سایه های مختلف از بهار

جشنواره سالانه در حافظه صوفی Inayat Khan برگزار شد و در آرامگاه او در Nizamuddin به تازگی. سنت نوازنده بود و غیر معمول ، پس از اینکه یک نوازنده در Baroda و حیدرآباد دادگاه او رفت و به ایالات متحده جایی که او در بر داشت خود را صوفی آموزش بیشتر رزونانس با مخاطبان خود از موسیقی خود را. او آخرین بار به هند به مرگ در دهلی نو که در آن آرامگاه او در حال حاضر نهفته است.

در روز افتتاحیه استاد اقبال احمد خان در ارائه موسیقی “haazri”; او به اشتراک گذاشته است که او تا به حال شده است در ارتباط با این جشنواره بیش از 40 سال است که موسیقی خود را به عنوان یک ارائه به اواخر سنت نوازنده آن را به عنوان خود را که اجداد گور دروغ در “dargah” در این نزدیکی هست. به عنوان او گفت: او “haazri” در این جشنواره خاص بود و او همیشه سنگ نادر ترکیب است که او هرگز نمی خواند در جای دیگر.

موسیقی میراث

خود را باز راگا Bihagada اصلی او بود قطعه به دنبال bandish در dr widad “ma shabad sunaaye koyaleeya” و سپس در بهار “phool khile bageeyan mein” در یک نشاط Ek طالع. اما این مجموعه ای از نسخه های بهار که به دنبال آن است که واقعا دیدنی و جذاب است. این استاد به اشتراک گذاشته شده است که حضرت امیر Khusrau که موسیقی میراث او نشان داده تا به حال ایجاد شده raga Bahar به عنوان یک اضافی راگا به رندر در بهار. محبت راگا, زیادی, امیر Khusrau تا به حال رفته و سپس در طول سال به ترکیب بهار با دیگر ragas و تشکیل شده قطعه با اشعار مربوط به بهار است. کلمه “بهار” به فارسی originwhich به معنی بهار است. استفاده از یادداشت ها از raga Bahar قرض خود را برای بودن در ترکیب با دیگر ragas, محبوب, ترکیب dr widad بهار و Bhairon Bahar.

استاد اقبال احمد خان خواند نادر آدانا بهار “خواجه نظام ghar ke aaj” تشکیل شده توسط حضرت امیر Khusrau. ترکیبی از هر دو ragas بود و استادانه. آن را سخت به تشخیص زمانی که آدانا با هم ادغام شدند به بهار. آهنگ آواز در Suha بهار و Shahana بهار (در dhammar طالع) بودند دوباره Khusrau است. آن را قابل ستایش است که raga Bahar شده بود با ترکیب نسبتا مشابه ragas مانند بئب, سبزه, Nayaki کانادا و آدانا و در عین حال هر یک از “jor” راگا به حال خود را متمایز هویت. بعدی نادر بود “qual” در قرائتی بهار; همچنین یک ترکیب امیر Khusrau. این استاد به اشتراک گذاشته است که او تا به حال نیز موفق به دریافت آموزش در Bageshwari بهار, Ramkali بهار, Hindol بهار و Jaijaiwanti بهار, در میان دیگران.

یکی دیگر از بسیار نادر ترکیب شد توسط شاه Sadarang در Raga dr widad. غیر منتظره این بود که گفت: به ساخته شده اند به افتخار امیر Khusrau با شعر “لاخ برس jeeve mera Khusrau banara, keht Sadarang rangeela”. نتیجه گیری قطعه بود drut, نوجوانان, طالع ترکیب در raga Nayaki بهار بود که نسبت به امپراتور بهادر شاه ظفر که قلم نام “Shauq زنگ زد”.

محیط ایجاد شده توسط استاد را با شاگردان Vivek Prajapati پسر سعد اقبال برادرزاده احمد آباد و منال احمد, آواز هماهنگ شد یکی دیگر از ویژگی های قابل ستایش از استاد اقبال احمد کنسرت به عنوان او گفت: “مهم است که به شاگردان یک پلت فرم.” در tabla شد اکبر لطیف و هارمونیوم Zakir Dholpuri.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر