در ژانویه 11, نارندرا نخست وزیر افتتاح ‘Ghare-Baire, جهان, خانه و فراتر از آن 18-قرن 20 هنر در بنگال’ — خیره کننده نمایشگاه از آثار اصلی در قرن 19 ارز ساختمان در کلکته را BBD کیسه. بنگال به حال تاکنون فاقد یک موزه به نمایش گذاشتن هنر خود را — غیر قابل توضیح شکاف از آن است که در این ماتریس که مدرنیسم متولد شد. در سخنرانی مراسم تحلیف مودی روشن ساخته است که با باز کردن این فضای جدید او فرض گوشته حامی و نگهبان بنگال فرهنگ است. پس از آن بود جذابیت توهین آمیز به برنده شدن بیش از یک سرکش دولت که مردم را یک ضعف برای فرهنگ with a capital C ؟ در عین حال هیچ اشاره ای ارزشمند و غیر قابل تعویض مجموعه نابودی در Gurusaday موزه تا کنون ساخته شده بود.

این نمایشگاه برنامه ریزی سرپرستی اعدام و بودجه به طور کامل توسط دهلی هنر گالری (DAG) بود که در پاسخ به کلکته را بپردازد. همانطور که در حال حاضر ‘Ghare-Baire است تا 5 مارس.

مرکزی و عمومی این نسخهها کار گروه تا به حال تخریب سه گنبد عظیم با نصب نورگیرهای بالای حیاط از آنچه که در اصل به عنوان ارز, دفتر, خوش تیپ سازی به سبک ایتالیایی ساخته شده و در سال 1868. آن را اصل قرار دارد آگرا و Masterman بانک و خدمت به عنوان ارز واحد تا اواخر 1960s.

برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی

تخریب متوقف شد در طول دورگا پوجا در اکتبر 19, 1996 زمانی که کلکته شهرداری شرکت و Intach مداخله کرد. خیلی زود پس از آن شده بود برهنه از آن سنگ مرمر ایتالیایی, طبقه, ساختمان, ترمیم شد توسط ASI است که در حال حاضر خود را نگهبان.

Belvedere House in Alipore was once the residence of bigwigs of the Raj.

کوشک خانه در Alipore بود پس از اقامت bigwigs از راج. | عکس های اعتباری: Rajeev Bhatt

در مراسم تحلیف مودی اعلام کرد که سه نفر دیگر از میراث سازه های کلکته که ترمیم شده اند از اواخر یادبود ویکتوریا سالن متکالف سالن کوشک خانه — همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد به میزبان نمایشگاه.

هر سه وسیع طبقه از بزرگ ارز ساختمان و راه پله ها استفاده شده است مزیت بزرگ برای ‘Ghare-Baire’ یک مجموعه چند صد با این نسخهها کار در DAG مجموعه تنها با تعداد انگشت شماری قرض داده از گالری ملی هنر مدرن و Kiran ندار موزه هنر. از برنامه ریزی برای اجرای آن زمان این تیم دو ماه به آن کوه. هنوز چند در کلکته نه حتی دانشمندان و مورخان هنر در نقل های مختلف پانل های تا کنون بعد از آن.

با فضای کافی برای جدول زمانی و اطلاعات پس زمینه به ترتیب زمانی روایت ارائه شده است در هفت بخش: “اروپا هنرمندان در بنگال’, ‘اوایل بنگال بومی هنر’, ‘رئالیسم و هنر دانشگاهی در بنگال’, ‘بنگال ‘مدرسه”, ‘Santiniketan: نمودار Untrodden دوره’, ‘تجسم بنگال را ساخته قحطی’, و ‘آستانه ای زبان بنگال را مدرنیست’.

وجود دارد همچنین سه زیر بخش: ‘ملی هند, هنر, گنج هنرمندان’, ‘Devi: ذاتی به شهر’ و ‘چاپ: Democratising هنر’. مدرن مجسمه سازی در بنگال اشغال بخش زیادی از طبقه همکف.

رفتن را از طریق گالری های متعدد من بلافاصله به یاد می آورد درخشان مسیر شکستن نمایشگاه ‘هنر بنگال 1850-1950 که گانش Haloi تا به حال به تنهایی در کنار هم قرار در سال 1997 در کلکته مرکز اطلاعات. این Tagores تا به حال شده است وجود دارد در تمام شکوه و عظمت. سیما galleryheld مشابه نمایشگاه با عنوان ‘هنر بنگال” در سال 2001. بنابراین وجود یک حس خاصی از déjà vu. اما آن را با لذت بزرگ است که من اسکن Solvyns, Daniells هنری نمک Olinto Ghilardi کاپیتان رابرت اسمیت, Lieutenant-Colonel جیمز جورج (چیتاگونگ views) و یک میزبان از استعداد تحصیلی بنگالی هنرمندان مانند Bamapada بانرجی Kisory Roy, Atul بوز, J. P. Gangooly, Prahlad چاندرا Karmakar و Hemendranath Mazumdar (بدون Sashi کومار Hesh هر چند) در کنار Kalighat pats و نقاشی های نفت از خدایان هندو است که پس از آویزان در مرفه کلکته خانه. سوسوی نور بود و حواس پرتی.

A giant replica of the Bengali ‘topor’ at Metcalfe Hall.

ماکت غول بنگالی ‘topor’ در متکالف سالن. | عکس های اعتباری: Rajeev Bhatt

به عنوان یک واکنش به استعمار academism و در همراهی با ظهور ناسیونالیسم, Abanindranath تاگور تا به حال در آغاز قرن 20 شادابی و contemporised هند باستان, هنر در نتیجه siring مدرن هنر هند. این خروج به خوبی نشان داده و از طریق Asit کومار Haldar, Sunayani Debi, M. A. R. Chughtai و Kshitindranath Majumdar. “گنجاندن این انتخاب بزرگ از محبوب نقاشی و چاپ علمی نقاشی و بنگال مدرسه نقاشی های تولید جدید هنر روایت تاریخی از بنگال مدرن می گوید:” هنر مورخ Tapati گوآ-Thakurta.

کاهش می یابد به پوچی

در حالی که این درست است وجود دارد شکاف عمده. هیچ اثری از K. G. Subramanyan بدون آنها Santiniketan غیر قابل تصور است. به سختی و هر نماینده با این نسخهها کار از Tagores از ویژگی های. و اگر این نمایشگاه در مورد بنگال هنر یعنی زبان بنگالی به پوچی کاهش می یابد? بنگالی متن آشغال با اشتباهات مضحک. که بقدر یک اتاق پر از Nemai Ghosh, عکس از Satyajit Ray نیاز ظالم سهام-در نظر گرفتن.

در یادبود ویکتوریا هال همه درهم و برهمی حذف شده است, و عظمت گنبد نشان داد افزایش بالاتر از طبقه همکف گالری. در حالی که تمام حیطه نقاشان اروپایی است که هنوز هم وجود دارد به این اضافه شده است Vassili Verestchagin را پانوراما کار — یکی از بزرگترین نقاشی های رنگ روغن بر روی یک بوم به تصویر می کشد شاهزاده ولز در در صفوف منظم و با شکوه در جیپور در سال 1876. تمرکز منتقل شده به هندی, چهره های عمومی است و آن را به یک لذت برای دیدن سادگی بومی گیاهان و جانوران در این شرکت مدرسه نقاشی های نزدیک به Abanindranath را درخشنده ‘Bharatmata’. یک سری از عکس مستند ساخت یادبود ویکتوریا از سال 1910 تا 1920 نمایش داده شده در ورودی سالن و کارگران زحمتکش در سایت ساخت و ساز وحی است. “تلاش است به decolonise کل صفحه نمایش در حالی که حفظ یک حس تعادل می گوید:” Jayanta Sengupta, وزیر و سرپرست (مدیر) از یادبود ویکتوریا هال.

کوشک خانه در Alipore پس از خدمت به عنوان محل اقامت bigwigs از راج بود تبدیل به کتابخانه ملی توسط جواهر لعل نهرو. پس از مرمت آن توسط CPWD آن به عنوان یک فضای نمایشگاه — اما از بین بردن آن alcoves و wainscoting این سالن بزرگ یک بار خواندن اتاق خود را از دست داده gravitas. در نوامبر سال 2011 با شکوه نمایشگاه ‘گنجینه های باستانی چین’ باز در اینجا. مورد استفاده برای نمایشگاه های موقت در حال حاضر یک “مرکز کلمه” بود که قبلا پیشنهاد شده وجود دارد.

متکالف سالن در عبور از رشته جاده و خرگوش خیابان بود مفرغ در معبد بادها در آتن. در حال حاضر آن میزبان نمایشگاهی با عنوان “امی کلکته: تاریخچه و فرهنگ”. با آن مسخره غول topor (تاج که بنگالی دامادی پوشیدن در عروسی ها) و کلیشه انباشت اشیاء بدست آمده بر کلیشه آن را می سازد یک تقلید مسخره امیز از همه چیز است که برگزار می شود مقدس در بنگال و desecrates این افتخار استعماری ساختار. فقط بازتابی از زمان ما است.

نویسنده یک میراث و فرهنگ نویسنده از کلکته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی