طالبان می گوید از سرگیری عملیات علیه نیروهای افغان

طالبان روز دوشنبه گفت: آنها از سرگیری عملیات تهاجمی علیه نیروهای امنیتی افغان پایان دادن به بخشی از بس که قبل از امضای یک قرارداد بین شورشیان و واشنگتن است.

اعلام می آید تنها یک روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی گفت که در ادامه بخشی از بس حداقل تا زمانی که مذاکرات میان مقامات افغان و طالبان kick-off ظاهرا در مارس 10.

آن را فرار برای یک هفته پیش از امضای توافق تاریخی در دوحه در روز شنبه و ادامه داد: بیش از آخر هفته.

“کاهش خشونت… به پایان رسیده است و در حال حاضر عملیات ما ادامه خواهد داد به صورت عادی” سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: AFP.

“همانطور که در (طالبان) توافق ما مجاهدین نمی خواهد حمله نیروهای خارجی اما ما عملیات خود ادامه خواهد داد و در برابر دولت کابل و نیروهای.”

همچنین بخوانید: یک توافق بد در ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق

Fawad Aman, معاون سخنگوی وزارت دفاع گفت: دولت “چک کردن برای دیدن اگر (آتش بس) به پایان رسید”.

“ما تا به حال هر گونه گزارش از هر حمله بزرگ در کشور در عین حال” او اضافه شده است.

پس از معامله امضای قرارداد در روز شنبه طالبان شده اند علنا خود را جشن “پیروزی” بر ما است.

تحت شرایط این قرارداد نیروهای خارجی را ترک افغانستان ظرف 14 ماه موضوع را به طالبان امنیت را تضمین و تعهد توسط طالبان به مذاکره با دولت کابل.

این سقوط دراماتیک در حملات با توجه به هفته گذشته جزئی آتش بس میان طالبان و آمریکا و نیروهای افغان ارائه افغان یک فرصت نادر برای رفتن در مورد زندگی روزانه خود را بدون ترس از خشونت است.

آقای غنی هشدار داد که شورشیان روز دوشنبه که او متعهد به بند کلید در دوحه معامله مربوط به آزادی هزاران نفر از زندانیان طالب از زندان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید