این چنای نوازنده در حال بازسازی سازهای باستانی از کشورهای مختلف

شباهت آن گفته شده است که پیدا شده است در مهر و موم از Harappan تمدن. امروز چند نوازندگان بازی yazh باستان زهی چنگ مانند سنتی تامیل ابزار — حضور خود را تا حد زیادی تنزل به موزه ها و تحقیقات قطعات و مجموعه های خصوصی. هنوز 23 ساله Tharun Sekar انباشته شده است به اندازه کافی می دانم که چگونه به سادگی یک در کارگاه خود را و دولت او است که باز به سفارشات بیشتر.

“تحقیقات به تنهایی در زمان دو ماه و ساخت آن در زمان یکی دیگر از دو یا سه” می گوید: Tharun بیش از یک تماس تلفنی از او چنای خانه که او در حال حاضر محدود به دلیل فیزیکی, فاصله, قوانین زیر در سراسر کشور COVID-19 مستند. اما Tharun نیست شکایت برای خانه خود را در Kodambakkam نیز که در آن خود را باز و سبز و کمی استودیو کارگاه است. “ما به طور معمول استفاده از این فضا به تمرین می گوید:” Tharun که به شکل یک نیم دو مرد تامیل عامیانه-pop لباس Othasevuru “اما این فضایی که در آن من شروع به ساخت ابزار است.” تا کنون او ساخته شده است که انواع موسیقی غربی ابزار; آن است که با yazh که او لطیف و ساز و برگ خود را Uru با هدف ایجاد کمتر شناخته شده سازهای سنتی از سراسر جهان است. “در Uru, من سعی می کنم به طراحی مجدد عامیانه ابزار ساخت آنها را آسان تر به بازی و حفظ کند. من می خواهم برای آوردن بازی از این ابزار به استانداردهای جهانی به طوری که هر کس می تواند آنها را یاد بگیرند.

Tharun اول آغاز شد و حد عالی رساندن این ابزار-ساخت مهارت های خود را در سال 2014 به عقب زمانی که او 17 سال داشت. ازدواج خود پروژه هاوایی lap steel guitar قبل از حرکت به دیگر آکوستیک و الکتریکی انواع عمدتا از مشخصات فنی و دستورالعمل های آنلاین در بر داشت. “و سپس در سال 2017, من شروع به mentored Erisa Neogy از Auroville. من می خواهم او را در چهار یا پنج ابزار من تا به حال ساخته شده توسط آن و او به من اشاره گرها در مورد نحوه بهبود آن,” او می گوید.

از وجود آن سفر دو سال قبل از Tharun کردم اولین سفارش خود را برای yazh. “آن را از یک استاد دانشگاه در مادورای. او در تماس با ما چون او را دوست دارد Othasevuru موسیقی و ما او را ملاقات کرد زمانی که ما آخرین بازدید مادورای. این زمانی بود که این گفتگو اتفاق افتاده است.”

آن بود که او به یاد می آورد سخت تر پروژه از قبلی تا حد زیادی به این دلیل که اطلاعات مورد نیاز او نبود به آسانی در دسترس است. “وجود دارد برخی از اشاره و توضيحات در متون کهن و سنتی ادبیات, اما آنها نیز کاملا مبهم است.” وجود دارد تعدادی از چالش های دیگر هم چنین به عنوان منابع مناسب نوع چوب برای هر ابزار و یا یک جایگزین مناسب در مورد حق چوب در دسترس نیست.

در حال حاضر که yazh کامل است Tharun نقل مکان کرد به cajón. “و پس از مستند من قصد دارم برای شروع به کار در یک Mongolian folk instrument به نام مورن khuur. من می خواهم به طراحی مجدد آن را,” او می گوید. این در راه خواهد بود شبیه به جزئی طراحی دوباره او را به خود yazh و همچنین این ایده که آن را بیشتر آشنا و ساده است. “در yazh مثلا من تا به حال اقتباس برخی از ویژگی های این چنگ است.” او معتقد است که این ممکن است بیشتر تشویق نوازندگان را انتخاب کنید تا این کمتر شناخته شده سازهای: موسیقی, بعد از همه, باید جهانی باشد.

برای دریافت در تماس با Tharun دنبال uru.در Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید