تئاتر را ادامه خواهد داد به یک قدرتمند فرم اعتراض: Pralayan

در 60 خیابان تئاتر فعال Pralayan هیچ برنامه ای برای بازنشستگی. “در واقع در حال حاضر زمانی است که ما باید انجام کار بیشتر,” او می گوید. “برای همه چیز است که اتفاق می افتد در اطراف ما نباید ما باید حداقل چهار خیابان پخش هر روز مردم گفتن آنچه در آن است همه چیز در مورد؟” برای او تئاتر به ویژه تئاتر خیابانی — همه چیز در مورد نشان دادن یک آینه به جامعه است.

کوه در می رم از طریق صفحات Halla Bol: مرگ و زندگی صفدر هاشمی توسط Sudhanva Deshpande با مشخصه حساسیت Pralayan عضو تامیل نادو مترقی نویسندگان و هنرمندان انجمن (TNPWAA) به نظر می رسد عدم نگرانی در مورد خود گروه چنای Kalai Kuzhu تبدیل 35. از زمان آغاز آن در سال 1984 چنای Kalai Kuzhu کرده معاصر مسائل تکثير حاشیه رانده صدای آورده طراوت بعد به تئاتر در تامیل نادو. “شما می توانید هنوز هم آن را یک پیشگام” او می گوید. “بسیاری از مردم وجود دارد که تئاتر خیابانی قبل از ما اما چنای Kalai Kuzhu بود شاید بیشتر.”

پس از کالج در تیرووننملی — که در آن او فرار یک فیلم جامعه — Pralayan نقل مکان کرد به چنای در سال 1984 به یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر. اما زندگی تا به حال طرح های مختلف. او و دوستانش درگیر شد در سازماندهی یک اعتصاب در برابر یک کارخانه پوشاک. “رفقای من داد تا خود را cushy شغل برای این و دیگر تظاهرات. آن خیره کننده بود. و الهام بخش است.” Pralayan هم داد تا کار خود را به تئاتر. همان سال او راه اندازی چنای Kalai Kuzhu — این TNPWAA شد میزبانی جشنواره تئاتر و مورد نیاز خود را بصورت دسته حرکت کردن. این گروه بیش از 50 نفر امروز.

پلیس راج

اوایل 80s شد زمان آشفته. وزیر M. S. Ramachandran بود در بیمارستان و بی سر دولت انداخته حالت پلیس راج. وجود قفل-تا مرگ و میر و پلیس افراط به نام مهار Naxalites. تئاتر گروه مجازات شدند برای اینکه صریح. “تئاتر پزشکان مانند Ashwagosh و گروه ها مانند Kairali Kalai Ilakkiya Kazhagam تا به حال موارد سیلی در برابر آنها. دومی در حال انجام یک بازی بر اساس یک کارگر کشاورزی سوخته زنده در بیهار. انجمن ها که به نمایش فیلم Maa Bhoomi بودند رزرو,” او می گوید. برخی از 300-به علاوه فتنه موارد سیلی در برابر تئاتر پزشکان مخاطبان رسانه ها مردم و حتی Bharatanatyam رقصنده.

نمیترساند مخالفت شد موضوع چنای Kalai Kuzhu اولین بازی — Naangal Varugirom (ما در آینده) — و وجود دارد هیچ عطف بازگشت. “این یک فراری آمار ما نشان داد که چگونه پلیس در حال اجرا بود دولت و جرم هر کسی که جرأت به منظور بالا بردن صدای خود را. ما وارد شده بود به عنوان رسمی گروه تئاتر.” قلم (زن) باقی می ماند یاد بازی — یک عملکرد است که آثار زندگی یک زن از بدو تولد زندگی او به عنوان یک شهروند درجه دوم. U. Vasuki در حال حاضر یک رهبر ملی از AIDWA شد و خود راوی.

تئاتر خیابانی در نظم بلند. آن 1987; وجود دارد که رم در چنای هنگامی که بسیاری از مردان جوان آمد برای پلیس انتخاب امتحانات. با الهام از این Mutrupulli (توقف کامل) شد گروه اول خیابان بازی اما آن را نیز به بررسی این موضوع بزرگتر از بیکاری است.

“ما همچنین می خواستم به انجام 15-20 دقیقه اجراهای خیابانی. چالش در تئاتر خیابانی است که گرفتن توجه مخاطبان و نگه داشتن آن را پایدار,” او می گوید. “بر خلاف مخاطبان در یک تئاتر خیابانی مخاطبان آماده نیست — او/ او تنها کنجکاو و بررسی این ایده است.” آنها چند کوتاه با فرمت پخش — طنز بازی در سال 1989 انتخابات یکی در Roop Kanwar قسمت یکی ارضی وام.

A scene from ‘Veerayi’.

قتل و انقلاب

به عنوان چنای Kalai Kuzhu بود فکر نوآوری با فرم و محتوای صفدر هاشمی کشته شد. “مرگ او به هنگام تولد به یک انقلاب جدید از انواع. او کشته شد و در ژانویه سال 1989 و مارس (بر هاشمی تولد سالگرد) تقریبا در همه جا در سراسر هند, نمایشنامه های او تصویب شد.” Halla Bol, بازی هاشمی بود کمدي زمانی که کشته شد ترجمه شده به تامیل به عنوان Urakka Pesu و صحنه به یک محرک مخاطبان در ساحل مارینا.

“مرگ او عمیق از دست دادن شخصی به ما می گوید:” Pralayan. “ما در یک چهارراه; ما نمی دانیم که جهت را. Badal سرکار پیشنهاد کرد که ما باید به هر شکل دیگری از تئاتر اگر ما مبادرت به تئاتر خیابانی. ما نمی خواهید برای انجام این کار است. هاشمی اصرار داشت که ما باید کشف تمام تئاتر اشکال — در هر حال خود را قدرت است.”

چنای Kalai Kuzhu بزرگترین قدرت و موفقیت — است که آن را به یک فروم برای مرد مشترک است. “ما شاهد اقتدار از چشم یک فرد عادی چیزی است که اتفاق افتاده است قبل از. در انجام این کار ما مخاطب متوجه خود اهمیت سیاسی.”

کاهش فضای

Pralayan می گوید: فضا برای تئاتر خیابانی است که به سرعت در حال کوچک شدن است. “بیشتر از آن در شهری ، هنوز بسیاری از گروه ها آگاه هستند که شما در واقع نیازی به پلیس اجازه خیابان کارایی که نمی اخلال در زندگی عادی. متاسفانه حتی پلیس از آن آگاه نیست. ما نیاز به اجازه تنها اگر ما با استفاده از یک سیستم PA. همه چیز در حال گرفتن سخت تر است — فاصله برای عملکرد سریع ناپدید می شود.”

آیا معنی تئاتر نیز ناپدید? پاسخ او یک غضبناک هیچ. “به من گفت: تئاتر لازم است و در صورت اعتراض آن است که فرهنگی بیان مخالفت. تئاتر — در هر دو مرحله و در خیابان — زنده خواهد بود تا زمانی که نیاز وجود دارد برای مخالفت حتی اگر فضا برای مخالفت با کوچک شدن است.”

چه چیزی می تواند بهتر از این تاکید از پذیرش به Pralayan را 2018 بازی در کشمیر آورده که هم جنبه های مانتو کوتاه داستان ضلع ٹوبہ ٹیک سنگھ و کشمیر حادثه که در آن یک غیر نظامی ساخته شده بود یک سپر انسانی. “پس از abrogation از ماده 370 سال گذشته ما صحنه های بازی در مکان های مختلف. برای بسیاری از آن قدرتمند بود بیان درد کشمیری — چیزی است که همه ما باید احساس کنند.”

تا زمانی که تقاضا وجود دارد برای این نقش تا زمانی که وجود دارد نیاز برای مخالفت در قالب تئاتر چنای Kalai Kuzhu باقی خواهد ماند مربوطه. “ما همچنان به اعتراض در فرم است که ما بهترین می دانم. وجود دارد حتی بیشتر دلایل در حال حاضر می گوید:” Pralayan برگزاری Halla Bol کتاب نزدیک به قفسه سینه خود را.

نویسنده چنای بر اساس مستقل روزنامه نگار و مترجم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر