طالبان باعث می شود تغییرات بزرگ پیش از مذاکرات با کابل

طالبان را از این جنبش می ترسید موسس مسئول نظامی خود را بال و اضافه شدن چند چهره قدرتمند خود را به تیم مذاکره کننده طالبان گفت. Shake-up یکی از مهم ترین در سال, می آید جلوتر از انتظار مذاکرات با کابل با هدف پایان دادن به چندین دهه جنگ در افغانستان است.

به عنوان رئیس تازه ایالات شاخه نظامی 30 ساله Mullah Mohammad Yaqoob به ارمغان می آورد پدرش به شدت غیر قابل انعطاف شهرت به میدان جنگ.

به همان اندازه مهم است علاوه بر این از چهار نفر از اعضای شورشیان گروه شورای رهبری به 20-عضو تیم مذاکره کننده طالبان گفت.

مختلط, نظارت رهبر طالبان ملا Hibatullah Akhunzada است که به منظور تشدید کنترل خود را بر جنبش سیاسی و نظامی, اسلحه, مقامات گفت که خواست نامش فاش نشود. تحلیلگران می گویند shake-up می تواند خبر خوبی برای مذاکرات افغانستان با رهبری و نشانه ای از چگونه به طور جدی طالبان در حال گرفتن این مرحله در یک معامله واشنگتن امضا شده با شورشیان در ماه فوریه است.

توسعه مثبت

“من می خواهم بگویم آن را به نظر می رسد به یک توسعه مثبت به این دلیل که طالبان در حال ایجاد یک هیئت که به نظر می رسد ارشد تر و گسترده تر از آنها استفاده کرده اید به تاریخ و یا ممکن است از شدت لازم برای باز کردن مراحل مذاکرات گفت:” اندرو وایلدر, معاون رئیس جمهور از آسیا برنامه در واشنگتن مستقر در ایالات متحده موسسه صلح است.

زمانی که ایالات متحده امضا مقابله با طالبان در فوریه 29, پس از بیش از یک سال و نیم از مذاکرات این بود که تبلیغ به عنوان افغانستان را بهترین فرصت در صلح و آرامش در چهار دهه جنگ. آن را نیز دیده می شود به عنوان یک نقشه راه برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان و پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ.

روز دوشنبه چهار و نیم ماه پس از امضای رئیس آمریکا مذاکره زلمای خلیل زاد توییتی که “یک نقطه عطف کلیدی در اجرای متحده آمریکا-طالبان توافق” رسیده که آمریکا نیروهای نظامی تعداد کاهش یافته و به 8,600 از حدود 12000 و پنج پایگاه بسته شد در افغانستان است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>