‘مرد نامرئی’ نقد و بررسی فیلم: معاصر پیچ و تاب و کلاسیک اشتباه رفته

به افسانه هاو روایات قومی از H. G Wells’ The Invisible Man مجذوب مردمی است. با آن 2020 سازگاری کارگردان و نویسنده Leigh Whannell (دیدم و موذی سری) می دهد این فیلم مشخص شده فمینیستی و تاب است. به جای تمرکز بر واقعی انسان در داستان Whannell بر عواقب ناشی از کنترل و مردسالارانه erasure از هویت.

در ابتدا این فیلم قرار بود بخشی از تصاویر جهانی’ طرح بزرگ برای احیای جهان تاریک خواص. متاسفانه مومیایی‘ثانیه راه اندازی مجدد در سال 2017 قرار داده بسیار زیادی آچار در آن کار می کند ملال انگیز گیشه عملکرد. استودیو سپس با تمرکز بر بازسازی این مرد نامرئی به عنوان مستقل و کم بودجه از ویژگی های با Blumhouse Productions. در دوم آن از ویژگی های سال پس از underwhelming جزیره فانتزی, تولید خانه چوب به آنچه که آن را بهترین می داند با وحشت از جمله داستان های علمی تخیلی با مضمون فمینیستی زاویه.

مرد نامرئی

  • کارگردان: Leigh Whannell
  • بازیگران: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, طوفان رید هریت Dyer, Oliver Jackson-Cohen
  • داستان: یک نابغه اپتیک با استفاده از کت و شلوار خود را نامرئی به ساقه و آزار و اذیت دختر سابق خود

Whannell معاصر را آشکار است از دریافت کنید. خود را قهرمان Cecelia (الیزابت ماس) دیده می شود نکته-toeing در اطراف ساحل جلو خانه ترس امده در چشم او. او را تخدیر دوست پسر نابغه اپتیک Adrian گریفین (Oliver Jackson-Cohen) به منظور فرار. تلاش خود را به پرواز در قفس است تنها بخشی از موفقیت است که هفته بعد خبری از گریفین خودکشی سطوح اما مرموز آزار و اذیت تحقیق و بحث. آن را آشکار گریفین بازگشته است اما Whannell اصرار بر گنجاندن پیچش و چرخش است که بیشتر بیهوده از تعجب آور است. خزه’ به نوبه خود به عنوان یک زن که ذهنی شکنجه رغم خروج از یک وضعیت سوء استفاده می تواند راه اندازی برای صحت آن. این قطعا کمک می کند که Whannell افکن gaslighting مجبور جداسازی تسلط و قدرت مرد.

اما مدیر خوبی نیت و یا احتمالا فرصت طلب انداز به سرمایه گذاری بر روی یک موضوع لازم — نیست کاملا متوجه به برتری سینمایی. در حالی که Cecelia وضعیت موجب به دلیل همدلی Whannell قادر است به سادگی یک فیلمنامه با اصالت است. مرد نامرئی است مشتق ادغام ادبیات کلاسیک با هر گونه انتقام برای تلفن های موبایل فیلم. که گفت: لحظاتی وجود دارد البته زودگذر از ترسناک خالص هنگامی که مرد نامرئی teases حضور او. اما زمانی که گربه از کیسه در این مورد تعجب فن آوری از یک دست کت و شلوار به اندازه کافی وجود ندارد درام, ترسناک یا هیجان به گرفتن پایانی جلب توجه مخاطبان است. این شرم آور است که مرد نامرئی‘s تکه تکه مثبت نمی تواند ادغام را به انجام تمام, تنها به دلیل آگاهی در مورد خشونت جنسیتی است که هنوز هم بشدت مورد نیاز است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>