ترکیه را به اطلاع یونسکو در مورد ایاصوفیه حرکت می کند می گوید: وزیر

ترکیه را به اطلاع سازمان ملل متحد فرهنگی بدن یونسکو در مورد تغییرات به استانبول باستان ایاصوفیه پس از آنکارا تبدیل به موزه را به مسجد خارجی سخنان چاووش اوغلو روز دوشنبه گفت:.

روز جمعه در یک دادگاه ترکیه حکم داد که این ساختمان را تبدیل به یک موزه در سال 1934 بود غیر قانونی و رئیس جمهور طیب اردوغان اعلام این مسجد گفت: اولین نماز برگزار خواهد شد وجود دارد در عرض دو هفته.

همچنین به عنوان خوانده شده | ایاصوفیه: موزه درگیری

یونسکو روز جمعه گفت: این امر بررسی وضعیت این بنای تاریخی به عنوان یک سایت میراث جهانی زیر اردوغان enouncement.

آقای Cavusoglu گفت: آنکارا شگفت زده شد توسط یونسکو واکنش و خواهد اجازه دهید آن را می دانم از مراحل بیشتر خواهد شد که صورت گرفته در خصوص ایاصوفیه که یک کلیسای بیزانس به مدت نه قرن قبل از عثمانی تبدیل آن به یک مسجد.

ترکیه حساس است در مورد حفاظت از آن شخصیت تاریخی او گفت:. “ما باید برای حفاظت از اجداد میراث. این تابع می تواند در این راه یا آن راه – مهم نیست” آقای Cavusoglu گفت: شبکه دولتی TRT Haber.

مورد انتقاد و ابراز نگرانی از یونان فرانسیس و دیگران, آقای Cavusoglu گفت: این تصمیم به نوبه خود ایاصوفیه به مسجد حلال بود.

همچنین به عنوان خوانده شده | شورای جهانی کلیساها ‘تاسف’ در ایاصوفیه تغییر

“ما احترام همه نظر حتی اگر با آن موافق است اما ما به شدت رد دیدگاه در راه ساخته شده است که نقض در ترکیه مستقل حقوق” او گفت:.

یونان را محکوم کرد این تصمیم در روز جمعه گفت: این امر عواقب نه تنها در روابط بین دو کشور است اما در ترکیه روابط با اتحادیه اروپا است. پاپ فرانسیس گفت: او صدمه دیده بود با تصمیم.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>