این پیشنهاد به بررسی 18 متمم

در حالی که حضور یک talk show, Asad, عمر, وزیر برنامه ریزی و توسعه و به ویژه طرح های خواسته شده بود در مورد گمانه زنی ها در مورد تغییر 18 متمم قانون اساسی. آقای عمر گفت: وجود برخی معایب در متمم قانون اساسی مربوط به امور اداری بین دولت فدرال و استانی است که باید برداشته شود.

نظرات خود باعث انتقاد گسترده با مخالفان سیاسی و فعالان متهم پاکستان تحریک-e-انصاف (PTI) دولت توطئه به centralise بیشتر قدرت در دولت فدرال است.

این کشور به تصویب 18 متمم در مارس سال 2010 زمانی که حزب مردم پاکستان (PPP) در قدرت بود. اصلاح آورده پاکستان در سال 1973 قانون اساسی و برگشت در راه به هدف اصلی از تدوین کنندگان آن بود و مورد ستایش قرار داد به عنوان یک تاریخی حرکت می کند. آن را خطاب به نارضایتی از استان های کوچکتر بود که خواستار استقلال است. بحث را به برخی از تغییرات و یا به نقد و بررسی 18 اصلاحیه انجام شده است دور برای چند سال در حال حاضر. به تازگی این موضوع آورده شد دوباره.

اسد و عمر و وزیر برنامه ریزی و توسعه و به ویژه طرح گفت: در بحث نشان می دهد که به تازگی وجود دارد برخی از معایب در 18 متمم تحریک گسترده انتقاد.

اسد هندو که او یک سوال در مورد 18 متمم به تازگی در یک بحث نشان می دهد.

“همه من گفته شد که وجود داشته است بحث در مورد 18 متمم در گذشته است و هیچ چیز جدید در مورد آن این بحث در جریان بوده است برای تقریبا پنج سال در حال حاضر,” آقای عمر گفت هندو. “آنچه من گفتن بود و هنوز هم حفظ شده است که در حالی که برخورد با COVID-19 دیدیم که وجود دارد برخی از شکاف ها با توجه به بهداشتی بودن یک موضوع استانی. زمانی که 18 متمم قانون اساسی اجرا می شد ما در بر داشت برخی از lacunae و هستند که آنچه من اشاره کرد. چنین شکاف وجود دارد در زمینه های دیگر مانند آموزش و پرورش و صنعت. این به آن معنا نیست که دولت به فکر تغییر آن یا نه. بحث آمد و پاسخ من بود در مورد یک سوال من به طور مستقیم خواسته است.”

دیگر نیازی رهبران نیز نظرات انتقادی در 18 متمم در گذشته است. در مارس 26, PTI قانونگذار فیض الله Kamoka بود گفت: این استان تا به حال موفق به تحویل پس از انتقال قدرت تحت متمم.

بیشتر فدرالیسم

احزاب مخالف در پاسخ به شدت به آقای عمر نظرات. Miftah اسماعیل سابق وزیر دارایی و رهبر ارشد پاکستان مسلم لیگ نواز گفت: وجود دارد بسیاری از مسائل بین استانها و مرکز و حل چنین مسائلی بیشتر بود فدرالیسم و دموکراسی است.

“مسائل وجود دارد که باید حل شود و مسائل خواهد آمد تا از زمان به زمان است که باید به طور دوستانه حل و فصل وجود ندارد اما رفتن به عقب در هر دو به رئیس جمهور پاکستان قدرت بیشتر vis-a-vis مجلس یا PM یا ختنه قدرت از استان. من باور دارم که درست فدرالیسم بدان معنی است که استان نه تنها باید قدرت عمل در زمینه های مختلف اما آنها نیز منتقل مسئولیت در آن مناطق. این امر می تواند خوب اگر استان مطرح درآمد بیشتر و نه متکی فدراسیون بسیار,” او گفت: هندو.

“اگر وجود دارد هر گونه نیاز من فکر می کنم PML-N خواهد بود آینده اما حزب حاکم است کاملا نشان داده هر گونه نیاز به اصلاح هر گونه اصلاح قانون اساسی.”

PPP گفت: متمم قانون اساسی قرار داده و به بقیه نهفته نارضایتی در برابر مرکز. سناتور مصطفی نواز Khokhar سخنگوی به PPP رئیس بلاول بوتو-زرداری گفت هندو که از طریق 18 متمم PPP و متفقین قرار داده بود به بقیه نهفته نارضایتی در برابر مرکز “است که در طول سال شده بود با موفقیت به بهره برداری توسط نیروهای ملی”. آقای Khokhar افزود: “به دوباره آن را در زمانی که استان نیاز به منابع بیشتر برای رویارویی با چالش های مطرح شده توسط COVID-19 این حرکت را به خوبی و مطمئنا این مرکز مانند یک متجاوز خم بر سلب سخت به دست آورده و حقوق گفت:” سناتور مصطفی نواز Khokhar سخنگوی به PPP رئیس بلاول بوتو-زرداری.

این عمران خان دولت را رد کرد انتقاد و عهد کرده است به حمایت از “روح فدرالیسم”.

پاکستان پارلمانی وزیر قانون و عدالت وکیل مدافع Maleeka Bokhari, می گوید: 18 متمم نقطه عطف مهمی برای پاکستان دموکراسی و قانون اساسی تاریخ است. “این انتقال قدرت تصمیم گیری و استقلال به استان بود که مطابق با روح فدرالیسم.

“PTI دولت قدردانی و به رسمیت می شناسد اهمیت و مزایای 18 متمم. در حال حاضر هیچ قانونی وجود دارد که پیش نویس پیشنهاد به تغییر و تغییرات ایجاد شده ک 18 متمم و نه در حال حاضر لحظه ای مناسب را به هر گونه تغییرات” وکیل مدافع Maleeka Bokhari پارلمانی وزیر قانون و عدالت گفت: هندو.

با این حال او اضافه کرد که تمام مواد قانون اساسی و قوانین در حال تحول است و ممکن است موضوع به اصلاح. “PTI دولت در حال حاضر از این دیدگاه که 18 متمم و NFC [ملی کمیسیون امور مالی] جایزه نیاز به بررسی و تجدید نظر مطابق با lacunae و معایب شناسایی در ما می گذرد. هر گونه اصلاح قانون اساسی نیاز به دو سوم اکثریت به عنوان مجموعه ای در قانون اساسی و اجماع احزاب سیاسی.”

با توجه به سلمان زیدی مدیر برنامه های در جناح موسسه شده است وجود دارد یک تلاش مداوم از ماه اوت سال 2018 به فروش یک سیستم ریاست جمهوری به عمومی یا centralise قدرت و منابع است. “18 اصلاحیه را پس از سالها کار سخت و قبر درس آموخته در حکومت. مخالفان حق انتقاد از هر گونه حرکت به لغو 18th, اصلاح, به عنوان آن را معکوس یک دهه از دستاوردهای اجتماعی ارائه خدمات و پاسخگویی دموکراتیک توانمندی و ظرفیت های ساخته شده در طول زمان است.”

Mehmal Sarfraz یک روزنامه نگار مستقر در لاهور

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>