هندو توضیح می دهد | چرا هند از منطقه آزاد چابهار راه آهن پروژه ؟

داستان تا کنون: افتتاح یک آهنگ-تخمگذار پروژه از ایران و بندر چابهار به زاهدان در مرز با افغانستان در جولای 7, تضمین کرده است که چابهار — که به معنای واقعی کلمه به معنی “چهار فصل” نام آن در گوارا آب و هوا — بار دیگر در وسط یک طوفان بر سرنوشت هند سرمایه گذاری وجود دارد. بندر پروژه همراه ایران در ساحل جنوبی در سیستان و بلوچستان بوده است بخشی از بحث های بین دهلی نو و تهران پس از اولین توافق برای توسعه آن در سال 2003. دولتی Ircon بین المللی محدود (IRCON) همراه بود با راه آهن پروژه حتی به عنوان هند عمل به سرعت به توسعه بندر چابهار و امکانات. در طول سال های چابهار پروژه رشد کرده است و در حال حاضر پیش بینی یک پورت یک منطقه آزاد تجاری 628 کیلومتر خط راه آهن به زاهدان و پس از آن کمی بیش از 1000 کیلومتر مسیر سرخس در مرز ترکمنستان.

آنچه در روابط هند به چابهار?

چابهار پروژه بلند پروازانه است و نیاز به جیب عمیق اما دهلی نو همواره وزن آن منافع استراتژیک بالاتر از هزینه های. هند و ایران روابط تاریخی و دهلی نو به دنبال حفظ این روابط در صورت مخالفت آمریکا با دشمنان یعنی ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی و اسرائیل است. چابهار پروژه روابط هند و ایران هم به عنوان دهلی نو در معاملات با آن دشوار است برای غرب پاکستان است. تجارت عمده و اتصال توپی در ایران در سواحل نه تنها به هند یک مسیر جایگزین به افغانستان با دور زدن پاکستان, اما همچنین دارای پتانسیل برای ارائه یک هندی استراتژیک مقابله با پاکستان بندر گوادر در حال توسعه چین راست در کنار درب به چابهار. چابهار منطقه آزاد تجاری می تواند مهم وزن ایستگاه برای هند به واردات انرژی و مواد غذایی و مواد صادرات که از Kandla و موندرا پورت. و راه آهن پروژه اجازه خواهد داد که هند مستقل راهرو نه تنها به افغانستان که پاکستان را رد کرده است اما همچنین به آسیای مرکزی و روسیه روزی.

سرمقاله | فرصت از دست رفته: در هند از دست دادن چابهار پروژه

چه اتفاقی افتاد به راه آهن پروژه ؟

در حالی که بندر چابهار توسعه حرکت رو به جلو در پنج سال گذشته خط راه آهن در حال ورشکستگی. پس از چند تهدید و درخواست های خود را به هند و ایران گفت: این حرکت های آینده برای ساخت چابهار-زاهدان خط خود را در این ماه با حدود 400 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران.

چه دردسر?

با وجود جاذبه های هند سرمایه گذاری در چابهار همواره گروگان سیاست بین المللی شیفت در ایران. سیاست ایالات متحده در خصوص چرخش شدید در دو دهه گذشته. آن قرار می گیرد سنگین تحریم ها بر ایران تا زمانی که مذاکرات هسته ای بین P-5+1 (ایالات متحده آمریکا انگلستان فرانسه چین روسیه و آلمان) آغاز شد که در سال 2006 با موفقیت به پایان رسید با امضای طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) در سال 2015. به عنوان یک نتیجه در حالی که هند همچنان به مذاکره برای چابهار این بود تا پس از تحریم ها برداشته شد که مذاکرات می تواند پیشرفت. در سال 2016 چابهار توافق که شامل سه جانبه توافق بر ایجاد حمل و نقل بین المللی و ترانزیت کریدور بین افغانستان و ایران و هند امضا شده توسط نخست وزیر نارندرا حسن روحانی رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور اشرف غنی. آن را نیز شامل بندر و پروژه خط راه آهن ساخته شود و بودجه توسط IRCON برای 1.6 میلیارد دلار. در سال 2018 با این حال رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن لغو JCPOA و دوباره اعمال شدیدترین تحریم ها علیه ایران است. این به معنای هند به واردات انرژی از ایران بود که در آن سومین تامین کننده بود کاهش یافته و به صفر است. تجارت دو جانبه که وابسته به یک روپیه-ریال ارز مکانیزم نیز متوقف شده است. ایالات متحده به بندر چابهار و راه آهن خط ویژه چشم پوشی و یا “حک کردن” اما تحریم های ساخته شده آن را بسیار دشوار است برای شرکت های برخورد با ایالات متحده برای شرکت در این پروژه است.

دیگر پروژه های آمار بیش از حد ؟

وزارت امور خارجی (MEA) است فاش کرد که هند ONGC Videsh با مسئولیت محدود (OVL) قطع شده است از توسعه گاز ایران پروژه میدان فرزاد B; هر دو طرف بوده است در مذاکرات از سال 2009. این پروژه که در حال حاضر به یک شرکت ایرانی بود نیز floundered با توجه به ترکیبی از تحریم های ایالات متحده ایران را به شرایط در حال تغییر و نوسان قیمت و همچنین هند با تاخیر پاسخ. در مسیر چابهار-زاهدان راه آهن پروژه MEA گفت IRCON تا به حال آن را تکمیل مطالعات امکان سنجی دسامبر 2019 سه سال پس از تفاهم نامه امضا شد اما آن را تا به حال شنیده نشده از ایران. در همین حال ایران با مقامات راه آهن را آغاز کرده اند که آهنگ های تخمگذار. یک مقام ایرانی گفته هندو “در غیاب یک فعال هندی تعامل و مشارکت آن است که در حال حاضر تحت ساخت و ساز ایران, بودجه و مهندسی ظرفیت.” هر دو دهلی نو و تهران را ترک کرده اند درب باز برای IRCON به بازگشت به این پروژه در تاریخ بعد اما برای لحظه ای هند است نه بخشی از راه آهن ساخت و ساز.

هندو در تمرکز پادکست | پروژه بندر چابهار و موانع در هند روابط با ایران

آیا چین با زاویه?

اطلاعیه ها در این دو پروژه می آیند حتی به عنوان اخبار فیلتر در چین-ایران 25 سال همکاری برای $400 میلیارد دلار برای ساخت زیرساخت ها و منابع انرژی در ایران به این تصور که ایران ممکن است با تکیه بیشتر و بیشتر در پکن.

تحلیل | چین ساخت عمیق تاخت و تاز به ایران

اتحاد هند از دست یک فرصت ؟

هند سهام در چابهار قوی باقی می ماند و مهم نیست که ایجاد خط راه آهن هند تجارت هنوز هم می تواند پیدا کردن راه خود را به افغانستان و آسیای مرکزی است. هند زیان های پولی حداقل به عنوان آن را به حال سرمایه گذاری پول و یا مواد بر روی خط راه آهن است. وجود دارد نگرانی از آسیب های اعتباری از این ایده است که هند به در ایالات متحده آمریکا تحریم, خروج از گذشته است. چین در حال رشد تاخت و تاز در ایران می تواند هندی, پروژه وجود دارد بیشتر عملی. بزرگترین نگرانی این است که چابهار پایدار نمادی از هند و ایران دوستی می تواند تبدیل به وثیقه, خسارت یک جنگ نیابتی بین ایالات متحده و چین است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>