در هسته ی اصلی آن ورزش است جشن فیزیکی سنت. غرایز اولیه مانند بقا و سرعت و استقامت ورزشی و شجاعت تبدیل ملموس صفات تحت پوشش از سرگرمی است. در نتیجه مانند هر ویژوال متوسط ورزش می شود ذاتی حمایت از زیبایی بیش از مکانیک. ما تحسین برندگان که تبدیل ورزش به یک علم از ویژگی های بهره وری: مدرن روز کریکت استرالیا تیم, کریستیانو رونالدو, نواک جوکوویچ, مایکل شوماخر. آنها را سلطه نگاه دنیوی است. اما ما عشق ورزیدن برندگان که تبدیل ورزش به یک هنر مقاومت ناتورالیسم: غرب هند کریکت تیم قدیم لیونل مسی و راجر فدرر, Ayrton Senna. آنها را سلطه احساس و به یاد ماندنی.

تحول فناوری

در زمینه داستان سرایی این دو مدرسه از سبک متقابلا منحصر به فرد: خام استهلاك است قهرمانانه underdog در حالی که نرم و صاف تازگی است غیرشخصی آنتاگونیست. به همین دلیل است که من معتقدم Moneyball است که از پیش برجسته ورزشی فیلم از زمان ما است. در این صورت از آن بنت میلر Moneyballبر اساس Michael Lewis غیر داستانی, کتاب بررسی فن آوری تحول بیس بال در نوبه خود از قرن.

دو شخصیت اوکلند دو و میدانی’ مدیر کل بیلی Beane (براد پیت) و دستیار پیتر با نام تجاری (Jonah Hill) می شده اند بی روح ضد قهرمانان از هر ورزش دیگر فیلم است. آنها با استفاده از پیچیده sabermetrics. آنها بی اعتنایی پیشاهنگی بصری تجربه است. آنها خندق بالا مشخصات بازیکنان. آنها به نوبه خود برنده به خشک ریاضی.

مشکل با منحنی منتشر شد و یک سال پس از Moneyballبا بازی کلینت ایستوود به عنوان یک پیری بیس بال دیده بانی در عصر تکنولوژی زرنگ و دانا مدیران جوان. ایستوود برنده با از مد افتاده غریزه در برابر Matthew Lillard فیلم شرکت تازه وارد. به عبارت دیگر Moneyball‘s Beane و نام تجاری desensitise ورزشی – سلب آن را شکوفا, سیالیت, ذهنیت – با کاهش آن به تجزیه و تحلیل پیشرفته. در عین حال این زندگینامه بیس درام دگرگون توسری خور فرمول ارائه دیجیتال پراگماتيسم به عنوان قهرمان بعید است و شومیز sentimentalism به عنوان پیش فرض. Beane است که در واقع یک فرا گرفته خیره سیستم – متکبر سر طلایه تردید مدیر عامل شرکت بدبینانه مربی distrusting بازیکنان.

علم یا هنر ؟

اما این را نمی گوید که آرمان گرایان هستند ، یک از ویژگی های متمایز از Moneyball آن گریزان تعادل بین این دو ناسازگار مدارس ، داستان ممکن است نادر حمایت از علم در ورزش اما هنر به اطلاع آن فیلمسازی. به عنوان مثال مرکزی تم موسیقی (توانا ریو گراند) نیست معمولی ورزشی امتیاز: آن تداعی wistfulness از حافظه آینده تبدیل تاریخ در زمان واقعی است. این نشان می دهد که بیلی Beane است علاج عاشقانه. او رانده است chafed محبت با خرافات چشم انداز فراتر از منطق است. انجام نگرفته شخصیت Moneyball رشد در این پارادوکس – از گارد قدیمی به روز رسانی مستلزم شور. ضرورت مادر اختراع است. اما در Beane مورد شکستگی پدر اختراع است. عشق خود را – از خانواده (طلاق گرفته) بیس بال (پیشاهنگی خود را خراب بازی حرفه ای) رقابت (فلج بودجه) – شکست خورده است و او در طول سال. تقریبا reactively او استخدام مظهر استدلال: اقتصاد فارغ التحصیل برای آنها علم است که به سادگی بالا شکل از هنر است.

Moneyball‘s پیتر نام تجاری است که سمبل ورزش مدرن را robotisation. این بازی یک پروژه دانشگاهی برای او. اما این فیلم بهترین صحنه های دو مرد در سکوت تغذیه کردن یکی دیگر. نام تجاری calculative سر را نشان می دهد نشانه هایی از Beane ضربان زمانی که او را جشن می گیرد – با خنده دار fist-pump – در تامین امنیت در آخرین بریده بریده نفس کشیدن انتقال و معامله است.

نام تجاری حتی موافق به تعامل با بازیکنان و آتش آنها را در فرد. تنها در اواخر صحنه او آشکار خود را به عنوان یک اصلاح عملگرا. او نشان می دهد Beane این فیلم از یک چاق hitter وظیفه غلت در پایه قبل از اینکه متوجه خود ضربه اجرا خانه است. نام تجاری دلتنگ روایت می شکند شخصیت در نهایت باعث پیرمرد به یاد عشق خود او: “چگونه می تواند به شما نمی شود و رمانتیک در مورد بیس بال؟”.

پیروزی از رمانتیسیسم

Beane بیش از حد آشکارا تصویب برخی از نام تجاری سرد عینیت. در آستانه یک رکورد خط بیلی Beane خود را می شکند هیچ-بازی-تماشای پروتکل و درایوهای بازگشت به ورزشگاه. (دوربین همچنان در او لین حتی به عنوان او آن را ترک کند). این تیم در ضربات 11-0 منجر شود. برنده بازی این است که هیپنوتیزم ترکیبی از Beane را رمانتیسیسم و نام تجاری واقع گرایی. مربی overrules خود غریزه به بت Hatteberg یک کم ارزش sabermetrics انتخاب کنید. در نگاه اول Hatteberg به ثمر رساند به نظر می رسد مانند یک نام تجاری لحظه – ریاضی اجتناب ناپذیر شات. اما Beane را آرمان گرایی آن را تعریف می کند: ثانیه زودتر Beane سمت چپ می ایستد به unjinx بازی. علاوه بر این اجرای خانه آمد از دفاعی اول baseman – در برابر استراتژی حکمت و…علم است.

Mundanity است که معمولا قربانی در محراب یک معجزه است. اما معجزه Moneyballمانند تیم نشان دهنده آن است که صرفا مبلغ ملموس mundanities. دو و میدانی از دست دادن برگشتی چون هر دو مردان و در نهایت مقاومت در برابر گرفتن مصرف شده توسط روش; آنها را حفظ روشنایی ضعیف تابیدن از جنون. فیلم بسته با Beane در آزادراه فکر fickleness از ورزش است. او نقش یک نوار از دختر خود آهنگ. در اینجا یک جان سخت عاشقانه است که نفرت از دست دادن اما دهکدهای از دست داد مقدار زیادی بدون ریختن یک قطره اشک. در عین حال آن را تنها زمانی که دختر unblemished صدای شکسته به آیه “شما مانند یک بازندهپدر” چشمان خود را در نهایت به شیشه. با افتخار اشک. چگونه می توان تو را عاشقانه در مورد فیلمسازی?

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

خرید کتاب زبان اصلی