مککوی واقعی

در طی ماه گذشته طرفداران موسیقی جاز تا به حال دو شوک با مرگ دو پیانیست. در فوریه 10, استعداد لایل Mays بهترین و شناخته شده برای کار خود را با گیتاریست Pat Metheny گذشت در 66. هفته گذشته ما از دست داده و منحصر به فرد McCoy Tyner یکی از تاثیر گذار ترین بازیکنان از ابزار.

خالص موسیقی

Tyner بهترین و شناخته شده برای اینکه یک عضو از نوازنده ساکسیفون John Coltrane مشهور دهه 1960 کوارتت همراه با نوازنده بیس جیمی پادگان و درامر Elvin جونز. خود را در سال 1965 آلبوم یک عشق عالی است که به عنوان یک نقطه عطف در حالی که سهم Tyner جونز و نوازنده بیس استیو دیویس در اوایل مسیر چیزهای مورد علاقه من’ افسانه ای هستند.

Tyner بود که 81 شده است به عنوان یکی از منحصر به فرد, جاز, پیانو صدای 1960 و پس از آن همراه با Herbie Hancock جو Zawinul از گزارش آب و هوا Chick Corea, کیت جارت و جو نمونه ای از جاز صلیبیون. او مؤمن ثابت قدم در آکوستیک, ابزار دقیق و روشن ماند از صفحه کلید الکترونیکی و synthesisers. داستان می رود که با وجود Coltrane کوارتت محبوبیت در نیمه اول دهه 1960 Tyner ناراضی بود با صدای بلند جهت گروه بود. پس از ترک او منتشر شد و بسیاری از آلبوم هر دو به عنوان رهبر یا sideman.

تمام نوابغ زمان

برای کسانی که دنبال ندارد و کار خود را پس از Coltrane دوران انتخاب من پنج آلبوم را با ذکر یک یا دو نقطه عطفی آهنگ از هر. همه اینها ضبط شده بسیار متفاوت در شرایط زیر نوع و صدا اما در عین حال منعکس کننده انسان نابغه است. این اما بخشی-نمایندگی Tyner با شکوه حرفه ای.

انتخاب اول به سال 1967 مجموعه مککوی واقعی که در آن Tyner پیوست شگفت انگیزی نوازنده ساکسیفون Joe Henderson, نوازنده بیس و ران کارتر درامر جونز. هر چند خلسه مانند ‘کیفیت’ یک کنسرت مورد علاقه شنوندگان باید به اتمام آرام و زیبا ‘صلح’.

بعد 1974 آلبوم Sama Layucaکه ویژگی های انواع مختلف ساکسیفون, ابوا, فلوت و زیلوفون. 16 دقیقه نزدیک ‘پارادوکس’ کاملا خالص نابغه است. در سال 1977 ضبط Supertrios, Tyner تقسیم کار بین دو ریتم بخش آغاز می شود و با Antonio Carlos Jobim را ‘موج’.

قطع به سال 1985 و Tyner همکاری با نوازنده ساکسیفون آلتو جکی مکلین در آن زمان. فانک-رانده عنوان آهنگ محبوب بود اما ما می خواهم برای خالص عاشقانه “شما تدریس قلب من برای خواندن”. در نهایت ما باید یکی دیگر از همکاری با ویولن Stephane Grappelli در سال 1990 آلبوم یکی یکی. عمدتا شامل لوازم جانبی از آهنگ های این خیره کننده هماهنگی بین دو نوابغ. را در Coltrane را ‘Mr PC’ به خصوص درمان است.

همه را از طریق Tyner عنوان مثال مجموعه با تکنیک و روح و بداهه است. به عنوان ترومپت Wynton Marsalis به درستی گفت در ادای احترام “وجود ندارد کیفیت پیانیست که بازی موسیقی امروز که نمی تواند رسیدن به برخی از McCoy در صدای خود را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>