بونگ جون-هو را انگل است wryly مفصل و باشکوهی اسکریپت پرتره معاصر کلاس خشم. آن را می گوید داستان از پایین کلاس کره جنوبی اعضای خانواده نقشه راه خود را به بالای خانه کلاس توسط نما به عنوان نامربوط داخلی حرفه ای است. یک به یک فقیر کیم خانواده سوء استفاده از موقعیت های کلیدی از caretaking در غنی پارک خانواده.

در ویژگی های سطح انگل است متفکر و پیچیده است. پارک خانواده ممتاز نگاه بصری تکرار با طراحی داخلی از فانتزی ییلاقی: یک دیوار شیشه ای جدا پذیرایی از باغ ساخت جهان بیرونی مانند حیات وحش, مستند, کانال پخش بازی در تلویزیون های پلاسما. کیم خانواده ramshackled نیمه زير زمين مسطح است و نیمه مدفون به یک خیابان آن را شبیه اشغال آن دائما در حال نفس نفس زدن برای هوا. شیب راه پله اتصال این شهر ثروتمند محلات این منطقه موجب تبعیض آمیز هرم سلسله مراتب اجتماعی.

لایه سرایی

فیلم ژئوپولیتیک طرح رنگی نیست پس از رها کردن نوری تفسیر به نفع یک لرزان طب درمان جهانی classism. در آن حس انگل طول می کشد یک برگ از استاد Hirokazu Kore-eda کتاب فضايی داستان سرایی: فیزیکی محیط تنگ, آسیایی, خانه های صمیمی خانواده است – طراحی شده برای منعکس کردن به جای verbalise را خاموش ابعاد اقتصادی و عاطفی ناامیدی.

اما تحسین گسترده ای از انگل بیشتر به آن تعاملی براندازی از نوع فیلمسازی است. نوع فیلم استفاده از پاپ کورن فیلم استعارههای برای بیان اوج نسخه از زندگی است. اما انگل نادر داستان است که با استفاده از آن استعارههای به بیان زندگی خود را. کل عمل است نیمه طنز در تن. زمانی که قدیم شروع به حمله به unsuspecting در پارک خانواده انگل تصویب زبان ماهواره باهم-هنرمند کمدی. این پسر که در حال حاضر شده است توصیه می شود به عنوان یک تجربه معلم انگلیسی, عبور کردن خواهر خود را به عنوان غیر عادی “هنر درمانگر” مسلح فلسفی swag – برای جوانترین پارک. او به نوبه خود برگ او در ماشین را به قاب موجود راننده (“او در من ؟” شگفتی خود کارفرما). جدید راننده, پدر, به نوبه خود خرابکاری دراز مدت خانه دار با بهره برداری از او هلو حساسیت به متقاعد کردن پارانوئید صاحبان یک بیماری عفونی. او پس از عبور کردن همسر خود را به عنوان کارآمد خدمتگزار. هیچ یک از این برنامه ها کار ایتالیایی-سطح بعید. آنها به طور سیستماتیک کشیده شدن توسط مردم عادی برای آنها hustling دوم-طبیعت – اعدام متفاوت است از گفتن هندی خیابان-فروشندگان در تلاش برای فریب ساده و بی تکلف سفید گردشگران است.

ریشه در بیش از حد واقعیت

ترین نوع فیلم رفتن به تقویت نبوغ روستایی توسری خور و نخبه گرایی از یک percenters. اما پوکر رو انگل شانه خالی اخلاقی بالا-زمین به طور مداوم تطبیق آن ریشه hyperrealism. هنگامی که تمام قدیم هستند که در این فیلم زحمت مورف به یک تیره بقا درام. فیلم دیگری ممکن بزرگداشت کودتای خود را, اما این حزب قطع بی رحمانه برابری زندگی است. از قدیم کشف کنند که آنها نه تنها آنهایی که با انگلی نیت. آنها تقریبا همان پارک که بازگشت زود هنگام از یک سفر کمپینگ – در یک صحنه است که هر دو خنده دار برای چه غم است و غم انگیز برای چه خنده دار است. وجود دارد هیچ چیز نا آشنا در مورد تصویر از یک خانواده زیر یک میز پنهان در حالی که خود را بی اعتنا کارفرمایان را, جنس بر روی نیمکت بالاتر از آنها است. اما باز هم این به طور سنتی خنده دار حاضر نیست برای نفت خام شوخ طبعی. زن و شوهر, سکس با عنوان “بی خانمان vagabonds’ – نسخه خود را از تابو پدر-اتوبوس – برای رسیدن به صدای بلند, اوج, در حالی که مردم آنها fetishise به دام افتاده (به معنای واقعی کلمه و ظاهرا) در زیر آنها را.

هر صحنه از این به بعد – فلش-سیل, اتفاقی, مرگ و میر, روز روشن قتل – تصور است به مجازات خانواده برای جسارت به انگل شبیه یک پاپ کورن فیلم. یک دزدی, بعد از همه, به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش به دلیل آن را تقریبا همیشه نتواند در زندگی واقعی است. زمانی که همه جهنم می شکند سست در فینال قانون انگل می پوشد صورت تصادفی زامبی هیجان انگیز. هنوز هرج و مرج کمدی-از-وحشت جنون به نظر می رسد وجود داشته باشد در محدوده ضمنی سرنوشت. آن را به عنوان اگر مدیر Bong Joon-ho در تلاش است تا چکش صفحه اصلی حقیقت این است که واقعیت – زمانی که از طریق منشور فرهنگی اجتماعی تعصب – می تواند یک کولر نوع فیلم از داستان است.

غم انگیز وتفریحی درمان

تفاوت در این است که در حسی که پاسخ آن elicits. بیننده در غیر این صورت برنامه ریزی شده برای لذت بردن از یک نرم و صاف کردن نوع فیلم مجبور است به فکر می کنم دو بار در حالی که واکنش همان راه به انگل. با خنده در منفی لبخند-cringing جنسیت, فشار دادن دندانها در ریشه ogling در bloodbath: واکنش مانند یک میانگین بیننده تنها تکرار غم انگیز وتفریحی حق است که ما را متمایز از افراد مبتلا به انگل. آن را تنها تقویت دیدگاه ما از آنها به عنوان “شخصیت” و “دستگاه”. این فیلم مکان های ما در یک موقعیت ناراحت کننده که در آن ما در واقع در واکنش به مرض سرندیپیتی از زندگی است. در انجام این کار به انگل نشان می دهد ما – تو و من ما – به پارک های تفریحی در جهان از حقوق خود محروم قدیم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی