هندو توضیح می دهد | چرا با وجود اختلاف بیش از یک پروژه فیلم در شخصیت از سال 1921 مالابار شورش ؟

داستان تا کنون: Malayalam کارگردان فیلم Aashiq Abu, در 22 ژوئن اعلام کرد فیلم جدید, پروژه Variyamkunnanدر Variyamkunnath Kunhamed حاجی اصلی شخصیت از مالابار شورش از سال 1921 که اعدام شد توسط انگلیسی. به زودی, سه, مدیران, ابراهیم Vengara P. T. Kunju محمد و علی اکبر, اعلام فیلم های خودشان را در همان تاریخی شکل است. اعلام ابو چپ حامی موجب اختلاف با Sangh Parivar لباس و خواستار بازیگر Prithviraj Sukumaran, است که برای بازی در نقش حاجی نه به پذیرفتن نقش در این فیلم Variyamkunnan. اکبر طرفدار Sangh Parivar اعلام کرد که او را به تصویر بکشد ‘چهره واقعی’ از شورش. یک رویداد تاریخی رخ داده است که یک قرن پیش به طور ناگهانی به نظر می رسد به دست آورد معاصر ارتباط.

چرا Aashiq Abu فیلم پروژه اعلام منجر به اعتراضات?

بر خلاف در سال 1988 زمانی که در اواخر I. V. Sasi کارگردانی 1921یک Malayalam movie بر اساس شورش سیاسی و اجتماعی polarisation در کرالا امروز منجر به تظاهرات در رسانه های اجتماعی. در میان انتقاد از Sangh Parivar رهبران و حملات در رسانه های اجتماعی, Prithviraj نوشت: در Facebook صفحه ای که حاجی “ایستاده در مقابل یک امپراطوری است که حکومت یک چهارم از جهان”. هندو Aikya ودی اعلام یک کمپین برای مقابله با تلاش برای “جلال” حاجی و دیگر رهبران که در آن گفته شد مسئول جنایات علیه مسیحیان در جنوب بخش مغبون مالابار منطقه کرالا.

همچنین به عنوان خوانده شده | گزارش از هندو و مسلمان نزاع در مالابار بی اساس نوشت Variamkunnath Kunhamed حاجی در هندو در سال 1921

چرا شورش هنوز استوک احساسات ؟

این مالابار شورش (همچنین به نام Mappila یا Moplah شورش توسط انگلیسی) را در جنوب taluks مالابار در ماه اوت سال 1921. توسط نیروهای پلیس دستگیر حاجی در ژانویه سال 1922 شورش کرده بود fizzled از. آن را تا حد زیادی در زمان شکل چریکی-نوع حملات در janmis (فئودالی صاحبخانه که عمدتا فوقانی طبقه هندوها) و پلیس و نیروهای نظامی است.

Mappilas شده بود در میان قربانیان سرکوبگر ارضی روابط محافظت شده توسط انگلیسی. اما سیاسی بسیج مسلمانان در منطقه پس از راه اندازی از خلافت تحریک و گاندی عدم همکاری در مبارزه به عنوان یک فرصت برای یک افراطی بخش به استناد مذهبی اصطلاح برای بیان درد و رنج خود را در حالی که کار برای تغییر در سرکوبگر سیستم مدیریت. وجود افراط در هر دو طرف — شورشیان و نیروهای دولتی پرداختند. حوادث قتل و غارت و تبدیل چراغ های بسیاری برای بی اعتبار ساختن قیام به عنوان جلوه ای از تعصب مذهبی. وزش خلافت رهبران تاسف است که این شورش تا به حال از خود بیگانه هندو همدردی.

مالابار شورش | ماموریت به مجموعه ای از رکورد مستقیم

چگونه Kunhamed حاجی ظهور به عنوان رهبر ؟

حاجی که یکی از این سه مهم ترین رهبران شورشی بود که در صورت شورش. افسران انگلیسی مشاهده او به عنوان “مرگبار ترین”. متولد در سال 1866 در یک خانواده با خانواده های درگیر در یکی از Mappila “شیوع” و یا “خشونت” در قرن 19 او آشنا شد و با بزرگداشت شهیدان (شهدا) که در مبارزه علیه استبداد صاحبخانه و یاران عمدتا فوقانی طبقه هندوها در منطقه است. متعددی وجود دارد از جمله شیوع بیماری در منطقه در طول قرن 19 و اوایل قرن 20. بازیگران اصلی شیوع بودند افراد در خودکشی ماموریت. این جنبش خلافت راه اندازی در سال 1919 ارائه تازه و محرک به نارضایتی از Mappilas. در حال حاضر احساس خود را از محلی بی عدالتی بود و به دنبال ارتباط با پان-اسلامی احساسات ایجاد شده پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی که ارائه عثمانی خلافت بی ربط. حاجی در میان کسانی که در مالابار منطقه با الهام از تعصب و غیرت از اضطراب. در طول شورش او رهبری بسیاری از حملات بر افراد از جمله مسلمانان است که وفادار به انگلیسی. برخی از های معاصر, حساب, اما, انکار است که او مورد علاقه تبدیل هندوها.

همچنین به عنوان خوانده شده | جستجو آغاز می شود برای سال 1922 فیلم در مالابار شورش

چه تاثیر اعتراضات?

شورش از Mappilas با الهام از ایدئولوژی مذهبی و یک مفهوم از یک سیستم جایگزین دولت — یک خلافت دولت — ضربه به جنبش ملی در مالابار. تعصب از شورشیان foregrounded توسط انگلیسی ها, پرورش جمعی از شکاف و دشمنی نسبت به کنگره است.

همچنین به عنوان خوانده شده | Variyamkunnan نویسنده خارج از فیلم پس از جنجال

اغراق آمیز از حساب شورش تولید ضد کمپین در دیگر نقاط کشور را در مقابل “تعصب” از مسلمانان است. که گفت: تجربه آسیب زا از قیام نیز متقاعد تحصیل کرده بخش از جامعه مسلمان در مالابار به گچ کردن راه برای نجات جامعه از آنچه که آنها را دیدم به عنوان یک وضعیت رقت انگیز. جامعه را به رکود بود و نسبت به مذهبی ارتدکس و جهل. رانش پست-شورش مسلمان جنبش اصلاحات در مالابار شد یک مبارزه جدی در برابر اسلام ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>