان امور مالی. ما نزدیک به تاسیس این شبکه در سری لانکا. هنگامی که به اتمام است, ممکن است ما به دنبال اینترپل حمایت نگاه به دو خارجی سازمان است که ما گمان بودجه انتحاری,” او گفت: صحبت کردن به هندو در مقر پلیس.

همچنین بخوانید: در داخل داستان از 9 انتحاری در پشت سریلانکا وحشی عید پاک حملات

تا کنون پلیس کشف و ضبط میلیون ها نفر در سریلانکا روپیه و دلار ایالات متحده — نقد برخی از 130 هکتار از زمین و هشت وسایل نقلیه.

حساب های بانکی با بودجه بیش از LKR 134 میلیون یخ زده شده اند. “ما امیدواریم که برای تکمیل پایه تحقیقات در ماه آینده” آقای Senaratne گفت.

فعلی بررسی تیم را به عهده گرفت پس از نوامبر سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری که رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa مبارزه در تخته امنیت ملی و برنده قاطعانه با 52.25 درصد آرا. مبارزات انتخاباتی خود را مستقیما مقصر سلف جمهور Maithripala Sirisena-نخست وزیر Ranil Wickremesinghe دولت برای عدم عمل در قبل از هوش نکته فعال از جمله از هند بر احتمال حمله تروریستی.

اقدام به تحقیقات آقای Rajapaksa به تازگی تشکیل دولت نو طرح CID. به زودی بازداشت های بیشتر شروع به ساخت اخبار.

مصرف رو به جلو

خروجی انجین تیم تا به حال بازداشت 100 مظنون در حال حاضر. با حمایت از پلیس فدرال استرالیا و اف بی آی افسران خود را نیز بازیافت و تجزیه و تحلیل داده ها از تمام گوشی ها و ابزارهای ضبط از بمب گذاران انتحاری’ شبکه, به گفته یک مقام سابق. این کمک CID نقشه از ساختار فرماندهی او گفت هندودرخواست بود به نام با توجه به حساسیت این کاوشگر.

یک “شورای عالی’ به رهبری رادیکال واعظ Zahran هاشم — متفکر این است که الهام گرفته از عید پاک حملات — تا به حال یک پله دوم از “رهبران نظامی” در سریلانکا است نه ولایت. در علاوه بر این به هماهنگی مارس بمب گذاری آنها شناسایی شده بود چند اهداف CID تا به حال پس از آن استنباط, همخوانی شواهد از این انبار بزرگ مواد منفجره از آنها کشف شده در Wanathawilluwa شهر در نزدیکی Wilpattu پارک ملی در ماه ژانویه 2019.

هنگامی که “همه مظنون کلیدی” دستگیر شد این انجین “بود منطقی خاص” که دومین حمله Zahran گروه بود و بعید است هر چند آنها مشاهده دیگر “بالقوه رادیکال شبکه” یک منبع آشنا با این کاوشگر گفت هندو.

سپس انجین ساخته ارسالی در هشت کلید مظنون به دادرس دادگاه. سه فایل ارسال شد به دادستان کل بخش بر آنچه در نگاه به گذشته دیده می شود به عنوان مقدمات به بمب گذاری مرگبار — کشته شدن دو پلیس و پاسبان در Vavunathivu, Batticaloa در اواخر ماه نوامبر 2018 ؛ vandalising از مجسمه بودا در مرکز Mawanella شهر در ماه دسامبر 2018 و عکسبرداری از محمد رازک Taslim در Mawanella در مارس 2019 پس از او کمک کرد تا محققان پروب مجسمه حادثه است.

با وجود چندین تلاش هندو قادر به دست آوردن یک نظر از AG بخش در وضعیت فایل های.

‘وجود دارد تداوم’

در ضمن جدید CID تیم با تمام افسران ارشد جایگزین شده است گفت: Zahran رادیکال اسلامگرا لباس بود “برنامه ریزی شده یک دوم حمله”. این بمب افکن در حال تلاش برای گمراه کردن سازمان های اطلاعاتی با برگزاری تقسیم در گروه پلیس سخنگوی آقای Senaratne گفت: رسانه ها در ماه آوریل این سال است.

همه همان زمان محققان طراحی شد و بر اساس نتايج حاصل از خروجی انجین تیم آقای Senaratne گفت هندوو اضافه کرد: “بنابراین تداوم.”

سوالات پاسخ داده نشده

اما چند سوالات مهم باقی می ماند. چگونه و کجا بود گذشت رخ می دهد که منجر به شکست دولت سابق اقدام قبل از هوش ؟ چه شد Zahran هاشم خاص انگیزه برای انجام حمله ؟ در حالی که این شبکه گزارش به Zahran هاشم تاسیس شده بود وجود دارد یک ساختار بالاتر از او ؟

در مورد سوال اول ریاست جمهوری کمیسیون منصوب شده توسط رئیس جمهور Maithripala Sirisena در ادامه به بررسی این حملات است. اعضای آن — عمدتا ارشد و قضات بازنشسته — ارسال شده اند حداقل دو گزارش به رئیس جمهور Rajapaksa.

بیشتر یک مجلس پانل راه اندازی در سال گذشته منتشر شد یک گزارش در عید پاک حملات در ماه اکتبر 2019 بر اساس شهادت از 55 نفر از جمله رئیس جمهور Sirisena و سابق PM Wickremesinghe جمع آوری بیش از 24 نشست.

آن را متهم جمهور Sirisena از “فعال تضعیف” دولت و سیستم های امنیتی منجر به جدی ساقط پیش از عید پاک حملات. اما آقای Sirisena خودداری کرده است به هر گونه سرزنش. “چرا باید من مسئولیت ؟ کسانی که مسئول هستند باید مسئولیت” او گفت BBC Sinhala در مصاحبه اخیر است.

یک سال پس از عید پاک بمب گذاری که دولت خود را سرزنش شد آقای Sirisena است وفراهم با سابق خود رقبای Rajapaksas و به طور گسترده ای انتظار می رود به مسابقه خود را از ائتلاف در انتخابات پارلمانی برنامه ریزی شده در ماه اوت است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>