تونس PM استعفا داد و باعث بحران سیاسی

نخست وزیر تونس: Elyes Fakhfakh پایین پا در چهارشنبه غوطه وری در کشور به یک بحران سیاسی آن را به عنوان تلاش می کند به آب و اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus بیماری همه گیر.

آقای Fakhfakh ارائه استعفای خود را به رئیس جمهور Kais Saied یک دولت در بیانیه ای گفت:. سیاسی منابع به رویترز گفت Saied خواسته بود او را به انجام به طوری که شتاب رشد در مجلس شورای اسلامی به سرنگونی نخست وزیر بیش از یک ادعا تضاد منافع.

آقای Saied در حال حاضر باید در انتخاب یک نامزد جدید برای نخست وزیر اما این مجلس است که عمیقا تکه تکه در میان احزاب رقیب و یک شکست به ساخت یکی دیگر از ائتلاف خواهد ماشه یک انتخابات.

سقوط آقای Fakhfakh دولت کمتر از پنج ماه پس از آن تشکیل شد بیشتر خواهد شد تاخیر فوری اصلاحات اقتصادی و پیچیده تر شدن تلاش ها برای رسیدگی به هر گونه افزایش در coronavirus موارد پس از تونس به ارمغان آورد یک موج اول تحت کنترل است.

کشورهای غربی را مورد ستایش قرار داد تونس برای خود نسبتا موفق گذار به دموکراسی پس از انقلاب 2011 به پایان رسید که چند دهه از حکومت های خودکامه با وجود بحران های دوره ای اما بسیاری از تونسی ها به شدت نا امید.

پس از انقلاب اقتصاد با رکود مواجه شده استانداردهای زندگی کاهش یافته است و خدمات عمومی پوسیده اند در حالی که احزاب سیاسی اغلب به نظر می رسید بیشتر متمرکز بر ماندن در اتاق از پرداختن به یک لیست طولانی از مشکلات است.

عمیق ایدئولوژیک انشعابات در آقای Fakhfakh دولت ساخته شده بود و آن را سخت تر به توافق فوری اصلاحات اقتصادی خواستار شده توسط وام دهندگان خارجی به تونس مالی کسری بودجه و بدهی های عمومی به توسعه پایدار در مسیر.

همه گیر بدتر شده این مشکلات است. تونس در حال حاضر انتظار اقتصاد کوچک با 6.5 درصد در سال جاری و پیش بینی کسری معادل 7 درصد از تولید ناخالص داخلی. آن را خواسته است چهار کشور برای به تاخیر انداختن بازپرداخت بدهی.

در بخش های فقیرتر این کشور تظاهرات شده اند ساختمان به تقاضای شغل و کمک های دولت برای کمک به آنها در مقابله با, اقتصادی, خرید اینترنتی, گاهی اوقات blockading صادرات توسط وزارت امور خارجه صنایع.

Samer Kariem یک استاد حقوق گفت: آقای Saied خواهد در حال حاضر 10 روز به نام یک نامزد جدید برای نخست وزیر که در یک ماه به تشکیل یک دولت.

آخرین انتخابات پارلمانی در ماه اکتبر منجر به یک اتاق که در آن هیچ حزب برگزار شد بیش از یک چهارم از کرسی های پیچیده تلاش برای تشکیل یک دولت با ثبات است.

بزرگترین حزب وزش اسلامگرای النهضه شکست خورده خود را تلاش برای ایجاد یک ائتلاف در اواخر سال گذشته و اگر آن را پیوست آقای Fakhfakh دولت آن شده است از آنجایی که کشتی جودو برای حضور رئیس جمهور Saied.

آقای Fakhfakh استعفای آمد و به عنوان نهضت به دنبال امضا برای رأی عدم اعتماد به دولت است. اگر این روند موفق شده بود و سپس آن را داده اند نهضت به جای Saied حق معرفی نخست وزیر جدید.

نهضت را فشار برای رای اعتماد باعث شد یک گزارش که آقای آقای Fakhfakh گناه بود از تضاد منافع با داشتن سهام در شرکت هایی که دریافت کرده بود دولت قرارداد. به توافق نرسیدند.

دو احزاب مخالف media mogul نبیل Karoui قلب از تونس و محافظه کار کرامه پیوست نهضت در به دنبال رأی اعتماد به آقای Fakhfakh. در آن زمان او تا به حال استعفا داد, آنها جمع شده بودند و 105 از 109 امضا نیاز به ماشه رای دادن.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>