روابط با آمریکا به شدت آسیب: چین

چین هشدار داد در روز پنجشنبه خواهد بود مجبور به پاسخ پس از ایالات متحده آمریکا دستور تعطیلی آن هوستون کنسولگری یک حرکت وزارت خارجه چین گفته بود “به شدت آسیب” روابط.

واشنگتن به چین 72 ساعت به نزدیک کنسولگری “برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی” مارک چشمگیر تشدید تنش بین جهان دو تا از بزرگترین اقتصادهای.

سناتور جمهوری خواه مارکو روبیو اقدام رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا توصیف هوستون کنسولگری در توییتر به عنوان “گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان & نفوذ عملیات در ایالات متحده آمریکا”.

مخرب تهمت

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin در سخنرانی خود در یک کنفرانس رسانه های شرح داده شده در ایالات متحده اتهامات عنوان “مخرب تهمت”.

“در پاسخ به آمریکا را بی دلیل اقدامات چین باید پاسخ لازم و حفظ آن حقوق مشروع او گفت:” کاهش برای مشخص کردن هر گونه اقدامات است. “این است که پاره کردن دوستانه پل ارتباطی میان مردم چین و آمریکا,” او اضافه شده است.

در جنوب چین صبح پست گزارش داد که چین ممکن است نزدیک کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو در حالی که یک منبع ازفتنه که چین با توجه به بستن کنسولگری های ایالات متحده در ووهان که در آن ایالات متحده خارج کارکنان در شروع شیوع کروناویروس.

 

هو Xijin سردبیر این جهانی باریک تلخیص منتشر شده توسط حزب کمونیست رسمی روزانه مردمنوشت که بستن ووهان کنسولگری خواهد بود به اندازه کافی مخرب.

آقای هو گفت که ایالات متحده در حال حاضر کنسولگری در هنگ کنگ و آن را “بیش از حد آشکار است که کنسولگری یک هوش مرکز”. “حتی اگر چین و نمی شود آن را می تواند به جای قطع کردن کارکنان خود را به یک یا دو صد. این را به واشنگتن بسیار رنج می برند درد,” او نوشت.

دیگر کنسولگری آمریکا در چین در گوانگژو و شانگهای و Shenyang.

وخامت شدید

ایالات متحده-چین روابط رو به وخامت گذاشته به شدت در این سال بیش از مسائل اعم از این بیماری همه گیر و ارتباطات-دنده, ساز, Huawei چین ادعای ارضی در دریای چین جنوبی و سرکوب در هنگ کنگ.

به طور جداگانه به دفتر تحقیقات فدرال اتهام در دادگاه ایالات متحده براده که یک پژوهشگر چینی متهم به تقلب ویزا و کتمان روابط نظامی بود و در حال حاضر پر از سوراخ در چین کنسولگری در سان فرانسیسکو.

در دستگیری از محققان چینی در دانشگاه های ایالات متحده با توجه به U. s. دادگاه براده آقای وانگ گفت چین خواهد حفاظت از شهروندان است. “برای برخی از زمان در ایالات متحده برگزار کرده است تعصب ایدئولوژیک به طور مداوم نظارت آزار و اذیت و حتی خودسرانه بازداشت دانش آموزان چینی و پژوهشگران در ایالات متحده,” او گفت:.

“ما مصرانه از ایالات متحده برای متوقف کردن با استفاده از هر بهانه ای برای محدود کردن آزار و اذیت یا ستم دانش آموزان چینی و محققان در آمریکا” رسانه های دولتی چین سرمقاله انتقاد آمریکا جهت بسته هوستون کنسولگری به عنوان تلاش برای سرزنش پکن برای آمریکا شکست پیش از ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری.

نظرسنجی ها نشان می دهد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتهایی خود را رقیب سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن پیش از نوامبر. 3 انتخابات به عنوان بدتر شدن coronavirus بحران exacts عمیق تلفات در اقتصاد ایالات متحده.

به چین روزانه تشریح بسته شدن کنسولگری به عنوان “جدید و مرجع در دولت ایالات متحده پیشنهاد به رنگ چین به عنوان یک بدخواه بازیگر در صحنه جهانی و در نتیجه آن را یک یاغی به جامعه بین المللی”.

“این حرکت نشان می دهد که عقب انتخابات خود را در پای صندوق های رای… رهبر ایالات متحده است که همه را در تلاش خود را برای به تصویر کشیدن چین به عنوان یک عامل شر” آن را گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>