ترکیه می گوید آن نابود شود “جنگ شیمیایی تسهیلات’ در سوریه

یک مقام رسمی روز شنبه گفت که ترکیه با تخریب یک جنگ شیمیایی تسهیلات پس از ده ها تن از سربازان خود را کشته شده توسط رژیم سوریه آتش در آخرین شورشی محاصره از استان ادلب.

 

ارتش ترکیه نابود شبانه “یک جنگ شیمیایی مرکز واقع در 13 کیلومتری جنوب حلب به همراه تعداد زیادی از دیگر اهداف رژیم” این مقام ارشد به خبرنگاران گفت: به شرط ناشناس ماندن.

اما ناظر حقوق بشر سوریه که متکی بر منابع داخل کشور جنگ زده گفت که ترکیه به جای آن به یک فرودگاه نظامی در شرق حلب که در آن گروه نظارت می گوید هیچ سلاح شیمیایی.

سی و سه سرباز ترک کشته شدند در حمله هوایی روسیه از حمایت سوریه نیروهای رژیم در منطقه ادلب در پنجشنبه بزرگترین ارتش ترکیه از دست دادن در میدان جنگ در سال های اخیر است.

آخرین حادثه افزایش بیشتر تنش ها بین آنکارا و مسکو که رابطه تست شده توسط نقض 2018 مقابله برای جلوگیری از یک رژیم توهین آمیز در یمن است.

به عنوان بخشی از توافق آنکارا راه اندازی 12 مشاهده پست های در این استان اما رئیس جمهور سوریه بشار اسد را به نیروهای مورد حمایت روسیه نیروی هوایی — فشرده اند با مبارزات بی امان را به منطقه است.

 

روز جمعه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان صحبت تلفنی با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین در یک پیشنهاد به مقیاس پایین تنش است.

اردوغان ممکن است در سفر هفته آینده به مسکو برای مذاکره با توجه به کرملین.

Depite بودن به پایان می رسد مخالف ترکیه که پشت چندین گروه های شورشی در سوریه و کلیدی رژیم متحد روسیه در حال تلاش برای پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای سوریه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>