‘خوب’ و ‘بد’ زنان سریال

ماه گذشته پاکستانی دیدم آخر superhit, درام, سریال, Meray Paas Tum Ho (MPTH). درام با یک ضربه که خود آخر شد و به نمایش در سینما در سراسر پاکستان و تماشا بود 80 میلیون بیننده. اما پربیننده ترین برنامه تلویزیونی در پاکستان که تا به حال 23 قسمت که زد از اوت نیز باعث گرم بحث هر دو آنلاین و آفلاین در آن تصویر از زنان است. دادخواست واصل شد در یک دادگاه به توقف آن غربالگری به عنوان با توجه به درخواست, داستان بود بد برداشت از زنان است. از آن اخراج شد.

 

MPTH بود و غم انگیز عاشقانه سری نوشته شده توسط Khalil-ur-Rehman قمر. داستان در مورد یک مثلث عشقی که در آن یک زن (Mehwish) سقوط در عشق با مرد متاهل (Shehwar). او برگ شوهرش (کرون) برای معشوق اما همسر دوم او می اندازد و می فرستد و او را به زندان. او پس از آن در تلاش برای بازگشت به کرون اما او می میرد و در پایان از این سری است. قمر به تازگی در مواجه با بسیاری از سخنان جنسیتی و زن ستیز views. در یک مصاحبه گفت آن است که در طبیعت به فاسق باشد و اگر او فاسق است او نیست ، “زنان باید تجاوز گروهی مردان اگر آنها می خواهند برابری” او گفت: در یکی دیگر از.

منتقدان این استدلال نشان می دهد که ‘خوب’ و ‘بد’ زنان دودویی به MPTH ارائه اساسا misogynistic.

 

تسنیم Ahmar, بنیانگذار و مدیر Uks یک مرکز تحقیقاتی است که با تمرکز بر زنان-رسانه های ارتباط می گوید: MPTH بود و هیچ تفاوتی از 99.9 درصد از درام در پاکستان تلویزیون کانال. “آن را به عنوان جنسیتی سرکوبگر و عقب به عنوان دیگر. دیالوگ نبودند جدید به گوش ما; در واقع, برخی از درام تا به حال خیلی بدتر محتوا. MPTH نشان دهنده طرز فکر را کاهش می دهد که زنان به کمتر از اشیاء میداد تا آنها را به عنوان ” بد ” زنان است. این یک ترکیب کشنده از تبعیض شوونیسم و مردسالاری مرز در زن ستیزی. تلویزیون ما پخش فوق العاده محبوب با تمام بخش های جامعه ما اگر فقط ما نویسندگان و تهیه کنندگان و کارگردانان و بازیگران می دانند که این محبوبیت نیز می تواند تبدیل به محوری در ساخت یک تغییر از عقب به مترقی است.”

Zebunnisa Burki, یک روزنامه نگار و دانشگاهی با این حال باور نمی در نظر گرفتن سازندگان چنین نشان می دهد به دادگاه. MPTH ارائه نه جالب مورد مطالعه ‘کسب و کار’, رسانه, سرگرمی, فعالیت های رسانه های اجتماعی و همه با هم تداخل دارند به اشتباه mashup از خشم در همه طرف ، “مانند 80 درصد از پاکستانی سریال MPTH دنبال کرد تا حد زیادی همان استعارههای ما در تلویزیون مشاهده کنید هر روز.

در خانم Burki نمایش در برابر مردم نمی توانند جداگانه درام از نویسنده “که دارای نفرت انگیز ترین نظر در زنان”. “ما باید بهتر از نویسندگان; ما باید بهتر تصمیم گیران و ما نیز باید به رسمیت شناختن این واقعیت است که مانع مانند گرفتن یک درام تلویزیونی به دادگاه تنها trivialise هر مدرک معتبر نقد.”

‘مسخره کردن زنان’

در این درخواست ثبت در سند بالا, دادگاه, وکیل سانا سلیم گفته بود این سری بود “مسخره کردن یک زن است که باعث می شود همان تصمیم را به عنوان هر انسان در جامعه”.

خانم Burki گفت: “ما فرهنگ پاپ/سرگرمی مسائل را نمی توان با برچسب فعالیت توسط یک ممتاز ، ما نیاز به مطمئن شوید که ما را تشویق به هنر از دست رفته از تفکر انتقادی در میان جوان; بدون که ما احتمالا تنها تولید خلیل-ur-Rehman Qamars و فیلم های پرفروش مانند MPTH.”

بازیگر و مدل Iffat عمر می گوید: او معتقد است که یک نویسنده دارای حقوق کامل بیش از داستان سرایی. واقعی جنجال زمانی آغاز شد که قمر به مصاحبه است که در آن او ساخته بحث برانگیز نظرات. “پس از آن بود که ما شروع به تماشای درام خود را در MPTH در نور از دیدگاه های خود را. من تا به حال یک مشکل با پایان دادن به — هر دو جنس نر و ماده قهرمانان بی وفا به همسران اما شوهر از زن منجر می میرد و مرد را می پذیرد شوهر پشت [اما او نمی بازگشت به همسرش در سریال, چرا که او می گوید که او را شایسته همسر خود را]. به طوری که آنها نشان می دهد که آن را در طبیعت زنان به بخشش خیانت شرکای اما مردان می توانند آن را ندارد و آنها می خواهم و نه می میرند. این خیلی مریض است. زنان نمی خواست برابری به تجاوز به مردان است اما حداقل انتظار ما این است که مردان را می دانید چقدر سخت است برای زنان به مقابله با تقلب و unfaithfulness.”

نویسنده و لنگر عایشه Jahanzeb احساس پاکستان زنان و زنان به طور کلی هرگز نشان داده راه آنها در واقع در سریال. “در MPTHمن هر دو شخصیت زن کم عمق است. قمر زنان ناقص با غم انگیز صفات در حالی که مردان بسیار گرد شخصیت. در واقع زنان تحمل شرایط بسیار متفاوت و چگونه قمر است به تصویر کشیده شده ،

Mehmal Sarfraz یک روزنامه نگار مستقر در لاهور

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر