استرالیا مقامات اعلام وضعیت اضطراری برای شهر کانبرا و مناطق اطراف آن در روز جمعه به عنوان افزایش دما و وزش بادهای تهدید به سوق زیادی bushfire فراتر از کنترل آتش.

اندرو Barr ارشد وزیر استرالیا australian Capital Territory (عمل) گفت: این تصمیم به اعلام حالت اضطراری پس از آتش سوزی مرگبار در سال 2003 نشان داد که خطر بالقوه بیش از آخر هفته.

به گفته مقامات غیر قابل کنترل آتش در قانون جنوبی در آستان کانبرا رشد کرده بود به 185 کیلومتر مربع تقریبا 8 ٪ از خاک زمین جرم است.

“این آتش ممکن است بسیار غیر قابل پیش بینی. آن را ممکن است غیر قابل کنترل” آقای Barr به خبرنگاران گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی. “ترکیبی از گرمای شدید باد و چشم انداز خشک را در حومه کانبرا جنوبی در خطر است.”

استرالیا در پارلمان فدرال واقع در کانبرا که آن هم به چند دولت مستقل و موسسات و همچنین موزه ملی. چهار نفر کشته و تقریبا 500 خانه تخریب شد و در سال 2003 کانبرا آتش سوزی.

وضعیت اضطراری اعلام شده در روز جمعه اجرا خواهد شد به مدت 72 ساعت به مقامات قدرت بیشتری به منظور تخلیه نزديک جاده ها و کنترل از مالکیت خصوصی است.

Heatwave شرایط نیز انتظار می رود به رفت و برگشت از طریق ویکتوریا و نیو ساوت ولز متحده بیش از آخر هفته که در آن برخی از 80 آتش سوزی در حال سوختن است.

A fire blazes across bush as seen from Mount Tomah in New South Wales, Australia on December 15, 2019 in this still image obtained from social media video. TERRY HILLS BRIGADE via REUTERS

یک آتش شعله در سراسر بوش به عنوان دیده می شود از کوه تامه در نیو ساوت ولز, استرالیا, در تاریخ 15 دسامبر 2019 در این تصویر به دست آمده از رسانه های اجتماعی تصویری. تری تپه تیپ از طریق رادیو فردا | عکس های اعتباری: ایسنا

 

در کشور همسایه نیوزیلند که در آن دود از استرالیا blazes تبدیل شده یخچالهای طبیعی قهوه ای آتش شدند مبارزه حاوی حدود 25 آتش سوزی که به سرعت در حال گسترش به پوشش حدود 100 هکتار در جنوب جزیره است. Heatwave شرایط نیز پیش بینی برای این کشور بیش از آخر هفته.

استرالیا شده است مبارزه با bushfires در سراسر آن ساحل شرقی که منجر به کشته شدن 33 نفر و برآورد 1 میلیارد حیوانات بومی در ماه سپتامبر بود. در حدود 2500 خانه های تخریب شده به عنوان بیش از 11.7 میلیون هکتار (117,000 کیلومتر مربع) بوده است نشانید.

کلید حوادث روز جمعه در bushfire بحران:

* وجود 58 فعال آتش سوزی در NSW دولت 20 در ویکتوریا و 22 در جنوب استرالیا.

* درجه حرارت در سراسر NSW و ویکتوریا متحده پیش بینی شد برای رسیدن به 40 درجه سانتی گراد (104 درجه فارنهایت) در روز جمعه.

* استرالیا در بازار انرژی اپراتور در تلاش برای جلوگیری از کمبود عرضه, خواست مردم در ویکتوریا برای محدود کردن استفاده از انرژی در جمعه شب زمانی که تقاضا به اوج انتظار می رود به دلیل غیر منتظره ای با رطوبت بالا.

* نخست وزیر اسکات موریسون که منتقدان می گویند انجام داده است و نه به اندازه کافی برای پرداختن به تاثیر تغییرات آب و هوا روز جمعه متعهد بودجه برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای پروژه ها به عنوان بخشی از یک$2 میلیارد دلار ($1.37 میلیارد دلار) بسته به افزایش عرضه گاز در NSW.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی